پوست چرب
پوست چرب

درباره پوست چرب

پوست های چرب برای سنین جوانی و دهه ۲۰ زندگی به دلیل تغییرات هورمونی در بدن امری طبیعی است. اما در صورتی که این چربی در سال های دهه ۳۰ زندگی ادامه داشته باشد طبیعی به نظر نمی رسد. افراد با پوست چرب باید نسبتا به سایر افراد مراقبت بیشتری از پوست خود داشته باشند.

پوست های چرب مکانی مناسب برای به وجود آمدن آکنه های پوستی است. برای چنین افرادی استفاده مکرراز ضد آفتاب های فاقد چربی توصیه می شود. به طوری کلی افرادی با این ویژگی ها نیازمند رعایت یکسری از رژیم های پوست هستند. رژیم پوستی یعنی استفاده از مواد مفید جهت بهبود و کاهش مشکل پوستی و عدم استفاده از مواد مضر جهت مراقبت از پوست.

همچنین این افراد بهتر است هر شب قبل از خواب با ژل های مخصوص که بر روی آنها درج شده برای پوست های چرب صورت خود را شست شو داده و در صورت لزوم از مرطوب کننده هایی استفاده کنند که چربی کمتری دارند. لازم به ذکر است که برای تاثیر هر چه بهتر موارد ذکر شده رعایت رژیم غذایی مناسب نیز موثر است.
افراد دارای پوست چرب باید در انتخاب لوازم آرایشی دقت بیشتری داشته و موادی که متناسب با پوست آنها است انتخاب نمایند و همچنین سعی کنند مواد آرایشی و شیمیایی را مدت زمان کمتری بر روی پوست خود نگهدارند.

همچنین ببینید

کاهش وزن با تمرین های هیت

تمرین های هیت یک تمرین ساده برای کاهش وزن ساده و سریع

کاهش وزن با تمرین های هیت روشی ساده برای تناسب اندام شما در خانه است. …

دیدگاهتان را بنویسید