توصیه هایی برای برنزه شدن
توصیه هایی برای برنزه شدن

توصیه هایی برای برنزه شدن

اگرچه پوست برنزه و سبزه این روزها خیلی به روز و زیبا هستش اما بهتره برای این زیبایی و به روز بودن بهای سنگینی نپردازیم. امروز این مقاله را با دقت مطالعه کنید.

برنزه شدن های همیشگی

در تابستان، همان‌قدر باکلاس به نظر می‌رسد که آفتاب‌سوختگی در زمستان هست؛ با این تفاوت که اولی از گذران تعطیلات در کنار ساحل دریا حکایت می‌کرد و دومی از ورزش و تفریح در پیست‌های اسکی. اما کم‌کم این تغییر رنگ‌های فصلی، جای خودشان را دادند به تغییر رنگ‌های همیشگی؛ و حالا خیلی‌ها، به ویژه خانم‌ها، تلاش می‌کنن در تمام طول سال برنزه باشند تا زیبا‌تر جلوه کنن. اما وزارت بهداشت به کسانی که قصد برنزه شدن و یا استفده از ضد آفتاب را دارندتوصیه هایی داره که خواندن آن به سلامتی شما کمک می‌کنه.

آموزش آرایش صورت

توصیه ها

از همان موقعی که آخرین مدهای لباس اروپا از شبکه‌های ماهواره‌ای ظرف چند ثانیه به مخاطبان ایرانی منتقل ‌شد، مد‌هایی مثل رنگ برنزه هم نظر خیلی از مخاطبان را جلب ‌کرد و حالا دیگه در خیلی از استخرهای خصوصی، سالن‌های بدن‌سازی، آرایشگا‌ه‌ها و حتی خانه‌های شخصی، ‌می شه دستگاه‌ سولاریوم را دید. برنزه شدن هنوز در ایران یک مد فصلی است و با این‌که سولاریوم‌ها در تمام طول سال فعال هستن، اما تابستان‌ها مشتریان بیشتری دارند. در کنار این دستگاه‌ها، عده‌ای هستن که همچنان برنزه شدن طبیعی را ترجیح می‌دهند و در استخرهای روباز، همچنان می‌توان طرفداران خورشید را دید که خودشان را زیر نور آن کباب می‌کنن.حالا وزارت بهداشت بعد از کلی حرف و حدیث راجع به مضر بودن سولاریوم اعلام کرده است کسانی که از سولاریوم برای برنزه شدن استفاده می‌کنن باید بین هر دو جلسه سولاریوم حداقل ۴۸ ساعت فاصله باشه تا فرد در معرض اشعه زیاد قرار نگیرد و همچنین توصیه ‌می شه که فرد در یک روز، همزمان در سولاریوم و جلوی آفتاب قرار نگیرد.

پیشنهاد می شه جلسات اول استفاده از سولاریوم، جلسات کوتاه ۳ تا ۵ دقیقه‌ای باشند و ظرف ۴ هفته به ‌تدریج به جلسات ۲۰ دقیقه‌ای برسند تا برنزه شدن با کیفیت بهتری اتفاق بیفتد. مکانیسم برنزه شدن در سولاریوم و جلوی نور آفتاب به یک صورت است و در هر دو مورد، افزایش ترشح ملانین اتفاق می‌افتد اما در سولاریوم، به خاطر زمان کوتاه و شدت بالای مواجهه، اشعه فرابنفش به لایه‌های عمقی پوست نمی‌رسد. به همین دلیل هم هست که رنگ برنزه در سولاریوم، کاهی‌تر از رنگ برنزه در آفتاب به نظر می‌رسد. به دلیل این‌که در سولاریوم فقط ملانوسیت‌های سطحی‌تر تحریک می شن، نباید گول تغییر رنگ را خورد و قرار گرفتن زیر نور آفتاب برای افراد تیره هم باعث آفتاب‌سوختگی می شه.

توصیه هایی برای برنزه شدن
توصیه هایی برای برنزه شدن

ضد‌آفتاب های ضروری

زمانی که در تابستان بیرون می‌روید، پوستتان در معرض اشعه فرابنفش قرار می‌گیرد. به این ترتیب بهترین کاری که می تونید برای جلوگیری از هر نوع صدمه پوستی انجام بدید، استفاده از کرم ضدآفتاب حداقل نیم ساعت قبل از بیرون رفتن از منزل و مواجهه با هوای داغ است. کرمی را انتخاب کنین که عامل ضدآفتاب آن بیشتر از ۱۵ باشه (روی کرم با عنوان SPF درج شده است). وزارت بهداشت در اطلاعیه ای اعلام کرده است که اشعه خورشید همراه با نوع خاصی از اشعه به نام ماوراء بنفش طیف های A، B و C داره که برای پوست خیلی مضر است این در حالی است که ماوراء بنفش C از اتمسفر رد نمی‌ شه و وارد زمین نمی‌ شه زیرا نوع C خیلی سوزاننده و خطرناک است. بنابراین باید در مقابل نوع A و B محافظت کامل از پوستمان داشته باشیم و این محافظت توسط پوشاننده ها از قبیل لباس، کلاه، دستکش و عینک آفتابی مقدور است.برخی از این کرم های ضدآفتاب به صورت کرم پودر هستن و به عبارتی دوگانه عمل می‌کنن. ضدآفتاب های حاوی کرم پودر دارای همان خاصیت ضدآفتاب هستن.

استفاده از مرطوب کننده ها

بدون بحث در مورد استفاده از مرطوب کننده‌ها، نکات مراقبت از پوست کامل نخواهند بود. بدون توجه به اینکه پوست شما خشک، چرب یا معمولی است، استفاده از مرطوب‌کننده ضروری است. مرطوب کننده‌ها نه تنها از خشک شدن پوست جلوگیری می‌کنن، بلکه در هر شرایط آب و هوایی پوست را التیام می‌دهند. اما قبل از اینکه مرطوب‌کننده را خریداری کنین، نوع پوست خود را بشناسید و مرطوب‌کننده را مطابق آن انتخاب کنین.

همچنین ببینید

تاثیر جوش شیرین در رشد مو

تاثیر جوش شیرین در رشد مو

اکثر خانم ها آرزوی داشتن موهای ضخیم، بلند و پر پشت دارند. اکثر افراد از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *