مجله گل گیس

بیماریهای زنان و مشکلات رایج (قسمت دوم)

بیماریهای زنان و مشکلات رایج (قسمت دوم)
loading...

در این قسمت پیرو پست بیماریهای زنان و مشکلات رایج ( قسمت اول) ، در مورد برخی دیگر از مشکلات رایج در بین زنانه اشاره می کنیم. با ما همراه شوید.

بیماریهای زنان و مشکلات رایج (قسمت دوم)
بیماریهای زنان و مشکلات رایج (قسمت دوم)

دلایل ترشحات بد بو در واژن چیست؟
اگر از دهانه واژنتان بوی بدی را استنشاق می کنید این مشکل می تواند یک سری علل احتمالی داشته باشد. می خواهید به دکتر خود مراجعه کنید ودلیل ترشح بد بو را پیگیر شوید . دکتر منی کین متخصص مامایی می گوید دلیل ترشحات بد بو در بانوان می تواند یک عفونت باکتریایی مانند: واژینوزباکتریال یا تریکومونیاز باشد. در صورت تشخیص این نو از بیماری برای شما ممگن است پزشکتان درمان آنتی بیوتیکی را برایتان آغاز کند. اما به گفته دکتر دویک شایع ترین دلیل بد بویی ترشحات واژینال وجود یک شریک جنسی تشخیص داده می شود زیرا شرکای جنسی بدون اینکه خود متوجه شوند می توانند عامل اصلی بروز عفونت در بانوان باشند بسیار توصیه شده که آقایان در هنگام نزدیکی بهداشت دستگاه تناسلی شان را رعایت کنند دکتر دویک می گوید این بوی بد می تواند دلایل خارج واژنی نیز داشته باشد یکی از دلایل اصلی را در استفاده از کاندم های مختلف می دانند. در استفاده از کاندوم دقت کنید که همچنان که این وسیله می تواند بسیار مفید باشد و درانتقال بیماری های مقاربتی موثر واقع شود ولی در عین حال می تواند موجب بروز برخی حساسیت های مزمن نیز باشد که یکی از آنها همین بوی بد در ترشحات واژینال است البته دکتر دویک عامل شریک جنسی را بسیار شایع تر از موارد دیگر ذکر می کند.
خونریزی خارج ازدوره های ماهیانه
اگر شما به طور تصادفی لکه بینی را مشاهده کردید این عامل فقط می تواند یک عدم تعادل هورمونی باشد یا یک دوره ماهیانه از دست رفته به دلیل استفاده از قرص های ضد بار داری، هر چند لکه بینی مداوم ممکن است نشانه ای از عفونت، حاملگی، و یا پولیپ در دهانه رحم باشد که باید آن را با دکتر خود مطرح کنید. اگر خونریزی پس از رابطه جنسی اتفاق افتادو یا همراه با ترشحات بود می تواند یک بیماری مقاربتی باشد بنابراین شما باید به دکتر خود برای تست سوزاک و کلامیدیا مراجعه کنید دکتر دویک می گوید: البته، اگر فقط یک بار پس از رابطه جنسی به خصوص خشن این خونریزی را مشاهده کردید احتمالا چیزی برای نگرانی وجود ندارد.

برای ادامه مطلب با عنوان بیماریهای زنان و مشکلات رایج (قسمت سوم) ، در هفته آینده با ما همراه شوید.

loading...

اضافه کردن نظر

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.