مجله گل گیس

راز زیبایی پوست و مو با ادویه ها

اگر به شما گفته شود که می توانید پوست و موی بی عیب و نقص تر با استفاده از موادی که در قفسه ادویه دارید داشته باشید چه عکس العملی انجام می دهید؟ یک رژیم غذایی سالم و متعادل و ضد التهابی که از مواد کلیدی برای حفظ سلامت پوست و مو تشکیل شده است، راز زیبایی پوست و مو با ادویه ها می باشد. در حقیقت محققان به این نتیجه رسیده اند که رابطه قوی بین سلامت و زیبایی پوست و مو و استفاده از ادویه ها وجود دارد. در زیر به برخی از ادویجات مفید برای پوست اشاره کرده و خواص هر یک را خواهیم سنجید.

دارچین

راز زیبایی پوست و مو با ادویه ها
راز زیبایی پوست و مو با ادویه ها

دارچین یک آنتی اکسیدان قوی است که کمک می کند تا آثار ناشی از خورشید و آسیب های زیست محیطی به پوست معکوس گردد. دارچین همچنین جریان خون و گردش خون را افزایش می دهد حجم سلول های ترمیم کننده پوست را افزایش می دهد. با اضافه کردن یک قاشق چای خوری دارچین به چای و یا قهوه صبحانه در روز اثر معجزه گر این ادویه را خوهید دید.

پودر سیر

راز زیبایی پوست و مو با ادویه ها
راز زیبایی پوست و مو با ادویه ها

یکی از خواص شناخته شده سیر کاهش ریزش مو و قوی شدن ریشه مو است. این ادویه معجزه آسا غنی در سیستئین، اسید آمینه است که به موهای قدرت رشد مجدد را می دهد. برای جلوگیری از ریزش مو و حتی تحریک رشد مو بسیار مناسب می باشد. یکی از ماسک ها معروف ماسک سیر است که از ترکیب یک چهارم قاشق چای خوری پودر سیر با دو اونس روغن زیتون ویا روغن نارگیل است. این مخلوط را به سر مالیده و پس از ۲۰ دقیقه شستشو دهید.

فلفل

راز زیبایی پوست و مو با ادویه ها
راز زیبایی پوست و مو با ادویه ها

فلفل قرمز سرشار از ویتامین A و C است که در مبارزه با رادیکال های آزاد کمک کننده می باشد. سعی کنید از یک الی ۲ فلفل در وعده غذایی خود استفاده کنید. شما همچنین می توانید تکه های فلفل قرمز و یا فلفل برای کمک به پوسته پوسته شدن پوست مرده استفاده کنید. می توانید برای ماساژ بدن از مخلوط نمک و یا فلفل با روغن زیتون استفاده کنید.

زردچوبه

راز زیبایی پوست و مو با ادویه ها
راز زیبایی پوست و مو با ادویه ها

زردچوبه در فرهنگ هند برای خواص ضد التهابی آن سالها است که مورد ستایش قرار گرفته است. ترکیب یک قاشق چای خوری پودر زردچوبه را با سه قاشق غذاخوری شیر، دو قاشق غذاخوری آرد، و چند قطره از عسل و مالش آن بر سطح پوست، می تواند تاثیر زیادی در درخشش پوست ایجاد نماید. اگر پوسستان دچار آکنه است استفاده از ماست (که پر است از پروبیوتیک ها) به جای شیر به شما کمک می کند.

دانه رازیانه

راز زیبایی پوست و مو با ادویه ها
راز زیبایی پوست و مو با ادویه ها

یک عنصر ضد التهابی بسیار عالی رازیانه است. برای کاهش حساسیت پوست نیز از این ادویه استفاده می شود. قرار دادن ۱ الی ۴ گرم از این ادویه در رژیم روزانه توصیه می شود. پودر دانه رازیانه و ترکیب آن با آب جوش یک سشتشو دهنده ایده آل برای کاهش شوره سر خواهد بود.

قبل از اینکه شما از گیاهان و ادویه جات استفاده کنید به خاطر داشته باشید که حتی درمان های طبیعی می تواند عوارض جانبی در افراد خاص داشته باشد. یک تصور غلط وجود دارد که هر چیزی که طبیعی نیست می تواند مضر باشد. جنیفر چن استادیار بالینی پوست در دانشگاه استنفورد می گوید درست مثل محصولات تولیدی، محصولات طبیعی می تواند خوب یا بد باشند.

اضافه کردن نظر

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.