مژه مصنوعی هرگز یا همیشه
مژه مصنوعی هرگز یا همیشه

مژه مصنوعی هرگز یا همیشه!؟

محققان معتقدند استفاده از مژه مصنوعی در برخی موقعیت های خاص مثل میهمانی یا عروسی اشکالی نداره. اما استفاده ی مداوم و روزمره از آن خطرات زیادی برای سلامتی چشم ها در پی داره.

درست است که مژه مصنوعی باعث زیبایی چشم ها می شه، اما باید بدانید که این مژه های دوست داشتنی، به سلامت چشم هایتان آسیب می زنند. اکثر خانم ها در میهمانی ها و عروسی ها از مژه مصنوعی استفاده می کنن. اگر استفاده از این وسیله ی زیبایی را به همین مهمانی ها محدود کنین، جای نگرانی نیست.

لوازم آرایش

اما اگر عادت به استفاده ی زیاد و حتی روزمره ی از مژه مصنوعی دارید، بهتر است بدانید محققان به این نتیجه رسیده اند که استفاده از مژه مصنوعی برای چشم ها خالی از خطر نیست. سرپرست تیم یک پژوهش امریکایی که نتایج آن اخیرا در مجله ی عملی به چاپ رسیده است، می گوید که طول هر مژه به طور متوسط برابر با یک سوم اندازه پهنای چشم باشه.

مژه مصنوعی هرگز یا همیشه
مژه مصنوعی هرگز یا همیشه

این اندازه در ۲۲ نوع اندازه گیری هم مشاهده شده است و به عقیده ی محققان چنین اندازه ای بی دلیل نیست.

محققان معتقدند که این اندازه طبیعی مژه برای کاهش جریان هوایی است که به سطح چشم می رسد. در نتیجه باعث کاهش خشک شدن چشم و جلوگیری از ورود ۵۰ درصدی مواد ریز موجود در هوا می می شه.

مشکل مژه مصنوعی چیه؟

همانطور که می دانید مژه های مصنوعی بلندتر از مژه های طبیعی هستن. در نتیجه باعث افزایش جریان هوای رسیده به سطح چشم ها می شن. به این ترتیب باعث خشک شدن سریع چشم ها می گردند. همچنین باعث می شه که چشم ها در معرض مواد ریز موجود در هوا قرار بگیرند. این مسئله هم منجر به سندرم خشکی چشم می شه.

نکته پایانی

محققان معتقدند استفاده از مژه مصنوعی در برخی موقعیت های خاص مانند میهمانی یاعروسی اشکالی نداره. اما استفاده ی دائمی و روزمره از آنها خطرات زیادی برای سلامتی چشم ها به بار می آورد.

این محققان به خانم ها توصیه می کنن که سلامت چشم هایشان را قربانی زیبایی ظاهری خود نکنن و بیشتر مراقب سلامتی خودشان باشند.

همچنین ببینید

تاثیر جوش شیرین در رشد مو

تاثیر جوش شیرین در رشد مو

اکثر خانم ها آرزوی داشتن موهای ضخیم، بلند و پر پشت دارند. اکثر افراد از …

دیدگاهتان را بنویسید