مجله گل گیس

بی اشتهایی و یا پر خوری عصبی چیست؟

بی اشتهایی و یا پر خوری عصبی چیست
loading...

عصبانیت پدیده ای است که هر کدام از ما شاید یک یا چندین بار در طول روز آن را تجربه کنیم و راه گریزی از آن وجود ندارد. این اتفاق که متعاقبا طبعات شوم و ناگواری از لحاظ محیطی در بر دارد، اثرات بسیار مخربی بر جسم و روان افراد وارد می کند. این اثرات که گاها به صورت عادات و رفتارهای روتین در زندگی اتفاق می افتد بسیار پیش می آید که شخص هرگز متوجه نشود که آیا ممکن است این رفتار ریشه ی عصبی داشته باشد. یکی از مشکلاتی که ممکن است عده ای زیادی در زندگی جهان سومی با آن روبرو باشند، تغییرات رفتار تغذیه ای است، این تغییرات غیر عادی مانند: پر خوری و یا بی اشتهایی عصبی می باشد که هر کدام از آنها علائم خاص خود را دارد.

بی اشتهایی عصبی چیست
بی اشتهایی عصبی چیست

علائم بیماری بی اشتهایی عصبی

اگر خیلی زیاد به وزن خودتان فکر می کنید و دچار وسواس وزن کردن خودتان می شوید و اگر زمانی که مردم شما را لاغر یا متناسب ارزیابی می کنند، احساس می کنید دروغ می گویند، اگر حتی نیم کیلوگرم اضافه وزن، شما را آزار میدهد و اگر اخیراً خیلی ها به شما گفته اند که بیش از حد لاغر شده اید، این ها ممکن است نشانه ابتلای شما به بی اشتهایی عصبی باشد.

پر خوری عصبیعلائم بیماری پر خوری عصبی

اما اگر احساس می کنید بر میزان غذا خوردن خودتان کنترل ندارید و نمی توانید جلوی خودتان را بگیرید، اگر دیگران به شما می گویند که ولع غذا خوردن دارید و بیش از حد غذا می خورید، اگر با غذا خوردن زیاد در خودتان ایجاد تهوع و استفراغ می کنید، ممکن است این نشانه های بیماری پر خوری عصبی باشد. برای حل این مشکل بهتر است سریعا به سراغ پزشک متخصص رفته و پیگیر حل آن باشید، در غیر این صورت اگر این افزایش اشتها و میل به غذا خوردن در اثر یک عادت باشد می توانید از مطلب چگونه اشتهایمان را کنترل کنیم، کمک بگیرید و سریعا برای رهایی از این عادت کشنده قدم بردارید.

loading...

اضافه کردن نظر

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.