شنا در استخرهای عمومی
شنا در استخرهای عمومی

آنچه که می بایست در مورد استخر ها عمومی بدانیم

در گرمای طاقت فرسای تابستان هیچ چیز به اندازه ی شنا کردن و آب تنی در استخر شادی آور و مهیج نمی تواند باشد. علاوه بر این ها امروزه اثرات آب درمانی برای درمان بسیاری از بیماریها به اثبات رسیده است. از این رو، شنا کردن در آب بسیار مفید است و می بایست به یک نکته نیز توجه کرد، آیا شنا کردن در استخر های عمومی برای خانوم ها می تواند بیماری زا باشد؟

خطرات شنا در استخرهای عمومی!

برخلاف باور رایج مردم، کلر همه میکروب ها را فورا از بین نمی برد. میکروبهای امروزی که بسیار در مقابل کلر مقاوم هستند و شناخته نشده اند، علت بسیاری از بیماریهای رایج درهمین اواخر می باشند. هنگامی که این میکروب ها در استخر وارد بدنتان می شوند، شما بیمار می شوید، اما آن میکروب ها را می توانند در هر مکانی بجز استخر و هر دقیقه ای از روز وارد بدنتان شوند. بلع فقط کمی آب که حاوی این میکروب ها باشد می تواند بیمارتان کند.

آیا تمام بیماری ها مربوط به استخرهای عمومی است؟

بیماری های که بر اساس بلع میکروب در آبهای استخر های تفریحی ایجاد می شودمی توانند در مکان های مشابه دیگری نیز شیوع داشته باشند. این میکروب ها در ذرات معلق هوا، و یا تماس داشتن با آب آلوده در استخرهای شنا، وان های آب داغ مشترک، پارک های آبی، مناطق بازی های آبی، چشمه های تعاملی، دریاچه ها، رودخانه ها، اقیانوس ها وجود دارند و می تواند شما را بیمار کنند، و همچنین می توانند توسط مواد شیمیایی موجود در آب و یا مواد شیمیایی که از آب تبخیر و آزاد می شوند و باعث آلودگی کیفیت هوای داخل ساختمانهایی که دارای استخر عمومی سر پوشیده هستند بشوند.

آنچه که می بایست در مورد استخر ها عمومی بدانیم
شنا در استخرهای عمومی

اما باور رایج و عمومی در باره استفاده از استخر ها این است که به دلیل استفاده از کلر در آب، آب استخر ها عاری از هر گونه میکروب و باکتری می باشد. حال آنکه رطوبت و دمای گرم سبب رشد بسیاری از قارچ ها و باکیریها و میکروب ها در فضاها و نقاطی هم چون رخت کن ها، دوش حمام و کف استخر … می باشد. 

هنگاهی که بدن شما نمناک است بسیار راحت تر آلوده شده و راحت تر هم این میکروب ها و قارچ ها انتقال پیدا می کنند. پس تنها وجود کلر در آب و آن هم با مقادیر زیاد دلیلی برای استریل بودن و یا تمیز بودن آب استخر و یا خود استخر نمی شود.

نکته اصلی در استفاده از کلر آن است که، استفاده بیش از حد آن برای انسان مضر است و استفاده اندک آن هم دلیلی برای از بین رفتن همه میکروب ها را از بین نمی باشد.

در مطالب بعدی مجله گل گیس، شایع ترین بیماری های مربوط به استخرها و آمار مربوط به آنها را بخوانید.

همچنین ببینید

کاهش وزن با تمرین های هیت

تمرین های هیت یک تمرین ساده برای کاهش وزن ساده و سریع

کاهش وزن با تمرین های هیت روشی ساده برای تناسب اندام شما در خانه است. …

دیدگاهتان را بنویسید