مجله گل گیس

روش های پاک کردن تاتو

روش های پاک کردن تاتو

تاتو و یا به اصطلاح خال کوبی عملی است که با استفاده از آن اشکال مورد نظر را با استفاده از ابزار و رنگ ها خاصی، زیر پوست طراحی می کنند. تاتو تقریبا همیشگی است پس دلزدگی و خستگی از آن ممکن است برای هر شخصی به وجود آید از طرفی پاک کردن تاتو کار سخت و پیچیده ای می باشد. ما در این مطلب می خواهیم شما را با روش های پاک کردن تاتو آشنا کنیم.

پاک کردن تاتو توسط لیزر پوست

جراحی لیزر توسط متخصص پوست معتبر و یا جراح زیبایی اولین و موثرترین روش پاک کردن تاتو می باشد. حذف تاتو توسط لیزر یکی از چند روش برداشتن خال کوبی است که نیازی به برش پوست نیست. به جای آن با استفاده از پالس های نور با غلظت بسیار بالا اقدام به حذف تاتو می شود.

برای استفاده از این روش ابتدا پزشک معالج باید اطلاعاتی مانند طول دوره درمان و یا تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر پوست را در اختیار بیمار قرار دهد. سپس بیمار با توجه به مجموع نکات تصمیم به استفاده از این روش می گیرد. در نظر داشته باشید برای کاهش دردهای احتمالی با استفاده از این روش، معمولا از ژل های موضعی بی حس کننده استفاده می شود.

در این روش لایه ای از پوست که بر روی تاتو قرار گرفته است با استفاده از دستگاه لیزر از بین رفته و رنگ زیر پوست شسته می شود. احتمال خونریزی در این روش کم ولی محتمل است. طول دوره درمانی این روش های پاک کردن تاتو حدودا ۱۰ روز می باشد.

پاک کردن تاتو در سرما

روش دیگر پاک کردن تاتو معروف به روش یخ زدگی است که این روش هم حتما باید توسط دکتر متخصص پوست انجام گیرد. در این روش تاتو توسط نیتروژن مایع به اصطلاحا فریز می شود.

شیوه شیمیایی پاک کردن تاتو

در این روش دقیقه به همان روشی که تاتو کشیده می شود، یعنی وارد کردن مواد به زیر پوست، به وسیله رنگ ها و محلول های شیمیایی همرنگ پوست، خال کوبی پاک می شود.

روش های پاک کردن تاتو
روش های پاک کردن تاتو

روش های جایگزین پاک کردن تاتو ( تایید نشده )

  • در آسیایی میانه برای اولین بار روشی برای حذف خال کوبی اختراع شد که به این گونه عمل می شد. محل خالوبی را با استفاده از دانه ها درشت نمک ماساژ داده به طوری که در سطح پوست احساس سوزش شود سپس محل را با حوله یا کمپرس آب، گرم نگه می داشتند. این کار باعث خراشیدن شدن سطح پوست شده در نتیجه به نوعی عمل لایه برداری انجام می شد. اما روش های مدرن مانند حذف لیزر و یا برداشت پوست بسیار موثر تر از روش ها تایید نشده است و از ایجاد  زخم بیش از حد در منطقه آسیب دیده جلوگیری می کند. کشیدن پوست با نمک منجر به خسارت به لایه سطحی پوست یا اپیدرم شده و همچنین زخم ها بسیار قابل مشاهده می شود. این روش می تواند برای پوست های حساس مضر باشد ین روش یک درمان تایید نشده برای از بین بردن خال کوبی است.
  • از دیگر روش ها حذف تاتو استفاده از کرم های مخصوص این کار است که نیاز به استفاده مداوم و داشتن صبر و تحمل است. برای اثر بخشی این کرم ها باید بین ۳ الی ۹ ماه از این داروها استفاده کرد. گرچه اثر بخشی روش های درمانی پزشکی را نخواهد داشت.

اثربخشی هر روش از متد های ذکر شده وابسته به توانایی های حرفه ای افراد، نوع پوست و رنگ، و حتی خود خال کوبی می باشد. برای انتخاب بهترین روش توصیه می شود در ابتدا با یک متخصص پوست مشورت کنید.

اضافه کردن نظر

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.