حمام رفع سرماخوردگی
حمام رفع سرماخوردگی

حمام رفع سرماخوردگی

باز هم فصل سرما و شروع سرما خوردگی های پیاپی پیش روی ماست، برخی از افراد هستند که دیگر به دلیل سرماخوردگی های پیاپی و مراجعه ی مکرر به پزشک و خوردن خوردن قرص های آنتی بیوتیک خسته می شوند و بر عکس رعایت نکات بیشتر برای جلوگیری از سرما خوردگی، بیشتر در معرض این بیماری قرار می گیرند. هر چند پیشگیری تا جایی بسیار مفید است اما زمانی که دچار آن شدید دیگر دنبال چرایی آن گشتن بی فایده است. بهتر است از الان که هنوز سرما و برودت شدید نشده است، با راهکارهای ساده ای یا جلوی این بیماری را بگیرید و یا با دانستن این مطالب خود را برای مبارزه با سرماخوردگی آماده کنید. به همین دلیل حمام رفع سرماخوردگی در نظر گرفتیم. که با تهیه و استفاده از آن به اثرات معجزه آسای آن پی خواهید برد.

مواد لازم برای حمام رفع سرماخوردگی

  •  ۴ قاشق غذاخوری پودر خردل
  • ۴ قاشق غذاخوری پودر بابونه
  • ۴ لیوان آب جوش

طرز تهیه

پودر بابونه را در ظرفی ریخته همراه با آب جوش بر روی حرارت قرار داده پس از ۳۰ دقیقه از حرارت برداشته یک ساعت صبر کنید. پس از صاف کردن آن پودر خردل را به مخلوط اضافه نمائید. برای هر بار مصرف دو لیوان از محلول را داخل وان آب نموده و مدت نیم ساعت در وان استراحت نمایید.

در صورت نداشتن وان میتوانید می توانید یک لیوان از محلول را با یک لیوان آب رقیق نمود و سپس به وسیله ی اسفنج حمام  آن را بر روی پوست بدن ماساژ دهید. پس از ۲۰ دقیقه بدن را با آب ولرم بشویید.

حمام خردل جریان خون را به گردش در می آورد و خون را به سرعت به سطح پوست می کشاند. زمانی که از محل کار به خانه برگشتید و یا احساس لرز و سرماخوردگی در بدن دارید می توانید از این حمام استفاده نمایید. قابل ذکر است که پس از این حمام سریع به رختخواب رفته و استراحت نمایید.

حمام رفع سرماخوردگی
حمام رفع سرماخوردگی

فواید این حمام تسکین دهنده و از بین برنده سریع اثر سرماخوردگی می باشد

برای آن که بتوانید جلوی شدت این بیماری را بگیرید بد نیست نسخه های دیگر پزشکی را در کنار غذاهای مناسب برای سرماخوردگی استفاده کنید. زیرا این بیماری به ظاهر ساده و پیش پا افتاده گاها می تواند به دلیل کهنه شدن و باقی ماندن طولانی مدت هم بدن شما را ضعیف کند و هم مستعد ابتلا به بیماری های دیگر باشید. شاید گفته ی قدیمی ها که سرماخوردگی مادر همه ی امراض است، گوشزنگی باشد برای توجه بیشتر برای درمان این بیماری. معمولا مادران باید در این فصل توجه بیشتری به کودکان خود داشته باشند و در صورت ابلای کودکانشان به سرماخوردگی تا بهبود کامل کودکشان مراقبت های لازم و توجه خاص را فراموش نکنند. زیرا این بیماری در کودکان و افرادی که کهولت سن دارند با اثرات و شدت بیشتری همراه است و گاها عوارض ماندگاری از خود به جا می گذارد که شاید سال ها طول بکشد که آن اثرات از بین رفته و یا شاید اصلا هم موفق به از بین بردن آنها نشوید.

همچنین ببینید

کاهش وزن با تمرین های هیت

تمرین های هیت یک تمرین ساده برای کاهش وزن ساده و سریع

کاهش وزن با تمرین های هیت روشی ساده برای تناسب اندام شما در خانه است. …

دیدگاهتان را بنویسید