۱۱ نشانه بارداری ( قسمت دوم )


۱۱ نشانه بارداری ( قسمت دوم )

در این قسمت پیروی پست ۱۱ نشانه بارداری ( قسمت اول ) ، به بیان برخی دیگر از نشانه ها و علائم بارداری می پردازیم.

۱۱ نشانه بارداری ( قسمت دوم )

۱۱ نشانه بارداری ( قسمت دوم )

۵٫ خستگی
اکثر زنان باردار متوجه خستگی قابل ملاحظه و غیر معمولی در اوایل دوران بارداری خود می شوند. این امر به سبب پایین آمدن سطح قند خون و فشار خون است که می تواند سرگیجه و در نهایت احساس خستگی مفرطی را به دنبال داشته باشد. افزایش سطح پروژسترون و افزایش در تولید خون نیز می تواند به کم کردن این عارضه کمک شایانی بنماید. خوردن غذاهای غنی از آهن و پروتئین می تواند به مبارزه با خستگی کمک بنماید.
۶٫ تغییرات پستان
افزایش سریع سطح هورمون ها سبب ایجاد تورم و سنگین شدن در سینه ها شده و افزایش جریان خون در وریدها باعث می شود تا نوک سینه تیره تر و برجسته ترشود.
۷٫ یبوست
افزایش پروژسترون باعث می شود تا سرعت جذب موادغذایی در روده ها آهسته تر شده ،و در نتیجه باعث یبوست شود. به همین دلیل برای زنان باردار نوشیدن مقدار زیادی آب، ورزش، و غذاهای سرشار از فیبر مهم است.
۸٫ حس واضح تر از بو
برخی از زنان باردار احساس خود را از استنشاق بو به دوست دارم یا دوست ندارم های شدید تعبیر می کنند. این تغییرات واضح در ایجاد تنفر یا لذت از بوهای مختلف از علائم مختص بارداری می باشد.
۹٫ درد ها
سردرد و کمردرد در دوران بارداری کمتر شایع است. اما اگر این مشکلات پیش آید ممکن است با گرم شدن بدن توسط یک پتو این علائم کاهش. نوسانات خلقی نیز در سه ماهه اول شایع است.
۱۰٫ سوزش معده
بسیاری از زنان در طول بارداری خود حداقل نوعی از سوزش سر دل را تجربه کنند. ومعمولا، آن را تا سه ماهه دوم یا سوم زمانی که کودک در حال رشد است و سبب بزرگتر شدن و تراکم شکم می شود این عارضه محسوس تر باشد، زیرا با فشار معده به سمت بالا باعث شود تا اسیدهای معده به سمت بالا رانده شوند.
۱۱٫ دوره از دست رفته
همانطور که گفته، شایع ترین علامت بارداری یک دوره عادت ماهیانه عقب افتاده است، اما این امر می تواند به دلیل عواملی هم چون مشکلات هورمونی، استرس، تغییر وزن، و یا توقف قرصهای جلوگیری از بارداری باشد. به همین دلیل انجام یک آزمایش برای حصول اطمینان این امر بسیار مهم می باشد.

Opt In Image
هر هفته با مطالبی مفید و کاربردی در زمینه آرایش و زیبایی، مد و لباس و...

ما هر هفته ایمیلی شامل گلچینی از مطالب منتشر شده در آن هفته را برای شما ارسال می کنیم. همچنین هر ماه یک خبرنامه ویژه با مطالبی خاص برایتان ارسال خواهیم کرد. ما ایمیل شما را در اختیار هیچ شخص، سازمان یا شرکتی قرار نمی دهیم. از گل گیس لذت ببرید.

0

به‌اشتراک‌گذاری نوشته

ارسال نظر جدید

golgis-telegram

ما را در گوگل محبوب کنید