مجله گل گیس

زنان و ریزش مو

زنان و ریزش مو

ساختار مو از لایه های متعددی تشکیل شده است و قسمت انتهایی آن که ما به عنوان ساقه مو مشاهده می کنیم تنها بخشی از این پروسه است. در حقیقت بخش اصلی مو در لایه های زیرین نهفته است. به همین علت نیز می توان علل متعددی را برای ریزش مو در زنان دانست. از جمله مهمترین این علت ها که با بر هم زدن چرخه تعادل در رشد مو باعث ریزش آنها می شوند، می توان به داروها، بیماری، عفونت ها و یا مواد شیمیایی اشاره کرد. لازم به یادآوری است که از علل اختصاصی ریزش مو در بانوان دوران شیردهی به نوزاد نیز می باشد.

البته مشکلی که در اکثر خانم ها مشاهده می شود ریزش مو به آن مفهومی که بین آقایان شایع است نمی باشد. در اکثر زنان ریزش مو با نازک شدن تارهای آنها معنا می شود.

زنان و ریزش مو
زنان و ریزش مو

به طور کلی محققان معتقد هستند که به طور طبیعی هر فرد در طول شبانه روز بین ۵۰ الی ۱۰۰ تار موی خود را از دست می دهد. پس اگر ریزش مو های شما از این حد بیشتر نیست نگران نباشید زیرا این یک ریزش طبیعی است و به طور معمول به همان تعداد در طول روز نیز مو های شما رشد می کند. این ریزش طبیعی در روزهایی که استحمام انجام می شود تا مرز ۲۵۰ تار مو نیز خواهد رسید.

پس برای اینکه تشخیص درستی از ریزش غیر طبیعی مو داشته باشید می توانید این آزمایشات را تکرار کنید.

۱٫ اگر هنگام برخواستن از خواب به تعداد غیر متعارف مو بر روی بالش مشاهده کرده اید.

۲٫ هنگام شانه زدن بدون اینکه فشاری به مو وارد شود هر دفعه میزانی بالاتر از حد نرمال از مو بر روی شانه و یا برس مشاهده کردید.

در این صورت به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کرده و مشکل ریزش را با آزمایشات بالا مطرح کنید.

اضافه کردن نظر

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.