مجله گل گیس

چرا همه ما احساس تنهایی می کنیم؟

چرا همه ما احساس تنهایی می کنیم؟

در زندگی، بازه های زمانی مشخصی وجود دارد که فرد در آن زمان احساس تنهایی عجیبی را در خود حس می کند. اشاید بتوان گفت ین احساس تنهایی از دوران دبستان شروع می شود. زمانی که ما می خواهیم دوران کودکی را پشت سر گذاشته و دوستان خود را برای ورود به دبیرستان ترک کنیم. این حس در دوران پس از دبیرستان لحظه ورود به دانشگاه، لحظه جدا شدن از دوستان و ورود به بازار و محیط کار، لحظه ازدواج، لحظه بچه دار شدن و حتی لحظه جدا شدن از فرزندانمان نیز در ما پدیدار می شود. این در حالی است که شاید در این بازه های زمانی توسط بسیاری از افراد حمایت شده و به اصطلاح، اطرافمان خالی نباشد. اما چرا همه ما احساس تنهایی می کنیم؟

برای دوری از این حس بسیاری از ما دست به کارهای عجیب و غریب می زنیم. کلاس های مختلف می رویم، ساعات بیشتری از زندگی را در بیرون از خانه و سر کار هستیم و … اما باید بدانید علت این احساس تنهایی در رفتارهای دیگران، رفتن به دبیرستان، رفتن به دانشگاه، ازدواج، بچه دار شدن و … نیست. شما باید علت را در سبک زندگی خود جستجو کنید.

چرا همه ما احساس تنهایی می کنیم؟
چرا همه ما احساس تنهایی می کنیم؟

اما علل ایجاد این احساس تنهایی چیست؟

دنیای امروز دنیای تکنولوژی است. دیگر به سختی می توانیم خانواده ای را بیابیم که به جای هم صحبتی با یکدیگر در فضای مجازی از کنار هم بودن در دنیایی واقعی لذت ببرند. این احساس تنهایی در نسل های قبلی که نزدیکی بین خانواده بین مادر و فرزند، خواهر و برادر و … بیشتر بود کمتر به وجود می آمد. این یکی از مهمترین عوامل ایجاد این حس در انسان است.

جنسیت نیز در به وجود آمدن احساس تنهایی دخیل است. زنان بیشتر از مردان نیازهای اجتماعی داشته و خواهان برقراری ارتباط با جامعه می باشند پس طبیعتا برای آنها قرار گرفتن در چنین شرایطی احساس تنهایی بیشتری را به همراه دارد. این در حالی است که زنان امروزه مجبور هستند خارج از خانه کار کنند و همین مسئله موجب می شود به میزان مورد نیازشان از روابط اجتماعی دورن خانواده بهره نبرند. یک مطالعه، در مجله کسب و کار و روانشناسی منتشر شده کهنشان داد، افرادی که خارج از خانه کار می کنند به دلیل انزوای اجتماعی سطح استرس بالاتری را تجربه می کنند.

از طرفی زنان به دلیل حس مسئولیتی که در قبال حفظ خانواده در کنار یکدیگر دارند، در برابر این احساس تنهایی شکننده تر هستند. با وجود این حس درونی، خانواده را از هم پاشیده پنداشته و کم کم دچار انزوا و مشکلاتی عاطفی می شوند. سن ازدواج نیز می تواند یکی از علل ایجاد احساس تنهایی در افراد علی الخصوص زنان شود. به طوری که با ازدواج هر کدام از دوستانشان این احساس در آنها تقویت می شود.

پس می توانیم اینگونه بیان کرد که علل مختلفی در ایجاد این حس دخیل هستند و گریزی از آن نیست. اما سبک زندگی و شیوه برخورد ما با این حس است که میزان نقش آنها را در زندگی مشخص می کند. به عنوان مثال انتخاب شیوه ای مناسب و برقراری روابط درست و مورد پسندمان و یا اختصاص زمان مشخص از شبانه روز به برقراری روابط با افرادی که از اعضاء خانواده بوده و می تواند از این حس جلوگیری کند بسیار کمک کننده می باشد.

اضافه کردن نظر

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.