مجله گل گیس

روشهای از بین بردن هاله سیاه زیر چشم

روشهای از بین بردن هاله سیاه زیر چشم
loading...

یکی از رایج ترین مشکلات زنان در ظاهر را می توان هاله سیاه زیر چشم دانست که به دلیل ارتباط مستقیم با زیبایی چهره شان دارد بسیار آزار دهنده است. سیاهی و یا تیرگی دور چشم یکی از رایج‌ترین مشکلات پوستی است. مطالعات انجام شده در سال ۲۰۰۶ نشان داده‌اند که ۵۰% زنان دارای تیرگی دور چشم هستند و از این موضوع ناراحتند. در واقع پف دور چشم و تیرگی دور چشم مشکلات شایعی هستند که اگر افراد مبتلا به آن کمی بیخوابی بکشند، این تیرگی تشدید می‌شود. تیرگی دور چشم با انجام روش‌هایی قابل درمان و حتی پیشگیری هستند. جالب است که بدانید تیرگی دور چشم در افراد آسیایی بیشتر از نقاط دیگر است.

از علل شایع تیرگی دور چشم می ‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  •  رنگدانه‌های بیش از اندازه در اطراف چشم باعث به وجود آمدن تیرگی دور چشم می‌شود که از این علت می‌توان به عنوان شایع‌ترین دلیل اشاره کرد.
  •  نازک بودن پوست اطراف چشم باعث می‌شود رنگدانه‌های پوست خودشان را بیشتر نشان دهند و در نتیجه  هاله سیاه زیر چشم تشکیل شود.
  • یکی دیگر از دلایل این تیرگی افزایش سن است. ‌
  • حتی‌الامکان سعی کنید در معرض نور آفتاب نباشید زیرا چین و چروک اطراف چشمتان بیشتر شده و در نتیجه سیاهی دور چشم افزایش می‌یابد. سعی کنید حتما از کرم‌های ضدآفتاب در هنگام خروج از منزل استفاده کنید و در خارج از منزل نیز از عینک‌های آفتابی و یا کلاه استفاده کنید.
  •  یک نوع خاصی از تیرگی دور چشم که شدیدتر است و نیاز به درمان دارد، چشم پاندا نام دارد. به طور کل می‌توان گفت که سیاهی دور چشم با برخی از انواع بیماری، رژیم غذایی نادرست، مصرف الکل و استعمال دخانیات بدتر می‌شود.
  •  از دیگر دلایل تیرگی دور چشم می‌توان به گرفتگی بینی اشاره کرد. افرادی که دچار گرفتگی بینی هستند، رگ‌های خونی که از چشم به سوی بینی می‌روند مورم شده و اطراف چشم را تیره می‌کند.
  •  لازم به ذکر است خانم‌های باردار نیز به علت تغییرات هورمونی ممکن است دچار هاله سیاه زیر چشم شوند.
روشهای از بین بردن هاله سیاه زیر چشم
روشهای از بین بردن هاله سیاه زیر چشم

روشهای از بین بردن هاله سیاه زیر چشم

خواب منظم

کمبود خواب دلیل نخست تیرگی پوست زیر چشم است. به همین دلیل پزشکان به افراد توصیه می‌کنند هنگام شب زود بخوابند و ۳۰ دقیقه پیش از خوابیدن نیز تمام وسایل الکترونیکی را از خود دور کنند.

عدم مصرف شکر

پزشکان معتقدند رژیم غذایی حاوی آنتی‌اکسیدان‌ها و کاهش مصرف شکر فرآوری شده از التهاب بدن می‌کاهد و یکی از اثرات کاهش التهاب در بدن رفع حلقه سیاه زیر چشم است.

مشورت با متخصص آلرژی

آلرژی یکی از مهمترین عوامل تیرگی زیر چشم است. زمانی که بدن با مواد آلرژی‌زا مواجه می‌شود، ملتهب شده و چشم‌ها اولین قسمتی از بدن هستند که این التهاب را نشان می‌دهند.

استفاده از عینک آفتابی

آفتاب موجب تضعیف کلاژن موجود در رگ‌های خونی شده و در نتیجه رگ‌های خونی دچار پارگی شده و خون بیشتری وارد بافت‌ها می‌شود و این وضعیت به تیره شدن پوست زیر چشم می‌انجامد.

مصرف چای

«تانن» موجود در چای سیاه از انبساط رگ‌های خونی می‌کاهد. همچنین ترکیب‌های موجود در چای سبز حاوی آنتی اکسیدان هستند که به ترمیم سلول‌های آسیب‌دیده کمک می‌کنند و این دو فاکتور در کاهش تیرگی زیر چشم موثر هستند.

استفاده از ماسک شیر

یکی از طبیعی‌ترین روش‌های درمان تیرگی پوست زیر چشم استفاده از ماسک شیر است. پزشکان به افراد توصیه می‌کنند مقداری شیر را روی پوست قرار داده و پس از چند دقیقه آن را شست و شو دهند.

مرطوب کردن پوست

پزشکان معتقدند استفاده از مرطوب کننده‌های ملایم که حاوی روغن‌های طبیعی و مفید هستند می‌تواند در مرطوب نگه داشتن آن و حفظ سلامت پوست موثر باشند.

loading...

اضافه کردن نظر

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.