Infection perennial problem of women
Infection perennial problem of women

عفونت مشکل همیشگی زنان

عفونت دستگاه تناسلی و رحمی در زنان یکی از بیماری های رایج در سر تا سر دنیاست. سبک زندگی، بهداشت فردی، بهره مندی از رفاه، سطح آگاهی و دانش در زنان از جمله عواملی هستند که در بروز و یا پیشگیری بسیاری از بیماری های زنان نقش حساس و کلیدی دارند.

البته توجه شخصی ه علامت های بروز کننده از جمله سوزش و خارش هنگام ادرار کردن، احساس ادرار مکرر، دفع ترشحات سفید، بوی بد و یا خونریزی های بی موقع و خارج از زمان و یا خون ریزی هنگام نزدیکی و درد فراوان همگی از علائم واضح عفونت می باشند که ابتلا به این بیماری در مراحل حاد و در اثر بی توجی می تواند تبعات سنگینی هم چون نیاز به عمل جراحی را نیز در پی داشته باشد، به همین دلیل پزشکان در رسیدگی و مراجعه برای درمان تاکید فراوان دارند. چه بسیار نازایی های سال های اخیر که علت آن ابتلا ی خانم ها به عفونت های دستگاه تناسلی و رحمی بوده است.

یکی از علت های شایع ابتلا به این بیماری شکل آناتومی بدن در خانم ها است. در آناتومی بدن زنان به علت نزدیک بودن مقعد با فرج انواع میکروبهای مقعدی به آسانی در فرج نفوذ کرده و موجب عفونتهای رحمی و ادراری در زنها می شود. شما می توانید با مطالعه مطالب پیشین مجله گل گیس در خصوص بیماری های زنان و هم چنین با رعایت چند نکته ساده  به راحتی از عفونت های رحمی خلاص شوید.

Infection perennial problem of women
Infection perennial problem of women

نکات طلایی

 1. هر روز لباس زیر خود را عوض کنید.
 2.  لباسهای زیر خود را جدا از سایر لباسها و جدا از لباسهای زیر دیگران بشوئید.
 3. به هیچ وجه از لباس زیر دیگران حتی نزدیکان استفاده نکنید.
 4. لباسهای زیر خود را حتما در آفتاب خشک کنید چرا که آفتاب بهترین ضدعفونی کننده است در صورت عدم امکان با اطوی داغ آنها را اطو کنید.
 5.  از طهارت با آبهای راکد و آلوده و همچنین از طهارت در توالتهای همگانی کثیف خودداری کنید.
 6.  بهنگام طهارت همیشه ابتدا فرج و سپس در آخر مقعد خود را بشوئید.
 7.  پس از طهارت همیشه خود را با دستمال تمیزی خشک کنید.
 8.  لازم است که علاوه بر زن ، شوهر نیز رعایت بهداشت شخصی را بنماید و بخصوص قبل از مقاربت خود را تمیز کند.
 9. از حوله ، وسایل حمام دیگران استفاده نکنید و وسایل حمام خود را پس از هر بار استحمام در آفتاب قرار دهید.
 10. در استخرها و حمامها حتما محل نشستن خود را اول تمیز کنید کلا بهتر است مستقیما روی کف حمام ننشینید.
 11. از نزدیکی بهنگام قاعدگی خودداری کنید ، زیر احتمال ابتلاء به عفونت رحمی در این زمان بیشتر است .
 12. در طول دوران قاعدگی استحمام و شستشوی بدن بلا مانع است.
 13. قبل و بعد از هر بار نزدیکی مثانه بایستی تخلیه و دستگاه تناسلی شستشو داده شود.
 14. با دیدن هر علامت غیر عادی مثل خارش، سوزش  دردهای زیر شکم ، ترشحات رحمی ( با رنگ و بوی غیرعادی) و درد و لکه بینی بهنگام نزدیکی بلافاصله به پزشک مراجعه کنید. اجازه ندهید ناراحتی شما طولانی شود زیرا عفونت پیشرفت کرده و در بدن گسترش می یابد و در نتیجه درمان مشکلتر،طولانی تر و گرانتر می شود و حتی ممکن است نیاز به عمل جراحی پیدا کنید.
 15. از آنجا که بسیاری از عفونتهای رحمی پس از زایمان، بعلت صدمات وارده به دهانه رحم ایجاد می شود، هر خانم ۴۰ روز پس از زایمان حتما باید برای معاینه داخلی و در صورت امکان انجام آزمایش پاپ اسمیر به پزشک مراجعه کند.
 16. پس از ازدواج ، هر سه سال یکبار جهت انجام آزمایش پاپ اسمیر ( آزمایش دهانه رحم ) به مراکز بهداشتی درمانی مراجعه نمائید. این آزمایش جهت پیشگیری و تشخیص زودرس سرطان دهانه رحم انجام می شود.آزمایش پاپ اسمیر در کلیه مراکز بهداشتی ، درمانی به صورت رایگان باید انجام بدهند.(که متاسفانه هزینه اش را میگیرند)

همچنین ببینید

کاهش وزن با تمرین های هیت

تمرین های هیت یک تمرین ساده برای کاهش وزن ساده و سریع

کاهش وزن با تمرین های هیت روشی ساده برای تناسب اندام شما در خانه است. …

دیدگاهتان را بنویسید