مجله گل گیس

میوه بخورید، لاغر شوید

میوه بخورید لاغر شوید

اگر تا الان مبنا برای لاغری فقط و فقط نخوردن و محروم بودن بوده است، امروز ما با مقاله ی میوه بخورید، لاغر شوید شما را از شر گرسنگی و محرومیت از خوراکی های خوشمزه در زمان داشتن رژیم لاغری نجات خواهیم داد. این مقاله را که بر اساس دست یافته های دانشمندان در زمینه ی تغذیه و اثرات آن بر روی افراد است، منتشر کرده ایم. در این مقاله که به گفته ی دانشمندان برخی از میوه ها و مرکبات بر خلاف باور عموم بر روی متابولیسم بدن تاثیر مستقیم داشته و به سوخت و ساز آن کمک فراوانی می کند. میوه خوردن که نه تنها عرضه ای بر روی افراد ندارد( به شرطی که افراد از لحاظ پزشکی ممنوعیت استفاده از میوه را نداشته باشند) بلکه، بر روی سلامت و زیبایی افراد تاثیر مستقیم خواهد داشت.

آیا ممکن است میوه بخوری، لاغر شوید

نارگیل

نارگیل حاوی اسید چربی است که میزان متابولیسم کبد را سی درصد افزایش می دهد. نارگیل شیرین است و می تواند جایگزین خوبی برای هله هوله ها باشد. شما می توانید شیر، روغن و آب نارگیل را امتحان کنید. و پودر نارگیل را به عنوان طعم دهنده به دیگر خوراکی ها اضافه کنید.همچنین می توانید شیر نارگیل را به قهوه بیفزایید.

میوه بخورید لاغر شوید
میوه بخورید لاغر شوید

گوجه فرنگی

مملو از ویتامین سی و فیتونورینت است که هر دو دشمن چربی هستند. ویتامین سی توانایی سوزاندن چربی را به بدن می دهد و فیتونورینت یک آنتی آکسیدان قوی است که به کاهش وزن و سلامتی قلب و عروق کمک می کند. صدها نوع از گوجه فرنگی موجود است. می توانید با گوجه فرنگی، روغن زیتون و سرکه یک عصرانه مختصر تهیه کنید.

سیب و گلابی

این دو میوه می توانند به دو شیوه موثر و متفاوت موجب کاهش وزن شوند. هر دوی این میوها سرشار از فیبر هستند که به افزایش میزان متابولیسم کمک می کند. و شما را در فاصله دو وعده غذایی سیر نگه می دارد. دومین روش این است که به رژیم غذایی شما پکتین اضافه می کند. پکتین از جذب چربی توسط سلول ها جلوگیری کرده و به سلول ها در دفع آب کمک می کند.صبح ها قبل از ترک خانه سعی کنید چند برش سیب و گلابی میل کنید.

میوه بخورید لاغر شوید
میوه بخورید لاغر شوید

گریپ فروت

شما را از گرفتن رژیم قدیمی گریپ فروت منع می کنیم. اما این بدین معنی نیست که از این شاه میوه ی چربی سوز صرف نظر کنیم. گریپ فروت حاوی آنتی اکسیدانی قوی به نام نارینجنین است که موجب تثبیت سطح انسولین می شود. خوردن گریپ فروت اشتها را کاهش داده در حالی که سوزاندن چربی را آسانتر می کند. می توانی یک گریپ فروت را از وسط به دو نیم کرده و با قاشق به راحتی آن را میل کنید.

موز

موز سرشار ازفیبرهای مفید است که به کنترل اشتها کمک کرده و موجب سوختن چربی می شود. فیبرهای غیر قابل هضم از جذب کربوهیدراتها توسط بدن جلوگیری می کند. این عامل باعث می شود بدن از ذخیره ی چربی ها به جای کربوهیدراتها برای تولید انرژی استفاده کند. پتاسم موجود در موز موجب ساختن ماهیچه در بدن شده و باعث سوختن چربی می شود. شما می توانید موز را همراه با شیر،ماست و یخ به عنوان یک نوشیدنی خنک مصرف کنید.

لازم نیست برای لاغر شدن خود را از گروه زیادی مواد غذایی که گاها برای داشتن سلامت و انجام امور سوخت و ساز و فعالیت های بدن لازم است را کنار بگذارید، زیرا در این صورت به زودی دچار کمبود ویتامین شده و باید منتظر عواقب ناگوار آن باشید. البته بهترین راه کاهش وزن مراجعه به پزشک تغذیه است تا دستور غذایی بر اساس ویژگی های سنی و بدنی شما داده شود. آن چه که در این جا مطرح می شود صرفا یک مطلب عمومی بوده و فقط مناسب افرادی است که از لحاظ بدنی در سلامت کامل به سر می برند.

اضافه کردن نظر

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.