مجله گل گیس

توصیه های مهم برای افراد مبتلا به تیروئید

توصیه های مهم برای افراد مبتلا به تیروئید
loading...

برای افرادی که دچار کم کاری و یا پر کاری غده تیروئید هستند همواره این سوال مطرح است که آیا بهترین رژیم غذایی تیروئید وجود دارد؟ آیا توصیه های وجود دارد که بتواند در کیفیت زندگی ما تاثیر بگذارد؟ این سوال بستگی به عوامل مختلفی دارد اما اجازه دهید نگاهی به برخی از راه ها که علائم و عوارض و نشانه های تیروئید را کاهش می دهد بیاندازیم. در حقیقت این مطلبی به نوعی به پاسخ این سوال که توصیه های مهم برای افراد مبتلا به تیروئید چیست؟ می پردازد.
مشکل از دست دادن وزن ( چاقی ) یک شکایت شایع در افراد مبتلا به کم کاری غده تیروئید است. اکثر افرادی که در مورد توصیه های مهم برای افراد مبتلا به تیروئید سوال دارند این موضوع را مطرح می کنند که چگونه  کم کاری تیروئید می تواند وزن افراد را کاهش دهد. بهترین راه ها برای تعادل در وزن افراد مبتلا به تیروئید کم کار و پر کار و توصیه های مهم برای افراد مبتلا به تیروئید به شرح زیر است:

توصیه های مهم برای افراد مبتلا به تیروئید
توصیه های مهم برای افراد مبتلا به تیروئید

اندازه گیری قند خون به صورت ناشتا: یکی از عوامل اصلی عدم تعادل در وزن تنظیم نبودن قند خون است. سعی کنید هر روز ناشتا قند خون خود را اندازه گیری کنید.

تعادل هورمون های دیگر: اگر هورمونهای جنسی (استروژن، پروژسترون، تستوسترون) و هورمون های آدرنال (کورتیزول، DHEA) از تعادل خارج شوند، می توانند کاهش وزن را سخت تر کنند.

خواب کافی: کمبود خواب منجر به افزایش وزن و یا حتی کاهش وزن می شود سعی کنید هفت ساعت یا بیشتر در هر شبانه روز بخوابید.

ورزش: عضله سوخت و ساز فعالی در چربی ایجاد کرده و به بالا بردن سوخت و ساز بدن برای بیماران تیروئید و کاهش وزن کمک می کند. حرکت روزانه از طریق فعالیت بدنی منظم برای بیماران تیروئید حیاتی است.

تغییر در چه و چگونه خوردن: بسیاری از بیماران تیروئید سعی دارند استفاده از  قند و نشاسته، میوه، لبنیات و غلات و گرفتن کربوهیدرات از سبزیجات را محدود کنند، در حالی که استفاده از رژیم غذایی حاوی پروتئین بدون چربی و چربی های سالم به از دست دادن وزن کمک می کند. علاوه بر این، خوردن ۲ الی ۳ وعده غذا در روز، بدون تنقلات و اجتناب از استفاده مواد غذایی بعد از ۸ عصر به نظر می رسد برای کمک به هورمون گرسنگی و تعادل در قند خون و ترویج سوزاندن چربی بسیار موثر است.

loading...

اضافه کردن نظر

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.