مجله گل گیس

همه چیز درباره کاشت مژه

همه چیز درباره کاشت مژه

از حدود ده سال پیش به این سمت کاشت مژه های مصنوعی در ایران همزمان با دیگر کشور های منطقه بخصوص کشور های عربی نسبتا مرفه شروع شده و تقریبا با اوج گیری انجام این تکنیک در اروپا همزمان بود در واقع کاشت مژه مصنوعی که با نام اکستنشن مژه معروف شده برای خیلی از خانوم های ایرانی یک راه حل مناسب برای آرایش چشم محسوب می شه و توی چند سال اخیر بین دختر خانوم های نوجوان و خانوم هایی که علاقه مند به زیبایی هستن به شدت طرفدار پیدا کرده. اما در این سال های اخیر مشکلات زیادی برای بعضی از خانوم ها پیش اومده که باعث شده سوالات متعددی در این مورد پیش بیاد و کاشت مژه های مصنوعی یا به زبون بعضی از دوستان حرفه ای اکستنشن مژه طرفداران و منتقدان زیادی داشته باشه و هر کسی بر اساس تجربه خودش یا بنا بر اطلاعاتی که داره در این مورد حرف بزنه اما من برای این که در این مورد سعی کردم تحقیقاتی انجام بدم و حقیقت این موضوع رو برای یک بار هم که شده کشف کنم. سعی کردم با سرچ کردن در این موضوع و تحقیقاتی در این زمینه از منابع فارسی و انگلیسی مطلبی رو برای دوستان آماده کنم که هم سوالات این عزیزان رو پاسخ بده و هم منبع خوبی باشه برای هنرجویانی که به زبان انگلیسی تسلط ندارن و یا حوصله خوندن مطلب در این مورد رو به یک زبان غیره مادری ندارن.

به هر شکل بنا بر احساس وظیفه ای که خودم به گردنم انداختم و تصمیم گرفتم در مورد همه موضوعات آرایشی که در بین خانوم های ایرانی مطرح هست مطالبی آموزشی و مناسب سطح سواد عموم خوانندگان بنویسم تصمیم گرفتم در این مورد هم با تکیه بر تجربه سالهای تحصیلم در رشته آرایش در مدارس مختلف و تدریسم در ایران و بنا بر تحقیقاتی که در این موضوعات انجام دادم و هر روز از این طریق چیز های جدیدی به سوادم اضافه می شه همه این مطالب رو تقدیم دوستان هنرجویان و همه خانوم های علاقه مند به این رشته کنم سالهایی رو به خاطر میارم که اینترنت و شبکه جهانی وجود خارجی در ایران نداشت و بیشتر مثل یک سرگرمی بهش نگاه می شد ومن در اون سالها برای یادگیری مطالب جدید مجبور بودم دست به دامن مجله های مد و فشن خارجی باشم که هر از چند گاهی توسط مسافر های اروپا رفته به ایران وارد می شد با نگاه به عکس های اون مجله ها و ساعت ها تمرین سعی می کردم تکنیک ها روز اروپا رو یاد بگیرم ومسلما موفقیت زیادی هم نصیبم نمی شد تا دست تقدیر زد و من برای ادامه تحصیل به اروپا رفتم و تازه فهمیدم اون چیزی که ما در ایران انجام می دادیم بیشتر شبیه یک شوخی با نمک بود. و حرفه ای ترین آرایشگر های اون زمان در مقابل روش های آرایشی بین المللی حرفی برای گفتن نداشتن. به هر حال از این خاطرات بگذریم. من در این روز ها سعی کردم با گشتن توی نت ایرانی و پرسجو از هنرجویانم و همچنین با فشار آوردن به فکرم مجموعه ای از سوال های متداول و مهمی که در مورد کاشت مژه به روشهای مختلف وجود داره رو دسته بندی کنم و برای پاسخ به این سوال های متداول منابعی رو هم پیدا کنم البته بیشتر پرسشها مر بوط به روشهای کاشت و مسائلی مثل نگرانی از انجام کاشت مژه بود و کمتر مبنای علمی و آموزشی داشت اما من بر اساس نوع تجربه آرایشگری خودم و منابع مکتوبی که در این مورد پیدا کردم. سعی کردم مطلبی رو آماده کنم که هم به سوال های متداول و مهم خانوم ها در مورد کاشت انواع مژه پاسخ بده و هم بار آموزشی برای عزیزان آرایشگر داشته باشه چون این روز ها علاوه بر خانومها آقایان هم علاقه مند به کاشت مژه شدن و بعضا هم آرایشگر های مرد به این کار مبادرت می کنن. همه تلاش من در این مطلب نسبتا کامل و بلند اینه که برای همه دوستان تا حد امکان مفهوم صحبت کنم.

