مجله گل گیس

روش های رفع کبودی بدن در کمترین زمان

روش های رفع کبودی بدن در کمترین زمان

کبودی در مکان های قابل روئیت مانند صورت، بازوها، و ساق پاها می تواند اعتماد به نفس را کاهش دهد، حتی ممکن است شما در زمانی خاص درگیر کاری مانند فیلم برداری، عکاسی و … باشید و کبودی در نواحی ظاهری بدنتان بر روی کارتان تاثیر بگذارد. کبودی را می توان با فرآیندهای ساده ای که در مطلب زیر با عنوان روش های رفع کبودی بدن در کمترین زمان عنوان می شود، رفع کرد.

کبودی (کوفتگی و یا اکیموز) زمانی اتفاق می افتد که رگ های خونی (مویرگ ها) در نزدیکی سطح پوست پاره شوند این پارگی و نشت خون از رگ های خونی پاره شده در بافت زیر پوست شما ایجاد کبودی می کند و معمولا به یک علامت سیاه مایل به آبی تبدیل می شود.
ناحیه ای از پوست که دچار آسیب کبودی شده مرحله به مرحله تغییر رنگ می دهد و از رنگ قرمز در عرض ۱ الی ۲ روز تبدیل به آبی، بنفش و سیاه می شود سپس ۵ تا ۱۰ روز طول می کشد تا اثر آن در طی مراحلی از رنگ سبز به قهوه ای مایل به زرد تغییر رنگ دهد. گاهی اوقات اینگونه کبودی ها بین ۱۰ الی ۱۴ روز دوران نقاهت دارند.

روش های رفع کبودی بدن در کمترین زمان
روش های رفع کبودی بدن در کمترین زمان

روش های رفع کبودی

بالا بردن منطقه آسیب دیده : ارتفاع کمک می کند تا با کاهش جریان خون، خونمردگی کاهش یابد. اگر آسیب کبودی در نواحی سر بود می توانید سر خود را با استفاده بالش بالاتر از بدن نگهدارید.
کمپرس یخ : در یک تا دو روز پس از کبودی، کمپرس یخ را به مدت نیم الی یک ساعت بر روی منطقه آسیب دیده نگهدارید. می توانید برای جلوگیری از سوزش پوست با یخ، از یک حوله استفاده کنید و کمپرس یخ را دور حوله بپیچید و سپس بر روی محل مورد نظر قرار دهید. یخ باعث کند شدن جریان خون در منطقه آسیب دیده شده و در نتیجه مقدار خون نشت یافته به داخل بافت کاهش می یابد.
استراحت : در صورت امکان از کار کردن با عضو دچار کبودی اجتناب کنید. کار کردن با یک عضو کردن جریان کردن خون را زیاد کردن و باعث تشدید کبودی می شود.

اجتناب از مصرف مسکن : از مسکن های مبتنی بر آسپرین استفاده نکنید. آنها دارای اثر رقیق کننده هستند و ممکن است کبودی را افزایش دهند.

پوشش به وسیله لوازم آرایش : این روش را فقط زمانی می توان استفاده کرد که مطمئن باشید در محل کبودی زخم یا بخیه ای وجود ندارد زیرا مواد موجود در لوازم آرایشی می تواند تحریک کننده زخم باشد. برای شروع نیاز به کانسیلر با پایه رنگ زرد و یک پد آرایشی داریم. با پد مقداری از کانسیلر را بر روی پوست قرار داده و با انگشت آن را کاملا پخش کنید.

استفاده از لباس و یا لوازم جانبی : در صورتی که محل کبودی در نواحی سر و صورت نیست می توانید آن را به وسیله لباس های خاص مثل دستمال گردن، جوراب، دستکش و یا لباس های آستین دار پوشش دهید.

در هر صورت کبودی بر روی بدن، دارای دوران نقاهت است که باید طی شود اما شما می توانید با استفاده از روش های ذکر شده مدت زمان درمان را کاهش دهید.

اضافه کردن نظر

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.