مجله گل گیس

یخ های آرایشی معجزه شادابی پوست

یخ های آرایشی معجزه شادابی پوست
loading...

محققان و پژوهشگران زیبایی در یافته های اخیر خود به این نتیجه رسیده اند که مواد عالی و معدنی باید در موارد استفاده ی آرایشی و بهداشتی به روش های طبیعی به کار گرفه شوند. به دلیل داشتن طبیعتی منحصر به فرد در میوه ها و سبزیجات ، تمامی آن ها را نمی توان به روش های صنعتی عصاره گیری و مورد استفاده قرار داد. زیرا که بیشترین تاثیر مثبت خود را در روند صنعتی عصاره گیری از دست می دهند. در زیر مقاله برای شما عزیزان آماده کرده ایم که چندین روش ساده و قابل استفاده که کاربرد مواد موجود در محصولات آرایشی و بهداشتی را ساده تر می کند و هزینه های مالی را در پی ندارد را معرفی می کند. در ادامه ی مطلب با این روش ها بیشتر آشنا خواهیم شد:

یخ های آرایشی معجزه شادابی پوست
یخ های آرایشی معجزه شادابی پوست

یخ آرایشی چیست؟
یخ آرایشی تفاوت چندانی با دیگر یخ های موجود ندارد. به لحاظ ساختاری این یخ ها مایع عصاره مانندی است که با مقداری آب معمولی مخلوط شده است و در سرمای زیر صفر منجمد شده است. اما تفاوت یخ های آرایشی در ماهیت عملکردی آن ها است. این یخ ها علاوه بر آنکه موضوع مهم آبرسانی به پوست را کاملا برطرف می سازند در عین حال ویتامین ها و املاح معدنی و گیاهی سرشاری را به پوست ما انتقال می دهند. این عملکرد دو گانه نوعی هم افزایی نیز خواهند داشت و باعث می شوند تاثیر آرایشی و بهداشتی یخ های ذکر شده بسیار معجزه آسا باشند و استفاده از آن ها به مراتب راحت تر از مواد آرایشی و بهداشتی است که با قیمت های بالاتر در اختیار ما قرار خواهد گرفت.
تهیه یخ آرایشی بسیار آسان است و نیاز به مهارت و دانش خاصی ندارد .

یخ معدنی :
فایده و اثر نوشیدن آب معدنی از لحاظ غنی بودن از املاح و ویتامین های مورد نیاز بر هم کس واضح و روشن است و سالیان زیادی است که در سر تا سر دنیا از چشمه های آب های معدنی این نوشیدنی گوارا استخراج و فراوری می شود. پس دسترسی به آن بسیار راحت و استفاده از آن به عنوان لوازم آرایش یدکی توصیه ی مکرر ما خواهد بود.
برای این منظور مقداری آب معدنی را در قالب های یخ ریخته و پس از یخ زدن، تکه های یخ را روزی دوبار روی پوست خود بزارید، این کار باعث تحریک جریان خون به روی پوست شما می شود .

یخ آبلیمو :
لیمو یکی از پایه های اساسی در الفبای سلامت و زیبایی در دنیا شناخته شده است. امروزه استفاده مستقیم و غیر مستقیم این میوه با ارزش در صنایع و مواد آرایشی بسیار باب شده است. پس برای تکمیل روند هدف زیبا سازی شما نیز به راحتی آن را تهیه و از نتایج آن بی بهره نمانید
برای این منظور نصف آبلیمو و چند تکه از لیمو تازه را همراه با مقداری آب تصفیه شده درون قالب های یخ بریزید و یخ ها را روزی دوبار روی پوست خود بگذارید،این نوع یخ باعث لطافت پوست شما می شود .

یخ چای سبز :
هر گاه سخن از چای سبز به میان می آید شاید اولین جمله ای که در ذهن ما نقش می بندد خاصیت لاغری و چربی سوزی باشد. اما بهتر است بدانیم به غیر از فایده ی چربی سوزی و افزایش متابولیسم در بدن که از طریق نوشیدن دم کرده ی این گیاه ارزشمند نصیب حال مصرف کننده آن می شود، نقش موثر آن در زیبایی و شادابی پوست است.
برای این منظور مقداری چای سبز دم کشیده را درون قالب های یخ ریخته و پس از یخ زدن روزی دوبار این قالب های یخ را روی پوست خود بگذارید ، این نوع یخ باعث افزایش طراوت و شادابی پوست خواهد شد .

یخ آب برنج :
شاید از غنی بودن برنج از ویتامین B زیاد شنیده باشید اما زمانی که برنج می جوشد مقدار بسیار زیادی از ویتامین آن از دست می رود و سپس از طریق آب کشی دور ریخته می شود. برای دسترسی به این منبع عظیم ویتامین کافی است، مقداری از آب برنجی که در حال جوشیدن است را بردارید و پس از سرد شدن ، درون قالب های یخ بریزید و یخ حاصله را روزی دوبار روی پوست خود بزارید، این کار باعث از بین رفتن لک های پوستی می شود.

قابل ذکر است که این نوع یخ را فقط تا سه روز می توان در یخچال نگهداری کرد.

loading...

اضافه کردن نظر

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.