مجله گل گیس

درد های هشدار دهنده را جدی بگیرید

درد های هشدار دهنده را جدی بگیرید
loading...

گاهی وقتی دردی به سراغتان می آید بدون توجه به عواقب خطرناک آن را جدی نمی‌گیرد و با بهانه‌های مختلف مانند مشغله یا سرسری انگاری به دنبال معالجه‌اش نمی‌روید غافل از این که برخی از درد‌ها می‌توانند خطرساز شوند و حتما باید پیگیری شوند، پس حتما و با جدیت درد های هشدار دهنده را جدی بگیرید و در پی معالجه و درمان آنها باشید. زیرا درمان بسیاری از درد ها در مراحل اولیه بسیار راحت و آسان می باشد و بلعکس برخی از درد ها با گذشت زمان و توجه نکردن بیمار سبب پیامد های بد و گاها جبران ناپذیر می شود.

چرا باید درد های هشدار دهنده را جدی بگیرید؟

برخی از دردها در مراحل اولیه با علائم آشکار و قابل محسوسی همراه هستند. بی توجهی به درد در واقع بی توجهی و جدی نگرفتن بیماری است. گاها مردم به اشتباه تصور می کنند بیماری های ساده ای هم چون سرماخوردگی و یا پا درد، سر درد و … جزو دردهای روزمره بوده و با یک مسکن به راحتی درمان و با گذشت زمان کاملا بهبود می یابند. چه بسیار هستند بیمارانی که در بخش های اورژانس بیمارستان ها به دلیل جدی نگرفتن بیماری و علائم هشدار دهنده ی آن به راحتی و بسیار نا باوارانه جان خود را از دست می دهند. این صحبت هرگز به این معنا نیست که بخواهیم به شما نوعی حس درد هراسی بدهیم، فقط و فقط به این دلیل است که در کشور ما متاسفانه خود درمانی بسیار رواج دارد و مردم به دلیل سرکوب کردن علائم و نشانه های بیماری به جای درمان صحیح و ریشه کن کردن  آن سبب افزایش شدت بیماری خود در حالت خاموش می شوند. پس حتما درد های هشدار دهدنده را جدی بگیرید.

با برخی از این درد ها آشنا شوید

درد شدید بین تیغه شانه که می تواند منجر به حملات قلبی شود:

حدود ۳۰ درصد از افرادی که دچار حملات قلبی می‌شوند دردی بین تیغه شانه شان احساس می‌کنند این درد درمیان زنان شایع است.

درد عضلانی یک درد مبهم:

حمله قلبی بیشتر شبیه به یک شروع ناگهانی و تیز می‌باشد آن را شوخی نگیرید.

صاعقه‌ سر درد:

در صورت بروز سردرد های متوالی آن را با مسکن درمان نکنید مسکن تنها درد را از بین می‌برد و سر درد می‌تواند با ریشه بیمارگونه بسیار شدید تر از قبل برگردد. حتی ممکن است سردرد شما ناشی از یک خونریزی داخلی باشد در این مواقع مصرف آسپرین می‌تواند خونریزی را افزایش دهد پس به پزشک مراجعه کنید.

درد معده مبهم به سمت راست و پایین شکم: آپاندیس

درد معمولا در مرکز معده شما شروع می‌شود و به تدریج به سمت راست حرکت می کند که می تواند نشانه صدمه یا پارگی در آپاندیس باشد.

درد های هشدار دهنده را جدی بگیرید
درد های هشدار دهنده را جدی بگیرید

درد دندانی که شما را از خواب بیدار می‌کند

احتمالا عصب دندانتان تحریک شده و در صورت عدم مراجعه به دندان پزشک می تواند موجب شکستن ریشه و از بین رفتن دندان به طور کامل شود.

درد پشت با تب: عفونت کلیه

این درد می تواند به دلیل عفونت دستگاه ادرار باشد و فقط پزشک می تواند آن را تشخیص دهد. زنان بیشتر دچار این درد می‌شوند و در صورت عدم معالجه کلیه ها از بین می‌روند

یک نقطه حساس به لمس در ساق پا:

ممکن است نشانه‌ لخته خون در وریدهای عمقی باشد. نقطه درد ممکن است قرمز و گرم و حساس به لمس باشد. این لخته می تواند به قلب یا ریه شما حمله ور شود. این اتفاق می تواند در پروازها یا ماشین سواری طولانی مدت رخ دهد پس از تکان دادن پا های خود در صورت ساکن بودن غافل نشوید و هم چنین نوشیدنی میل کنید.

loading...

اضافه کردن نظر

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.