مجله گل گیس

چند نکته ساده در مورد پوست

چند نکته ساده در مورد پوست

همانطور که می دانید پوست حساس ترین و بیرونی ترین لایه بدن است. از طرف دیگر نیز این لایه تاثیر بسیاری در زیبایی هر فرد دارد به همین جهت این عضو از بدن نیاز به توجه و مراقبت بیشماری دارد. برای نگهداری از پوست ما با دو چالش و عامل متفاوت درونی و بیرونی دست به گریبان هستیم. پس به طور کلی عوامل مخاطره آمیز برای پوست به دو دسته داخلی و خارجی طبقه بندی می شود. هر چقدر بتوانید از خطرات این دو عامل دوری کنیم به همان اندازه به زیبایی و شفافیت پوست کمک کرده ایم.

عوامل داخلی تاثیر گذار بر سلامت پوست را می توان به عواملی مانند تغییرات هورمون، تغذیه مناسب، کاهش استرس و خواب مناسب تقسیم کرد. این عوامل گاهی در بلند مدت و گاهی نیز در کوتاه مدت تاثیرات خود را بر روی پوست اعمال می کنند.

همینطور از عوامل خارجی نیز می توان به آسیب ناشی از اشعه ماوراء بنفش خورشید، عوامل محیطی مانند سرما و خشکی بیش از حد و همچنین آلودگی محیطی دانست.

چند نکته ساده در مورد پوست
چند نکته ساده در مورد پوست

برای مقابله با عوامل درونی تاثیر گذار بر روی سلامت پوست کافی است نکات زیر را عملی کنید:

۱٫ از استرس به شدت دوری کنید.

۲٫ به صورت دوره ای سطح هورمون ها در بدنتان را اندازه گیری کنید و هر گونه تغییرات در سطح هورمون ها را درمان کنید.

۳٫ رژیم غذای مملو از فیبر و سبزیجات داشته و از کشیدن سیگار و مصرف الکل به شدت دوری کنید.

۴٫ در زمان مناسب و به میزان مناسب استراحت کنید. بیدار ماندن طولانی مدت در طول شب و خوابیدن در طول روز اثرات سوء بر روی پوست می گذارد.

اما عوامل خارجی:

۱٫ صبح ها قبل از هر اقدامی پس از شستن صورت با شستشو دهنده ها مانند فوم های صورت، از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

۲٫ در فصل زمستان بر روی پوست خود به میران کافی از مرطوب کننده های حاوی چربی استفاده کنید.

۳٫ پس از قرار گرفتن در محیط های شلوغ، شهری و آلوده حتما پوست خود را با صابون و فوم های مخصوص شستشو دهید.

این نکات می تواند به شما پوستی شفاف و بدون نقص هدیه کند.

اضافه کردن نظر

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.