راه های غلبه بر افکار منفی
راه های غلبه بر افکار منفی

راه های غلبه بر افکار منفی

افکار منفی انسان را از انرژی تهی می کند و باعث می شود نتوانید در حال زندگی کرده و از آن لذت ببرید. افکار منفی یکی از تجربیاتی است که همه انسان ها تقریبا در آن شریک هستند. در این پست می خواهیم به راه های غلبه بر افکار منفی بپردازیم. با استفاده از این راه ها می توانید زندگی روشن تر و امیدوارانه تری را سپری کنید.

راه های غلبه بر افکار منفی
راه های غلبه بر افکار منفی

انجام مدیتیشن و یا یوگا

یکی از اولین چیزهایی که دور شدن از افکار منفی و تمرکز و توجه به نفس من را به ارمغان می آورد انجام مدیتیشن و یا یوگا است. یوگا بسیار آرامش بخش تسکین دهنده ذهن است. یوگا به شما کمک می کند تا به جای آن که به آینده با دید منفی نگاه کنید در حال حاضر زندگی کنید.

لبخند زدن

تمرین لبخند زدن در مقابل آینده تاثیر بسیاری بر خلق و خوی دارد. این کار حتی باعث کاهش استری می شود. در حالت لبخند زدن به دلیل اینکه عظلات کمتری از زمان اخم کردن درگیر هستند  احساس سبک تر دارید.

معاشرت با افراد مثبت اندیش

زمانی که افکار منفی سراسر ذهن شما را درگیر کرده است و به اصطلاح در یک مارپیچ منفی قرار گرفته اید هرگز با افراد منفی باف صحبت نکنید معاشرت با افراد مثبت اندیش افکار منفی را از شما دور می سازد.

تغییر افکار منفی به مثبت

سعی کنید افکار منفی را به جهت مثبت سوق دهید به عنوان مثال به جای جمله “شرایط سختی زندگی ما را احاطه کرده است” بهتر است بگوییم “چالش هایی در زندگی ما وجود دارد و می خواهیم با راه حل های منطقی آنها را مرتفع سازیم”

کمک به دیگران

کمک کردن به دیگران ذهن را آرام کرده و خلق و خوی انسان را تغییر می دهد. به عنوان مثال سیر کردن گرسنه ای افکار مثبت و حس مفید بودن را به انسان منتقل می کند.

کمال

به یاد داشته باشید که انسان نمی تواند کمال مطلق داشته باشد. باید یاد بگیریم حسرت اشتباهات را نخوریم بلکه از آنها به عنوان یک تجربه برای جلوگیری از برزو اشتباهات احتمالی دیگر استفاده کنیم.

آواز خواندن

خواندن آواز احساس شگفت انگیز رهایی از استری را به همراه دارد پس هر زمان احساس کردید استرس دارید آواز بخوانید.

تهیه لیست

لیتی از ۵ کار که به شما انرژی داده و در حال حاضر به خاطر انجام آنها حس خوبی پیدا می کنید تهیه کنید. هر زمان احساس کردید افکار کثیفی در انتظار ورود به ذهن شما هستند این کارها را انجام دهید.

اخبار مثبت

به جای ورق زدن صفحات حوادث روزنامه ها و سایت های خبری، اخبار مثبت را بخوانید و ذهنتان را به دست آنها بسپارید.

همچنین ببینید

کاهش وزن با تمرین های هیت

تمرین های هیت یک تمرین ساده برای کاهش وزن ساده و سریع

کاهش وزن با تمرین های هیت روشی ساده برای تناسب اندام شما در خانه است. …

دیدگاهتان را بنویسید