مجله گل گیس

۱۱ نشانه بارداری ( قسمت اول )

11 نشانه بارداری ( قسمت اول )
loading...

علائم بارداری برای هر زن متفاوت است و حتی ممکن است از بارداری به بارداری دیگر متفاوت باشد. در حالی که شایع ترین نشانه بارداری یک دوره عادت ماهیانه از دست رفته است ، راه های زیرکانه تری نیز هست برای گفتن این که آیا شما بار دار هستید یا نه اگر شما می خواهید این راه ها را بدانید با ما همراه شوید. در اینجا یک لیست از برخی ازعلائم و نشانه های بار داری را مشخص می کنیم که می تواند به شما کمک کند کشف کنید آیا یک کودک در آینده شما وجود دارد، حتی قبل از آزمون می توانید این آینده شیرین را ببینید.

11 نشانه بارداری ( قسمت اول )
11 نشانه بارداری ( قسمت اول )

۱٫ لکه بینی
لکه بینی می تواند همیشه دلایل مختلفی داشته باشد که آن را معنا بخشد ولی دلیل اصلی این که ما در اینجا لکه بانی را یک دلیل وجود بارداری ذکر کرده ایم آن است که لکه بینی در دوره لانه گزینی تخمک لقاح یافته در رحم اتفاق می افتد تخمک بارور شده شش تا دوازده روز پس از لقاح متصل به دیواره رحم شده وعلاوه بر این ممکن است یک ترشح شیری رنگ سفید که حاصل رشد افزایش سلول های پوششی و ضخامت دهی در واژن (مهبل) است دیده شود دقت کنید این پوشش جهت ایجاد یک بستر مناسب برای لانه گزینی تخمک ایجاد می شود این لایه محافظتی همراه با ترشحات غلیظ اتفاق می افتد.
۲٫ تهوع و استفراغ
به عنوان یک بیماری صبحگاهی این احساس تهوع می تواند در اوایل هفته ۶ شروع ومعمولا تا هفته ۱۳ کاهش می یابدودرهفته ۱۴ حاملگی به طور معمول متوقف می شود در مجموع در هفته ۱۹احساس بیماری رو به افزایش می گذارد به دلیل افزایش سطح هورمون HCG در زنان که نوعی تغییر بزرگ در سطح هورمون ها است ، بالانس قلیایی و اسیدی در بدن دچار عدم توازن شده و به فرد حالت تهوه دست می دهد. گاهی این تغییرات ممکن است هوس غذا و یا بیزاری از غذا یا بوی خاصی باشد. یکی دیگر از دلایلی که حالت تهوع را تشدید می کند نگه داشتن معده در حالت خالی و گشنه است. خوردن چند وعده های غذایی کوچک در طول روز به کم شدن این عارضه کمک شایانی خواهد کرد.
۳٫ تکرر ادرار
تکررادرار اغلب در آغاز یک بارداری بسیار شایع است. سطح هورمون رشد سبب بزرگ شدن رحم و در نتیجه فشار بر روی مثانه احساس دفع ادرار به فرد دست خواهد که گاهی این حالات بسیار آزار دهنده خواهد بود.
۴٫ سرگیجه و غش کردن
برخی از زنان باردار سرگیجه یا تنگی نفس را در آغاز یک بارداری تجربه می کنند. هر چند این موضوع از نگاه بسیاری هولناک و نگران کننده محسوب می شود اما با گذشت زمان از دوران بارداری این علایم بهبود می یابند و جای هیچ گونه نگرانی و دلهره ای نیست. زیرا این عارضه اغلب به دلیل احساس ضعفی است که به علت گشاد شدن عروق خونی، قند خون پایین تر، و فشار خون پایین تر پدیدار می شود.

با ما در پست ۱۱ نشانه بارداری ( قسمت دوم ) در هفته آینده همراه شوید.

loading...

اضافه کردن نظر

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.