مجله گل گیس

نکاتی در مورد حمام کردن

نکاتی در مورد حمام کردن

یک حمام گرم و دلپذیر می تواند خستگی روزانه را از تن به در کرده و بعد از یک روز کاری التیامی بر عضلات خسته باشد. اما باید دقت داشته باشید برای هر کاری اصولی وجود دارد که رعایت آن می تواند اثر بخشی آن را بیشتر کند امروز با ما همراه شوید تا شیوه صحیح دوش گرفتن و نکاتی در مورد حمام کردن را بیاموزید.

  • به خاطر داشته باشید اگر از وان در حمام استفاده می کنید همیشه باید آن را گندزذایی کنید. بهترین زمان برای تمیز کردن حمام پس از حمام کردن است. در یک ظرفی نیمی آب و نیمی سرکه ریخته و به وان بمالید پس از ۱۵ دقیقه آن را با اسفنج و آب بشویید.
  • دمای آب وان هرگز بالاتر از ۳۸ درجه سانتی گراد نباشد. زیرا دمای بالای آب باعث می شود سیستم عصبی تحریک شده و پس از آن افت فشار خون پیدا کنید. در این لحظه قلب شروع پمپاژ سخت تر می کند و امکان دارد شما احساس سرگیجه کنید. همین امر باعث می شود افراد هرگز پس از حمام داغ احساس آرامش نکنند.
  • وان را هرگز تا لب پر نکنید زیرا با ورود خودتان سطح آب بالا آمده و ممکن است مقداری از آب داخل وان هدر برود.
نکاتی در مورد حمام کردن
نکاتی در مورد حمام کردن
  • هرگز با آرایش صورت وارد وان نشوید. این کار باعث می شود آب داخل وان چرب و کثیف شود. ابتدا آرایش خود را پاک کرده و سپس وارد وان شوید.
  • یک نوشیدنی تقریبا خنک را داخل حمام داشته باشید زیرا حمام کردن باعث می شود مقداری زیادی از آب بدن از دست برود.
  • اضافه کردن نمک فرنگی اصل، عسل، یا بلغور جو دوسر برای تسکین یا زخم پوست و عضلات مفید است.
  • در حمام بهترین فرصت برای استفاده از ماسک صورت  و مو است. روغن درخت چای می تواند شوره سر را درمان کند و به مرطوب نگه داشتن موهای خشک کمک کند. می توانید از روغن آرگان ( مراکشی ) برای ابریشمی کردن موها استفاده کنید.
  • هرگز قبل از رفتن به سالن زیبایی و انجام اعمالی مانند اصلاح صورت ، رنگ مو و یا لیزر موهای زائد حمام نکنید. حمام باعث تحریک سطح پوست شده و بهتر است تا چند ساعت پس از حمام این اعمال بر روی پوست انجام نشود.
  • حوله و لیف را پس از حمام در حرارت نور خورشید قرار دهید تا باکتری ها موجود در آن از بین برود. قرار دادن لیف و حوله در محیط های مرطوب مانند حمام می تواند یاعث رشد بیشتری این باکتری ها شود.
  • برای براق شدن و بازگشت رطوبت از دست رفته از سطح پوست بهتر است بعد از حمام از لوسیون بدن استفاده کنید.

اضافه کردن نظر

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.