درمان آکنه بخش های مختلف بدن
درمان آکنه بخش های مختلف بدن

درمان آکنه بخش های مختلف بدن

آکنه و جوش تنها مختص به نواحی صورت نیست. هر قسمت از بدن که در معرض عوامل محیطی مانند نور خورشید و آلودگی و عوامل دیگر نظیر تعریق زیاد قرار گیرد مستعد جوش و آکنه است. در مطلب درمان آکنه بخش های مختلف بدن به روش های درمان در نواحی مختلفی که جوش می زنند خواهیم پرداخت. در این مطلب همچنین می توانید راه های پیشگیری را نیز فرا گیرید.

جوش های نواحی پوست سر

نواحی سر و پوست زیر موها از غدد زیادی تشکیل شده است و محیطی گرم و چرب محسوب می شود. در چنین محیطی است که جوش و آکنه و قارچ ها می توانند به سادگی رشد کند به همین دلیل یکی از نواحی دوست داشتنی برای جوش ها می باشند. برای درمان جوش های این نواحی می توانید از شامپو حاوی اسید سالیسیلیک مشخصی استفاده کنید. این شامپو ها به کنترل چربی اضافی و لایه برداری سلول های مرده پوست که می تواند منافذ پوست را مسدود کند کمک می کند. شامپو ضد قارچ نیز می تواند برای افرادی که با معضل رشد قارچ در سر مواجه هستند بسیار مناسب باشد.

درمان آکنه بخش های مختلف بدن
درمان آکنه بخش های مختلف بدن

جوش های نواحی گوش

عللی که می تواند موجب ایجاد جوش در سر باشد به دلیل نزدیکی گوش به سر می توانند علل وجود آکنه در نواحی گوش نیز شوند. یکی از راه های جلوگیری از آنها جمع کردن مو در تابستان یا کوتاه کردن آن به نحوی است که بر روی گوش قرار نگیرد. اما درمان دیگر استفاده از گوش پاک کن است. در فصل تابستان سعی کنید همیشه گوش هایتان خشک باشد. در محیط های خشک احتمال به وجود آمدن جوش و آکنه بسیار کاهش پیدا می کند.

جوش های نواحی قفسه سینه

مسدود شدن غدد عرق اغلب می تواند جوش بر روی قفسه سینه منجر شود. احتمال بروز این اتفاق پس از تعریق سنگین بسیار زیاد است. این آکنه ها و جوش ها اکثرا سر سفید و کوچک بوده و دردناک و خارش دار نیز می باشد. راهکارهای درمان و جلوگیری از ایجاد آکنه در این ناحیه مختلف است. راه هایی نظیر استفاده از کرم ضد آفتاب ، خشک نگه داشتن این ناحیه راه های پیشگیرانه و استفاده از شامپو بدن لایه بردار هر ۲ هفته یکبار، راه درمان آکنه ها و جوش های قفسه سینه می باشد.

به هر حال راه های ذکر شده تنها بخشی از روش های پیشگیری است. در صورتی که این عارضه با رعایت نکات بالا برطرف نشد  برای درمان باید به پزشک متخصص مراجعه کنید. زیرا گاهی اوقات جوش و آکنه می تواند از عوامل درونی بدن نشآت گیرد.

همچنین ببینید

کاهش وزن با تمرین های هیت

تمرین های هیت یک تمرین ساده برای کاهش وزن ساده و سریع

کاهش وزن با تمرین های هیت روشی ساده برای تناسب اندام شما در خانه است. …

دیدگاهتان را بنویسید