ضد آفتاب مناسب فضای باز
ضد آفتاب مناسب فضای باز

ضد آفتاب مناسب فضای باز

درفصل گرما با توجه به زاویه تابش خورشید با ید سعی کنیم از مضرات ماندن در زیر نور مستقیم آفتاب در مدت طولانی جلوگیری کنیم استفاده مکرر از یک نوع خاص کرم ضد آفتاب باعث مشکلاتی می شود که در مطلب زیر به آنها اشاره می کنیم.

کدام مناسب تر است

علاقه مندی شدید خریداران  و استفاده کنندگان به SPF 30  کرم های ضد آفتاب باعث نگرانی متخصصان است، بدون توجه به رنگ پوست شما خریدن نوع خاصی از کرم های ضد آفتاب توصیه می شود، اما استفاده از کرم های ضد آفتاب تنها به رنگ پوستتان مربوط نمی شود.  بلکه هوای ابری یا زاویه تابش آفتاب از عوامل دیگری است که باید به آنها توجه شود، شما به عنوان استفاده کننده آخرین باری که به این نکات عمل کرده اید، واقعا کی بوده است؟

 تنها ۱۴ درصد از زنان بصورت روزانه از کرم های ضد آفتاب استفاده می کنند، با توجه به تحقیقات آکادمی درماتولوژی آمریکا. استفاده از یک کرم ضد آفتاب با SPF 30 می تواند به ۱۵ درصد از استفاده کنندگان در تمامی طول سال با تمامی شرایط آب و هوایی کمک کند. در واقع در بیشتر مواقع استفاده از کرم های ضد آفتاب با SPF 30 کافی نیست.

ضد آفتاب مناسب فضای باز
ضد آفتاب مناسب فضای باز

عواقب  ناخوشایند

یک مطالعه که در سالنامه طب داخلی منتشر شده نشان می دهد کسانی که کرم های ضد آفتاب استفاده می کنند، ۲۴ درصد بیشتر از کسانی از کرم ضد آفتاب استفاده نمی کنند به پیری پوست مبتلا می شوند.  به دلیل آن که افرادی که از کرم های ضد آفتاب استفاده می کنند با خیال راحت در مقابل نور مستقیم خورشید قرار می گیرند با این عقیده که کاملا از اشعه مضر آفتاب در امان هستند اما نمی دانند که هر دو ساعت می بایست کرم ضد آفتاب خود را تجدید کنند و حتما باید از SPF مناسب شرایط آب و هوایی استفاده کنند افرادی که از کرم های ضد افتاب استفاده نمی کنند بیشتر مراقب پوستشان هستند و کمتر در معرض نور مستقیم خورشید می مانند.

و بخش ترسناک این (پیری زود رس پوست) بر اساس تحقیقات ملانوم ، مرگبارترین شکل سرطان پوست است و نیز از تابش مستقیم آفتاب به مدت طولانی سرچشمه می گیرد. در میان زنان آمریکایی از سال ۱۹۹۵ در هر سال ۳٫۸ درصد افزایش ابتلا به بیماری های پوستی ناشی از ماندن در مقابل اشعه های نور خورشید افزایش پیدا کرده است،که در بنیاد ملانوم این آمار به ثبت رسیده است.
برای اطلاع از راهکارهای مناسب از حفاظت پوست در مقابل اشعه مضر آفتاب بد نیست سری به مطلب آیا کلاه آفتابی از ما در مقابل اشعه آفتاب حفاظت می کند؟ بزنید.

همچنین ببینید

کاهش وزن با تمرین های هیت

تمرین های هیت یک تمرین ساده برای کاهش وزن ساده و سریع

کاهش وزن با تمرین های هیت روشی ساده برای تناسب اندام شما در خانه است. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *