مجله گل گیس

اثرات مضر دستمال کاغذی برای واژن

اثرات مضر دستمال کاغذی برای واژن

شاید روزها، هفته ها و یا ماه ها باشد که از حساسیت و عفونت واژن رنج می برید، با آن که تمامی شرایط بهداشتی را رعایت می کنید اما در دام عفونت گرفتار شده اید و با گذشت روزها و مراجعه به پزشک متخصص و خوردن دارو هنوز موفق به رهایی از چنگ این پیله ی چرکی نشده اید. امروز یکی از حساسیت بر انگیز ترین موادی را که به طور غیر مستقیم می تواند منبع عفونت و برای خانم ها واقع شود را بررسی می کنیم. دستمال کاغذی و یا همان دستمال توالت شاید در ظاهر سفید و تمیز باشد اما هرگز به این امید نباشید که این دستمال ها بهداشتی و یا استریل هستند. آیا شما واقعا بر روی بسته بندی آنها خوانده اید که این دستمال ها بهداشتی و استریل هستند؟

آیا دستمال های کاغذی برای خانم ها ضرر دارد؟

دستمال کاغذی برای واژن و آلت تناسلی زن ضرر دارد. برای خشک کردن ناحیه تناسلی، به جای دستمال های آلرژن، می توان از چند جایگزین استفاده کرد. اولین راه، استفاده از حوله های سفید و نخی در خانه است. شما می توانید خودتان را در منزل با این حوله ها خشک کنید و شب به شب آنها را برای استفاده روز بعد، بشویید.
حتما شما هم بارها از متخصصان شنیده اید که باید برای پیشگیری از ابتلا به عفونت های قارچی در ناحیه تناسلی، خودتان را پس از رفتن به دستشویی، خوب خشک کنید تا محیط گرم و مرطوبی برای رشد قارچ ها در این ناحیه به وجود نیاید اما دکتر باریک بین متخصص پوست و عضو هیات علمی دانشگاه ، از آن روی این سکه می گوید و توصیه ها و هشدارهایی در این زمینه دارد که خواندنش خالی از لطف نیست.

دلیل توصیه شما برای عدم استفاده از دستمال کاغذی به منظور خشک کردن ناحیه تناسلی چیست؟

ناحیه تناسلی، جزو حساس ترین مناطق پوستی است که می تواند به سرعت و شدت با هر نوع محرک خارجی مانند دستمال کاغذی، تحریک شود. متاسفانه، بسیاری از خانم ها به صورت وسواس گونه ای عادت به خشک کردن ناحیه تناسلی خود بعد از رفتن به دستشویی دارند که این مسئله می تواند مشکلات پوستی مختلفی را در ناحیه تناسلی آنها ایجاد کند.

اثرات مضر دستمال کاغذی برای واژن
اثرات مضر دستمال کاغذی برای واژن

مهمترین مشکل این است که مواد و ترکیب های موجود در دستمال کاغذی، جزو مواد آلرژن هستند. این حساسیت زا بودن در اثر استفاده از عطرهای مختلف در دستمال های کاغذی، تشدید هم خواهد شد. افراد مبتلا به آلرژی های پوستی با استفاده از دستمال کاغذی برای خشک کردن خود با تشدید بیماری و وخیم تر شدن شرایط پوستی شان در ناحیه تناسلی مواجه خواهد شد.
در واقع چنین افرادی به اگزمای تماسی آلرژیک به دلیل تماس با دستمال کاغذی و حساسیت به مواد داخل آن مبتلا هستند. این خانم ها در دوره هایی به دلیل تشدید آلرژی شان با شکایت از سوزش، خارش، قرمزی، خشکی و التهاب در ناحیه تناسلی به پزشک مراجعه می کنند و نمی دانند که درمان مشکل آنها به سادگی و با حذف ماده آلرژن که همان دستمال کاغذی باشد، اتفاق خواهد افتاد.

آیا مشکل دستمال ها تنها حساسیت زا بودن آنهاست؟

 نه. متاسفانه برخی از خانم ها عادت دارند که تمام قسمت های ناحیه تناسلی، مخصوصا داخل ناحیه و مخاط ها را به شدت با دستمال کاغذی خشک کنند که این رفتار، بیشتر به رفتاری وسواس گونه شبیه است تا بهداشتی. تماس مداوم دستمال کاغذی با مخاط ناحیه تناسلی به مرور زمان با عث ایجاد ضایعاتی شبیه به زگیل تناسلی خواهد شد.

اضافه کردن نظر

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.