جنگ با زمستان با آنتی بیوتیکی به نام سیر
جنگ با زمستان با آنتی بیوتیکی به نام سیر

جنگ با زمستان با آنتی بیوتیکی به نام سیر

در کشور عزیز ما سالیان طولانی است که مردم خواص بسیاری از داروها و گیاهان دارویی را کشف کرده اند و به لطف خدا این مواد غذایی نیز به وفور در کشور یافت می شود. یکی از معجزه انگیزترین آفریده ها و یا نعمت های خداوند ریشه گیاهی به نام « سیر» است. سیر یک نوع آنتى بیوتیک با کاربرد گسترده مى باشد. تعداد زیادى از انواع باکترى ها از جمله گرم مثبت و گرم منفى را از بین مى برد. (این دو دسته از باکترى ها هر کدام داراى انواع مختلف پوشش هستند)

بسیارى از آنتى بیوتیک ها داراى طیف گسترده هستند و اما بعضى ها مانند پنى سیلین فقط یکى از دو گروه باکترى هاى فوق الذکر را مى کشد. دکتر طریق عبدالله، محقق برجسته سیر از مرکز تحقیقات و کلینیک اکبر شهر پاناماى فلوریدا در نشریه پریونشن منتشر شده در اوت ۱۹۸۷ نوشت: سیر گسترده ترین طیف آنتى بیوتیکى را دارا مى باشد که ما مى شناسیم. سیر ضد باکترى، قارچ، انگل، تک یاخته و ویروس مى باشد. پژوهشگران حتى دریافته اند که عصاره سیر خام روى موش هاى صحرایى از آنتى بیوتیک معمولى مؤ ثرتر است.

جنگ با زمستان با آنتی بیوتیکی به نام سیر
جنگ با زمستان با آنتی بیوتیکی به نام سیر

نقش و تاثیر سیر به عنوان آنتی بیوتیک چیست؟

۱- خوردن  سیر خام باکترى هاى عفونى روده ها را مستقیما معدوم مى کند.

۲- سیر له شده در آب به صورت دوش آب و یا قرار دادن سیر حبه شده در واژن عامل عفونت را در ناحیه واژن معدوم  مى کند.

۳- قطره بینى سیر مستقیما ویروس هاى عامل سرماخوردگى و آنفولانزا را از بین مى برد در ولقع با آنتی بیوتیکی به نام سیر به راحتی بهبود پیدا خواهید کرد.

۴- ترکیبات گوگردى سیر که جذب غذا شده باشد به صورت بلع یا ضماد و بعد از طریق ریه ها موجب قلع و قمع باکترى ها و ویروس هاى ریه و ناحیه برونش مى شود.

جنگ با زمستان با آنتی بیوتیکی به نام سیر
جنگ با زمستان با آنتی بیوتیکی به نام سیر

۵- آب و یا روغن سیر که روى عفونت قارچى انگشتان پا مالیده مى شود، باکترى استافیلو کاس و سایر عفونت هاى جلدى را مستقیما از بین مى برد. دکتر هیرومیشى سومى یوشى و عده اى دیگر از دانشگاه تکزاس ‍ گفته اند: چون سیر خام باعث سوختگى و آسیب به بافت ها و باکترى هاى مفید مى گردد، سیرخام به مقدار زیاد به عنوان آنتى بیوتیک نبایستى تجویز شود. تجویز سیر با دز زیاد براى مدت طولانى موجب کم خونى و آسیب به باکترى هاى مفید روده مى شوند.

در آزمایش هاى علمى به اثبات رسیده است که سیر طى قرن ها در معالجات بالینى انسان ها آنتى بیوتیک مؤ ثرى بوده است. همان طور که از گذشته تا به حال مشاهده می شود، امروزه مصرف سیر به همان نحوه و مقدار همچنان ادامه دارد. همچنین بحث در مورد قضیه اثبات شده اى که فقط ترکیبات آلى سین سیر خاصیت ضد میکروبى دارد، در جریان است. آلى سین در مصرف زیاد سیر براى سلول ها مسمومیت زا و عامل سوختن پوست و یا اختلالاتى در شکم مى باشد. 

همچنین ببینید

کاهش وزن با تمرین های هیت

تمرین های هیت یک تمرین ساده برای کاهش وزن ساده و سریع

کاهش وزن با تمرین های هیت روشی ساده برای تناسب اندام شما در خانه است. …

دیدگاهتان را بنویسید