نقش برس کشیدن در ریزش مو
نقش برس کشیدن در ریزش مو

نقش برس کشیدن در ریزش مو

این شایعه را باور نکنید که روزانه ریزش ۱۰۰ تار مو برای تمامی افراد با هر شرایط جسمی و سلامتی طبیعی است، گاهی برخی از عادات غلط مانند زیاد برس زدن و شانه زدن باعث شکنندگی موها می شود. ریزش های مو متفاوت است، ریزش موی نرمال باید حدود ۵۰ تا ۱۰۰ تار مو باشد. البته این میزان در افراد مختلف متفاوت است. در ریزش طبیعی، موهایی می ریزند که رشد آنها متوقف شده است و وارد مرحله استراحت شده اند.

نقش برس کشیدن در ریزش مو
نقش برس کشیدن در ریزش مو

چگونه با برس زدن ریزش موهایمان را کنترل کنیم؟

برای این که ریزش موهای تان را کاهش دهید از برس هایی استفاده کنید که سر دندانه هایش گرد باشد، همچنین از برس زدن موها هنگامی که خیس یا نم دار هستند جدا خودداری کنید. بافت های خیلی محکم، باعث آسیب به فولیکول های موهای شما می شود و موهای شما را شکننده می کند، وقتی موها را خیلی محکم می بافید این کشیدن ها به مرور زمان باعث ریزش مو می شود. اکستنشن (چسباندن موهای مصنوعی) باعث افزایش وزن موها شده در نتیجه به فولیکول های مو آسیب می رسد. متخصصان پوست و مو توصیه می کنند نگذارید اکستنشن بیشتر از ۳ ماه روی موهای تان باقی بماند. همچنین توجه داشته باشید که موهای مرطوب شکننده تر هستند، بنابراین وقتی خیس یا نم دارند آنها را نبافید.

البته برای راهنمایی و کمک بیشتر می توانید به مطلب زنان و ریزش مو مراجعه کنید و در آنجا مجموعه عواملی که در ریزش مو نقش اساسی دارند را شناسایی کنید. و یا اگر از دسته افرادی هستید که از طب سنتی برای سلامتی خودکمک می گیرید، بد نیست سری به مطلب با روغن نارگیل آشنا شوید، زده و از معجزه ی طبیعت برای حل این مشکل اساسی که شاید دغدغه ی بسیاری از شما عزیزان باشد، بهره ببرید. ما در مجله گل گیس هم چنان در پی راهکارهای حل مشکلات آرایشی و بهداشتی شما هستیم.

پیگیر مطالب بعدی ما در زمینه نگهداری انواع مختلف جنس مو باشید.

همچنین ببینید

تاثیر جوش شیرین در رشد مو

تاثیر جوش شیرین در رشد مو

اکثر خانم ها آرزوی داشتن موهای ضخیم، بلند و پر پشت دارند. اکثر افراد از …

دیدگاهتان را بنویسید