مجله گل گیس

آنچه که باید از عطر زنانه بدانید

آنچه که باید از عطر زنانه بدانید
loading...

از آنجا که بوی خوب یکی از ویژگی های حتمی زنانه محسوب می شود،در مقاله آنچه که باید از عطر زنانه بدانید سعی کردیم شما را با تازه هایی در این زمینه آشنا سازیم. بوی خوش یکی از خاطره انگیز ترین احساساتی است که حتی شما را به سال های بسیار دور می برد و یادآور خاطرات نوستالژیک شما می شود. استشمام بوی هر ماده ای در مغز انسان اطلاعات مختلفی را یاد آور می شود. دانشمندان معتقدند زنان بیشتر از مردان نسبت به بو و خاطرات به جا مانده از یک عطر خاص حساسیت نشان می دهند، و بعید نیست تعداد بالای خوشبو کننده های زنانه که در انواع و اقسام لوازم آرایشی استفاده می شود به دلیل همین حافظه متفاوت بویایی آن ها است.

معیار های انتخاب عطر زنانه

جالب است بدانید، که به لحاظ فیزیولوژیکی پوست مردان و زنان تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند. هر چند که اکثر مردم فکر می کنند تفسیم بندی عطر های زنانه و مردانه بر اساس یک واقعیت فیزیکی است که تفاوت نوع پوست یکی از این عوامل محسوب می شود، اما این موضوع واقعیت ندارد. زیرا تا همین چند دهه ی اخیر در بازار های جهانی چیزی به نام عطر زنانه و مردانه وجود نداشت. عطر زنانه و مردانه در سال های پس از جنگ جهانی اول به بازار وارد شد. در آن سال ها یک بازنگری کلی در خصوص موضوعات مربوط به آرایش و زیبایی انجام پذیرفت. این حقیقت دارد که هر فردی به لحاظ فیزیکی دارای پوست منحصر به فردی است و پوست هیچ شخصی دقیقا مانند دیگری نیست؛ و به لحاظ شیمی پوست هر فرد میزان ترشحات چربی بر روی پوست او متفاوت از دیگران است، پس بنابر این هر فردی یک خوشبو کننده ی متفاوت از دیگران را می بایست استفاده کند اما، آیا به تعداد افرادی که وجود دارند می توان انواع و اقسام عطر هخا و ادکلن ها را تولید کرد؟

پاسخ این است که، با تحقیقاتی که در زمینه ی آرایش و زیبایی صورت گرفته است، آن چنان که موهای افراد بر اساس دسته بندی های مختلف که میزان چربی پوست سر را اندازه گیری می کند، تقسیم بندی می شوند، زنان و مردان نیز در استفاده از عطر ها و ادکلن ها به دسته های مختلفی به لحاظ ترشحات چربی بر روی پوستشان تقسیم می شوند. اگر شما پوست چرب و مرطوبی داشته باشید، مسلما نوعی خاصی از عطر و ادکلن مناسب خود را باید استفاده کنید. و اگر پوستی خشک و حساس دارید می بایست از نوع دیگری از عطری از عطر و ادکلن استفاده کرد.

آنچه که باید از عطر زنانه بدانید
آنچه که باید از عطر زنانه بدانید

فرق عطر با ادکلن در چیست؟

در واقع عطر یک محصول زنانه است که امروزه با عنوان ادوپرفیوم  که اختصار نام تجاری آن به شکل (EDP ) بر روی محصول حک می شود، و درصد بالایی از اسانس را دارد و بنابراین بوی قوی تر و شدیدتری را متساعد می کند. معمولا بین ۱۰ تا ۳۰ درصد این محصول را، اسانس غلیظ و مابقی آن الکل است. و اما ادکلن عطری است مردانه که درصد اسانس پایینی نسبت به عطر های زنانه دارد. معمولا بین ۲ تا ۳ درصد ادکلن ها را اسانس اصلی تشکیل داده و ما بقی آن مواد افزودنی و الکل است. البته؛ عطر های مردانه ی گران قیمت با عنوان ادوتوالت و با نام اختصاری تجاری ( EDT ) در بازار موجود است، که نسبت به عطر های زنانه از قیمت پایین تری برخوردارند. اما شرکت هایی نیز هستند که ادوپرفیوم  مردانه و ادوتوالت زنانه نیز تولید می کنند، ولی تعداداین محصولات بسیار کم است.

منشاء رایحه های عطر زنانه از چیست؟

بیشتر رایحه های استفاده شده در عطر زنانه عصاره هایی است از گلها و میوه های مختلف که معمولا نیز طعمی شیرین و گرم دارند. علت استفاده از این رایحه ها در عطر های زنانه به این دلیل است که در نظر مردم، زن موجودی ظریف، زیبا، و لطیف است. این رایحه ها دقیقا یاد آور لطافت، زیبایی و هیجان می باشند. بوی گل و عطر میوه های شیرین و گرم ما را به یاد احساسات لطیف و زنانه می اندازد. اما در خصوص رایحه های مورد استفاده برای مردان بیشتر بیشتر از انسانس های تنباکو، چرم، چوب و مرکبات استفاده می شود. این بوها، ما را به یاد قدرت، خشونت و مردانگی می اندازد.

دلیل گران بودن عطر های زنانه چیست؟

اولین دلیلی که می توان برای گران بودن قیمت عطر های زنانه گفت شاید این است که دارای اسانس خالص بیشتری نسبت به عطر های مردانه هستند. در عطرهای زنانه، امروزه طراحان به دنبال بوهای بسیار خاصی می روند و این امر به دلیل تفاوتی است که سود تجاری فروش این عطرها در بازار بیشتر است. برای مثال چندین نمونه از عطرهای گران قیمت و به روز اروپا را با ذکر رایحه ها ابتدایی و پایانی و قیمت فروش آنها در بازار ذکر می کنیم.

