مجله گل گیس

در آغوش گرفتن بهترین التیام است

در آغوش گرفتن بهترین التیام است

شاید پیچیده ترین روابط مخروب و تضعیف شده را بتوان با راه کارهای ساده روانی و روحی درمان کرد. این پیچیدگی به ظاهر سخت و دشوار گاها با رفتارهای صحیح احساسی قابل حل شدن است. یکی از راهکارهایی که می توان در بهبود روابط بین زوج ها به شدت روی آن تمرکز و تاکید کرد، در آغوش گرفتن است. لمس و تماس فیزیکی همسر، همچون دست دادنعاشقانه است. رفتار ساده در آغوش گرفتن به هر دو طرف انرژی بسیار خوبی را منتقل می کند و تاثیرات مثبت آن به لحاظ علمی کاملا اثبات شده است و بخشی حیاتی از تکامل بشر است.

طبق  مطالعات روانپزشکان ۸ بار در آغوش گرفتن در طول روز می تواند معجزه کند.

در آغوش گرفتن چه اثراتی دارد؟

قلبتان را سالم نگه می دارد

در آغوش گرفتن موجب فعال شدن هورمون اکسی توسین می شود، که احساس گرما و صمیمیت را به ما منتقل می کند. طی آزمایشی در دانشگاه کارولینای شمالی مشخص شد ضربان قلب افرادی که یکدیگر را در آغوش می گرفتند، دو برابر افرادی بود که در طول آزمایش تنها بودند.

استرستان را کاهش دهید

اگر احساس بی حالی می کنید و یا به لحاظ روحی تحت فشار هستید کسی را پیدا کنید که برایتان اهمیت بخصوصی دارد و کمی او را در آغوش بگیرید. این شخص می تواند مادر، همسر و یا دوست شما باشد. تحقیقات نشان می دهد که در آغوش گرفتن میزان کورتیزول (هورمون استرس) را در بدن کاهش می دهد؛ و در نتیجه تنش را از ما دور می کند و پیام آرامش را به مغز منتقل می کند.

در آغوش گرفتن بهترین التیام است
در آغوش گرفتن بهترین التیام است

کودکان را در آغوش بگیرید

در آغوش گرفتن کودکان به آن ها کمک می کند در بزرگسالی به افرادی با ثبات تبدیل شوند. تماس فیزیکی و لمس برای یک نوزاد یک مسئله حیاتی است. این امر بخصوص در مراحل اولیه زندگی به او کمک می کند در بزرگسالی رابطه بهتری با دیگر افراد برقرار کند.

بزرگسالان را متمایز نکنید

تماس فیزیکی و بغل کردن تاثیر قابل توجهی در دور کردن احساس تنهایی از بزرگسال دارد. سالمندان می توانند سلامت خود را با در آغوش کشیدن صمیمانه بهبود بخشند.

یک ورزش محسوب می شود

موش های آزمایشگاهی که به آن ها هورمون اکسی توسین تزریق شد، در مقایسه با سایر موش ها ماهیچه هایی قوی تر داشتند. بنابراین در آغوش گرفتن و آزاد شدن هورمون اکسی توسین تاثیری همچون ورزش کردن به دنبال دارد.

هوشیار تر از قبل خواهید بود

با در آغوش گرفتن هشیاری را در خود تقویت کنید و از زندگی کردن در حال لذت ببرید. تحقیقات نشان می دهد در زمان حال بودن، شادی را افزایش می دهد و انجام این امر با ترشح هورمون اکسی توسین یکی از بهترین شیوه ها برای توجه کردن و زندگی در زمان حال است.

از ترس و نا امنی دور شوید

مطالعات در مورد ترس و عزت نفس، رابطه میان تماس انسانی و کاهش ترس از مرگ را نشان می دهد. شرکت کنندگان در این بررسی ها با در آغوش گرفتن شی بی جان (مانند خرس پارچه ای)، نگرانی کمتری نسبت به مرگ در آن ها نشان داده می شد.

 مدت در آغوش گرفتن مهم است

زمانی که افراد به مدت ۲۰ ثانیه یا بیشتر یکدیگر را در آغوش می گیرند، هورمون نشاط بخش اکسی توسین آزاد می شود که پیوستگی و رابطه قوی تری بین دو طرف ایجاد می کند. اکسی توسین سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و استرس را کاهش می دهد.

اضافه کردن نظر

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.