مجله گل گیس

به خاطر کبدتان بخورید!

مواد غذایی مفید برای سلامت کبد
loading...

نگاهی به مواد غذایی مفید برای سلامت کبد

این ها غذا های مفید برای کبد هستند (انار، شاتوت، توت، سبوس گندم، آلو، آلبالو، عرق کاسنی، خار شتر ) و البته این مواد غذایی در رژیم لاغری نیز ضروری است.

سبوس گندم
سبوس گندم منبع خوبی از ویتامین E و سلنیوم می‌باشد. «قابل توجه خانوم» ها ویتامین E و سلنیوم با خاصیت آنتی‌اکسیدانی به کاهش تخریب ناشی از رادیکال‌های آزاد کمک می‌نمایند و برای باز سازی پوست تخریب شده نیز کارایی دارد، بنابراین برای تقویت و پاک ‌سازی کبد و همچنین جلو گیری از پیری زود رس پوستتان نان های سبوس دار مصرف کنید مانند نان های قهوه ای رنگ و به طور مثال سنگک.همچنین غذاهای فیبردار کبد شما را تقویت می کنند. استفاده از برنج قهوه ای و دیگر محصولاتی که حاوی غلات کامل باشندتوصیه می شود در عین حال این غذا ها معده شما را نیزتقویت می‌نمایند.

گردو
گردو سرشار از ویتامین E است و در درمان اختلالات کبدی مزمن بسیار مفید تشخیص داده شده است. هر روز صبح همراه صبحانه حداقل دو عدد گردو میل کنید.

توت فرنگی
توت فرنگی غنی از فلاونوئیدها و ترکیبات آنتی اکسیدانی می باشد و در گذشته نچندان دور استفاده های دارویی آن بسیار مطرح بوده است این ماده نوعی پاک کننده ی کبد می باشد.

سرشاخه های درخت مو « نوک شاخه های بوته انگور »
سرشاخه های مو متابولیسم کربوهیدرات ها را تنظیم می کنند لذا قرص هپاتو هیل به توانایی کبد در مقابله با عوامل آسیب رسان به کبد کمک می کند. همچپنین بررسی اثرات آنتی دیابتیک و آنتی اکسیدانت برگ و سرشاخه های مو در دیابتی ها نشان دادند؛ بنا بر تحقیقات مشخص شد ترکیبات پلی فنولیک مو اثرات آنتی هایپرگلیسمیک « کمبود دریافت قند توسط سلول ها » و آنتی اکسیدانت قابل توجهی دارد.

لیموترش
می تواند باعث تحریک ترشح صفرا شده و تمام سموم و مواد زائد انباشته شده در کبد را تمیز کند.
آب لیموترش ها را بگیرید و به همان آب اضافه کنید. هر روز صبح ناشتا و همچنین بین وعده های غذایی از این آب لیموترش میل کنید. البته در این کار زیاده روی نکنید زیرا استفاده بیش ازاندازه می تواند سوزش معده یه همرام داشته باشد.

زرشک تازه
زرشک یکی از محصولات بومی و انحصاری فلات ایران است که از این محصول و فرآورده‌های آن می‌توان در درمان برخی بیماری‌ها از جمله اختلالات و بیماری‌های کبدی سود برد و آنتوسیانین و ترکیبات فنولیک موجود در زرشک‌، آنتی‌اکسیدان‌های‌ طبیعی مناسبی برای درمان اختلالات کبدی است.

loading...

اضافه کردن نظر

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.