مجله گل گیس

چند نکته مهم برای ترکیب رنگ مو (قسمت اول)

چند نکته مهم برای ترکیب رنگ مو
loading...

رنگ مو یکی از خدماتی اصلی است که در سالن های زیبایی ارائه می شود و از طرفی نیز خانم های بسیاری در پی رنگ مو های خاص هستند. اگر شما به دنبال راهنمایی هستید تا بتوانید رنگ موی ایدآل مشتریان خود را ارائه دهید این مطلب را با عنوان چند نکته مهم برای ترکیب رنگ مو حتما مطالعه کنید.

نکته اول چرخه رنگ ها

چند نکته مهم برای ترکیب رنگ مو (قسمت اول)
چند نکته مهم برای ترکیب رنگ مو (قسمت اول)

درک رابطه بین رنگ هنگام فرموله کردن رنگ مو ایده آل مشتری خود، ضروری است. همانطور که می دانید قرمز، زرد، آبی سه رنگ اصلی و ۳ رنگ ثانویه نیز سبز، بنفش، نارنجی هستند که چرخه رنگ ها را تشکیل می دهند رنگ های درجه سوم با ترکیب یک رنگ اصلی با رنگ ثانویه ایجاد شده است. به عنوان مثال: زرد-نارنجی

دانستن این که چه زمانی هر کدام از این رنگ ها را افزایش داده و یکی دیگر را کاهش دهیم، برای فرموله کردن رنگ مو حیاتی است. به عنوان مثال، اگر شما به دنبال از بین بردن قرمزی مو هستید، انتخاب یک تن سبز به طور موثر رنگ قبلی را خنثی می کند.

نکته دوم دانستن تن غالب

قبل از شروع کار از تن غالب رنگ موی مشتری خود مطمئن شوید. رنگ مو بعضی از مشتریان تنی متفاوت با رنگی دارد که مد نظر آنها است و عملا در آوردن رنگ موی مورد نظر آنها بر روی پایه رنگ موی خودشان غیر ممکن است.

رنگ مو از سطح ۱-۱۰ متغیر است. سطح ۱ تیتره ترین و سطح ۱۰ روشن ترین رنگ می باشد. در هر یک از این سطوح ۲ رنگدانه اسای وجود دارد. سیاه و سفید-قهوه ای و قرمز-قهوه ای که کنترل سایه ای از مو را به عهده دارد. موهای تیره (سطح ۱-۴)، شامل غلظت بالایی از رنگدانه قرمز است؛ در حالی که، موهای بلوند (سطح ۷-۱۰) متشکل از رنگدانه به طور عمده طلایی است.اگر رنگ موی مشتری در جایی در وسط (سطح ۵-۶) باشد، رنگدانه نارنجی موجود در مو که ترکیبی از قرمز و زرد است بیشتر است.

نکته سوم درک تفاوت بین موی خاکستری و سفید
موهای خاکستری و سفید دو مفهوم یکسان نیستند. مو خاکستری هنوز شامل برخی از رنگدانه است در حالی که، موهای سفید فاقد رنگدانه هستند. اغلب، دانستن تفاوت بین موهای سفید و خاکستری می تواند در نتایج رنگ تاثیرگذار باشد.
موهای سفید به طور کلی فاقد رنگدانه هستند. اگر شما ترکیب رنگ قرمز را بر روی موی سفید بگذارید نتیه چه خواهد بود؟ رنگ صورتی!

از آنجا که موهای خاکستری هنوز شامل برخی از رنگدانه، باید متفاوت از موهای سفید فرموله شوند. علاوه بر این، دانستن نسبت موهای سفید یا خاکستری به مو رنگدانه ای هنگام ترکیب رنگ لازم است. برای مثال، اگر مو ۷۵٪ خاکستری است، باید ترکیبی متفاوت با زمانی داشته باشید که ۲۰% مو خاکستری است.

نکته چهارم بامشتری مشورت کنید

قبل از هر کاری با مشتری خود مشورت کنید زیرا امکان دارد تصور آن از رنگ مورد نظر با آنچه که شما در نظر دارید متفاوت باشد. پس حتما از رنگ موی ها متفاوت کاتالوگ داشته باشید. حتی در بعضی مواقع هنگامی که می بینید موهای مشتری در وضعیت بدی قرار دارد و توان مقاومت در برابر مواد شیمیایی را ندارد این نکته را به وی گوش زد کنید. در این صورت می توانید درمان های پروتئینی مانند استفاده از تقویت کننده های را مد نظر قرار دهید.

شما حتی باید اطلاعاتی در مورد داروهایی که مشتری استفاده می کند داشته باشید. داروهایی نظیر داروهای قلب و تیروئید.

ادامه در قسمت دوم

loading...

اضافه کردن نظر

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.