  1. عطر فرانسوی جویل ای روزنتال Joel A Rosenthal با عنوان بعد از رعد و برق، محصولی است که با ترکیبی از رایحه های گل ها و میوه ها می باشد و بعد از گذشت زمان رایحه ی خاصی شبیه به گل مریم که در پایان نیز به قدرت آن افزوده می شود به مشام می رسد. این عطر زنانه با قیمت فروش ۸۰۰ دلار برای هر شیشه، یکی از گران قیمت ترین عطر های روز اروپا است.
  2. عطر  شالینی Shalini که در سال ۲۰۰۰ وارد بازار شد، با رایحه ی بسیار قوی بوی گل که بیش از ۳۰۰ گل رز و ۱۰۰۰۰ گل یاس را در خود جای داده است، یکی از محبوب ترین عطر های زنانه است که البته نیز بسیار گران قیمت نیز می باشد. این عطر با قیمت شیشه ای ۹۰۰ دلار برای اولین بار به بازار ارائه شد.
  3. گران قیمت ترین عطر زنانه در جهان عطر کلیو کریستن امپریال ماجست Clive Christian Imperial Majesty است. این عطر که از خانواده سلطنتی اروپا می باشد با تشریفات بسیار خاصی حمل شده و به مشتری تحویل داده می شود. این عطر گران قیمت در شیشه ای که با طلا و یک جواهر پنج قیراطی تزیین شده قرار دارد و حتی در تولید آن هم بسیار محتاطانه عمل شده و تعداد بسیار محدودی از آن تولید شده است. فیمت این عطر اشرافی مبلغی حدود ۲۱۵۰۰۰ دلار دارد.
آنچه که باید از عطر زنانه بدانید
آنچه که باید از عطر زنانه بدانید

علت متفاوت بودن سلایق درانتخاب عطر ها

شخصیت استفاده کننده: به‌طور مثال رایحه تند و اسپرت که برای یک جوان ورزشکار مناسب است نمی‌تواند برای یک خانم مسن انتخاب مناسبی باشد.

فرهنگ جامعه: در جامعه‌ای که در آن حفظ حریم بین زن و مرد امری متعارف است، استفاده یک خانم از رایحه‌های نه چندان مناسب امری غیرقابل قبول است.

جنسیت افراد: اگر یک ادکلن با رایحه‌ای از دسته گل‌ها و شکوفه‌ها که برازنده یک خانم است توسط یک مرد استفاده شود، صورت خوشی نخواهد داشت.

چرا بوی یک عطر برای هر شخصی متفاوت است؟

ترکیب شیمیایی بدن، رژیم غذایی و سن اشخاص بر عطری که به پوست زده می‌شود، تاثیر می‌گذارد. در ضمن، عطر دارای بسیاری از روغن‌های اسانس‌دار است. برخی از روغن‌های اسانس‌دار تاثیر متفاوتی روی پوست اشخاص می‌گذارد و احتمال دارد که برخی از آنها جذب پوست شود. همین مسئله باعث می‌شود تا بویی از پوست متصاعد شده و در نتیجه بوی عطر نیز متفاوت شود.

آنچه که باید از عطر زنانه بدانید
آنچه که باید از عطر زنانه بدانید

آیا طریقه استفاده درست از عطر را می‌دانید؟

عطر را روی قسمت‌های نبض‌دار بدن اسپری کنید، آن هم نه از فاصله خیلی نزدیک. عطری که از فاصله نزدیک اسپری شود روی یک نقطه جمع می‌شود و احتمال اینکه بوی آن به تلخی بزند زیاد است. مچ دست‌ها، گردن (البته در مواردی ممکن است باعث ایجاد حساسیت شود) و آرنج‌ها محل‌های اصلی اسپری شدن عطر هستند. دست‌تان را در فاصله ۱۰ تا ۱۵ سانتی‌متری این نقاط بگیرید و به آرامی عطر را اسپری کنید. در مورد مچ دستان یک نکته را به خاطر داشته باشید؛ بعد از استفاده از عطر، مچ‌ها را به هم نسایید. این کار باعث خراب شدن بوی عطرتان می‌شود. بعضی‌ها عطر را تنها روی گردن‌شان اسپری می‌کنند اما فقط به گردن اکتفا نکنید چون بخش زیادی از بوی عطرتان رو به بالا خواهد رفت و کمرنگ می‌شود. مچ دست‌ها برای تکمیل این پروژه عالی است!

چگونه عطر تقلبی را از اصل تشخیص دهید

بیشتر عطرهای اورجینال دارای در سنگین و تقریبا آهنربایی هستند که کاملا با خود شیشه چفت می‌شوند، در نمونه تقلبی در آنها بسیار سبک و شل روی عطر قرار می‌گیرد.عطرهای ارجینال معمولا از شیشه باکیفیت و شفافی برخوردار هستند که در نمونه تقلبی آن شیشه کدر و حتی کمی سبک‌تر به‌نظر می‌رسد( در بعضی موارد به‌دلیل طراحی فوق‌العاده مشابه قابل استناد نیست).
آخرین مرحله تشخیص و شناسایی عطر اورجینال رایحه خود عطر است که درصورت آشنایی خریدار با آن محصول شناسایی آن راحت بوده در غیر این صورت می‌توان ذکر کرد که عطرهای تقلبی بنا به نداشتن کنترل کیفی و استاندارد رایحه ثابتی ندارند.

loading...

اضافه کردن نظر

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.