مجله گل گیس

راهنمای خرید و استفاده از دستگاه های لیزر موهای زائد خانگی

راهنمای خرید و استفاده از دستگاه های لیزر موهای زائد خانگی
loading...

این روزها پیشرفت تکنولوژی به جایی رسیده است که هر محصولی را می توان در تعداد بالا وقیمت مناسب تولید و روانه بازار مصرف کرد. در سال های اخیر روش مناسبی برای از بین بردن موهای زائد به وجود آمده که در کشور ما با نام لیزر موهای زائد شناخته می شود ودر این روز ها روش معمولی برای از بین بردن مو های زائد است در این مدت شرکت های تولید کننده دستگاه های لیزر موهای زائد کلینیکی سعی کرده اند دستگاه های خانگی لیزر موهای زائد را نیز به بازار عرضه کنند ودر ایران نیز این دستگاه های لیزر موهای زائد خانگی به وفور یافت می شود. دراین مطلب سعی شده نکاتی مفید برای استفاده کنندگان و کسانی که قصد خرید این دستگاه ها ی لیزر موهای زائد را دارند گفته شود.

روش کار دستگاه های لیزر خانگی با انواع کلینیکی آن چه تفاوتی دارد؟

روش کار دستگاه های خانگی لیزر مو های زائد با انواع کلینیکی آن چندان متفاوت نیست فقط برای ایمنی بیشتر در دستگاه های خانگی قدرت کمتری لحاظ شده است تا کاربر خانگی از ایمنی بیشتری برخوردار باشد. اما دستگاه های خانگی طوری طراحی شده اند که فرد بتواند به تنهای مو های زائد خود را لیزر کند اما دستگاه های کلینیکی می بایست توسط اپراتور آموزش دیده به کار گرفته شوند و ملاحظاتی نیز دارند که برای دستگاه های خانگی این ملاحظات نمی بایست رعایت شوند.

چه نوع از دستگاه های لیزر مو های زائد خانگی برای شما مناسب است؟

چند نکته را در هنگام خرید یک دستگاه خانگی لیزر مو های زائد رعایت کنید. نخست در هنگام خریدن این دستگاه ها حتما از برند های معتبر تولید کننده این وسایل آگاه باشید و به حرف فروشندگانی که با ترفند های مختلف سعی دارند به شما بقبو لانند که این دستگاه بهتر از نمونه های دیگر است اطمینان نکنید و با آگاهی کامل از برندهای معتبر تولید کننده وارد بازار خرید بشوید. به خاطر داشته باشید همه دستگاه های لیزر موهای زائد خانگی برای تمامی موهای زائد بدن مناسب نیستند،حتما قبل از خریدن دستگاه مشخص کنید که هدف شما برای خریداری کردن آن چیست! فردی که دستگاه لیزر مو های زائد را برای از بین بردن موهای زائد صورتش خریداری می کند می تواند دستگاهی خریداری کند که نسبت به فردی که می خواهد آن را برای از بین بردن موهای زائد قسمت های دیگر بدنش مانند موهای زائد پایین تنه استفاده کند ارزانتر و مقرون به صرفه تر باشد. به خاطر داشته باشید هر دستگاه لیزر موهای زائد خانگی که در بازار فروش هست، برای از بین بردن موهای زائد تمام بدن مناسب نیست و بسته به قدرت دستگاه و قیمت آن و همچنین هدف شرکت سازنده می تواند متفاوت باشد.

راهنمای خرید و استفاده از دستگاه های لیزر موهای زائد خانگی
راهنمای خرید و استفاده از دستگاه های لیزر موهای زائد خانگی

استفاده از دستگاه های لیزر موهای زائد خانگی برای چه کسانی ممنوع است

زنان باردار و شیرده معمولا دراستفاده از این دستگاه ها باید احتیاط بیشتری داشته باشند زیرا که استرس وارد شده به فرد در هنگام انجام این عمل می تواند اثرات زیان باری برای بانوان شیرده و باردار داشته باشد با این که هیچ تحقیقی به لحاظ علمی ثابت نکرده که لیزر موهای زائد برای این افراد اثرات مستقیم مخربی را دارد ولی در استفاده از آن باید جانب احتیاط را رعایت کرد. دسته دیگری از افراد که باید در استفاده از این دستگاه ها جانب احتیاط را رعایت کنند افرادی هستند که پوست حساس و نازکی دارند این افراد در صورت استفاده بیش از حد یا نادرست دچار ضایعه پوستی مانند انواع سوختگی های درجه یک می شوند و پوست آنها نسبت به عوامل تحریک کننده خارجی مانند تابش مستقیم نور آفتاب و حرارت حساسیت بیشتری پیدا می کند. اما در مجموع تمامی افرادی که قصد استفاده از دستگاه لیزر موهای زائد خانگی را دارند می بایست ابتدا از نحوه صحیح استفاده از دستگاه خریداری شده آگاهی کامل پیدا کنند با مطالعه دفتر چه یا سی دی همراه دستگاه و همچنین باید آگاه باشند که لیزر موهای زائد دوره های زمانی مشخصی را دارد و رعایت نکردن این دوره های زمانی می تواند موجب بروز مشکل برای فرد شود.

دستگاه های خانگی لیزر موهای زائد اثر بخش تر هستند یا دستگاه های کلینیکی؟

مسلما در میزان اثر بخشی دستگاه های خانگی لیزر موهای زائد و انواع کلینکی آن تفاوت وجود دارد زیرا در انواع کلینیکی این دستگاه ها قدرت و دقت بیشتری لحاظ شده و افراد آموزش دیده آن را به کار می گیرند. در انواع خانگی قدرت دستگاه کاملا کنترل شده است و صبر و حوصله بیشتری برای رسیدن به هدف نهایی لازم است و می توان مطمئن بود که افرادی که درخانه و توسط دستگاه های خانگی قصد از بین بردن موهای زائد خود را دارند باید با صبر و حوصله بیشتری عمل کنند.

نکاتی که باید قبل و بعد از لیزر مو های زائد رعایت شوند چیست؟

بهتر است قبل از لیزر، حتما پوستان تمیز، خشک و عاری از هرگونه لوازم آرایشی یا کرم  پودر باشد .و بعد از لیزر هم باید تا  یک روز، ‌البته در صورت امکان، پوست را در معرض اشعه  ماوراء بنفش آفتاب یا مواد آرایشی و لوسیون های بهداشتی قرار نداد. ولی می توانید از ضد التهاب های گیاهی نیز استفاده کنید و اگر به این مواد دسترسی ندارید تنها پوستتان را خشک و تمیز نگه دارید.

loading...

اضافه کردن نظر

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.