علت نیاز خانم ها به توجه چیست؟
علت نیاز خانم ها به توجه چیست؟

علت نیاز خانم ها به توجه چیست؟

همه ی ما خانم ها بر روی یک موضوع توافق نظر داریم و آن هم این است که ما دوست داریم همیشه مورد توجه همسر و یا کسی که دوستش داریم باشیم، حال علت نیاز خانم ها به توجه چیست؟ چرا ما هرگز نسبت به این توجه احساس سیری و دلزدگی نداریم و بالعکس در بسیاری از مواقع مانند دوران عادت ماهیانه و یا دوران بارداری و … احساس نیاز و تنهایی بیشتری داریم؟ آیا این نیاز احساسی برایتان طاقت فرسا شده است؟ آیا به نظرتان احمقانه می رسد؟

هر چند بسیاری از خانم ها در مواقعی از این احساس خود سوء استفاده می کنند و یا نسبت به حد و میزان آن در برخی مواقع زیاده روی می کنند، اما آن چه که واقعیت دارد این است که مردان هم از بر آورده کردن این نیاز احساس ناراحتی نمی کنند، بلکه این توجه در بین مردان نسل امروزی بیشتر هم شده است، هرچند که بسیاری از آنها نمی دانند که این توجه باید به شکل و صورتی باشد، و یا در چه مواقعی بیشتر باشند، اما به هر حال چون این توجه کمترین کاری است که از دست آن ها بر نمی آید و معمولا با رعایت آن شرایط زندگی و محیط گرم تری را به دست خواهند آورد، با میل و رغبت درونی بیشتری این کار را انجام خواهند داد.

البته نا گفته نماند، مردانی هم وجود دارند که به دلیل شرایط محیطی و جوی که در آن بزرگ شده اند و یا به قولی محیطی که در آن رشد کرده اند و شخصیت آنها شکل گرفته است، هرگز یاد نگرفته اند که شکل و میزان این توجه چگونه باید باشد و یا به دلیل شرایط و خصوصیات فرهنگی، اعتقادی به وجود و یا بایدی این احساس ذاتی زنانه ندارند، و در زندگی های مشترک خود بسیار دچار مشکل شده و هرگز نمی توانند سر این گره کور را پیدا کنند.

به هر حال آن چه که حقیقت دارد و امروزه کارشناسان در پی بررسی های خود به آن رسیده اند، این است که این احساس ذاتی نیاز به توجه در خانم ها، بر اساس بسیاری از فاکتورها و انتخاب طبیعی در ژنتیک آن ها رخ داده است. زیرا زنان به دلیل آسیب پذیر بودن و همیشه در معرض خطرات بیشتری نسبت به مردان قرار داشته و دارند. در طول تاریخ نیز همیشه آسیب ها و ظلم هایی که به زنان وارد می شده است کم نبوده و نیست. شاید یکی از دلایل وجود این نیاز ذاتی در آن ها به دلیل آناتومی و فیزیک بدن ما بوده و هست. هر چند امروزه زنان یاد گرفته اند حتی با وجود این ظرافت ها در جامعه بتوانند نقش های مهم و کلیدی در دست داشته باشند، اما این امر هرگز دلیل بر عدم نیاز آنها در زندگی شخصی به توجه از سوی فردی که که در کنارشان است نمی شود. یک هدف تکاملی بسیار قوی برای نیاز خانم ها به توجه وجود دارد. شاید اگر این نیاز خانم ها بهتر درک می شد، برای زوج ها راحت تر بود.

علت نیاز خانم ها به توجه چیست؟
علت نیاز خانم ها به توجه چیست؟

علت نیاز خانم ها به توجه چیست و از کجا شکل گرفت؟

چند میلیون سال پیش، پیشینیان ما مشغول پرورش استراتژی های جنسی خود یا اینکه چطور DNA خود را به نسل های آتی برسانند، بودند. البته آگاهانه به یافتن یک استراتژی فکر نمی کردند اما درواقع ذات و رفتار آنها بود. برخی زن ها (آنهایی که به استراتژی های بهتری دست پیدا کردند)، کشف کردند که اگر بتوانند با مردی وارد رابطه شوند که کنار آنها بماند، می توانند از حمایت، امنیت و حتی غذای اضافی بهره مند شوند.

اما چطور می توانستند بدون وجود هیچ زبان نوشتاری یا گفتاری بفهمند چه کسی با آنها می ماند یا نمی ماند؟

آنها به دنبال نشانه یا علامت بودند. آن دسته از مردانی که توجه نشان می دادند یا به طریقی میل خود را به ماندن با آنها نشان می دادند، مردهایی بودند که زن ها به آنها اطمینان می کردند و با آنها می ماندند. آن مردهایی که توجه نشان نمی دادند، احتمال کمتری داشت که بتوانند یک رابطه طولانی مدت با کسی برقرار کنند و زنی پیدا کنند که با آنها بماند.

خانم ها شدیداً به این نشانه های توجه کردن حساس شدند، و وقتی مردی به آنها توجه نشان می داد با او می ماندند و اگر نشان نمی داد نمی ماندند. امروزه، ما از نعمت زبان بهره مندیم و می توانیم از آن برای ابراز توجه و محبت به کسی استفاده کنیم. پس مردها می توانند کلاماً احساسات خود را بروز دهند. اما نیاز اصلی به توجه و محبت هنوز در انسانها وجود دارد. خیلی مهم است که به خاطر داشته باشید یک دلیل ذاتی بسیار قوی و آشکار وجود دارد که چرا زن ها باید قبل از وارد شدن به یک صمیمیت فیزیکی، احساس مهم بودن و دوست داشته شدن بکنند.
پس به جای اینکه با این نیاز ذاتی خانم ها به توجه بجنگید، چرا تسلیم آن نمی شوید. مطمئن باشید که اینکار رابطه تان را قوی تر می کند.

همچنین ببینید

کاهش وزن با تمرین های هیت

تمرین های هیت یک تمرین ساده برای کاهش وزن ساده و سریع

کاهش وزن با تمرین های هیت روشی ساده برای تناسب اندام شما در خانه است. …

دیدگاهتان را بنویسید