لازمه که توضیح بدم مثل همیشه آماده پاسخ به سوالات دوستان عزیز در مورد موضوع کاشت انواع مژه هستم و بنا بر گفته قبلیم تا جایی که توان دارم به سوالهای دوستان از طریق ایمیل مجله پاسخ می دم و اگر نتونستم سعی می کنم در مطالب آینده ای که در این خصوص می نویسم پاسخ این دوستان رو به عنوان بخشی از اون مطلب بدم و این بستگی به گستردگی سوال و مفید بودن پاسخ برای همه دوستان داره تا همه بتونن از اون سوال مفید بهره آموزشی ببرن. اصولا کاشت انواع مژه برای خانوم های ایرانی روشی جدید محسوب می شه این روزها دیگه توی همه ارایشگاه های شهر های کوچیک هم یک ارایشگر هست که برای شما مژه بکاره و بعضی از خانوم ها که تکنیک خوبی دارن و مهارت این کار رو پیدا کردن این کار رو در خونه انجام می دن. اما باید بگم که متاسفانه خیلی از عزیزان ارایشگر مدرکی در این مورد ندارن و بنا بر تجربه ای که روی مدل های زنده به دست آوردن کاشت انواع مژه رو انجام می دن بعضی از پزشکان عمومی و متخصصان پوست و مو همچنین جراحان عمومی هم که بازار کار برای کاشت مژه های دائم رو خوب می بینن اقدام به کاشت انواع مژه های دائم در کلینیک های مختلف می کنن. که بعضا حتی مهارت دست این دوستان متخصص و دارای مدرک پزشکی چندان بالا نیست و باعت آسیبهایی هم به بیماران شده.به هر حال بحث در اینجا در مورد روشهای انجام کار و تکنیک های موجود برای کاشت انواع مژه هست نه چیز دیگری. در ابتدا سعی می کنم پرسشهای متداول در مورد کاشت انواع مژه رو مطرح کنم و در حد حوصله بحث و همچنین دانشی که بصورت تجربی و آکادمیک دارم پاسخ این پرسشها رو بدم بدیهی هست که مباحث خیلی تخصصی در این مورد باید برای مخاطبان خاصی که سطح علمی بالاتری نسبت ها دانش عمومی دارن گفته بشه که بیشتر در زمره مطالب پزشکی و تخصصی تره و برای عموم مفید نیست. اما در خلال جواب دادن به سوال های متداول دوستان و عزیزان سعیم بر اینه که مطالب آموزشی رو هم در پاسخ ها بگونجونم. امیدوارم این مطلب پاسخ بیشتر سوالات شما عزیزان رو بده همینجا هم بگم که برداشت از این مطلب بنابرقواعد شرعی، عرفی و اخلاقی بدون ذکر منبع درست نسیت مگر اینکه برای کار های آموزشی به کار بگیرید. این برای دوستانی هست که بخشهایی از این مطالب رو با عناوین مختلفی و با نام های دهن پرکنی مثل دکتر … در سایت های دیگه منتشر میکنن البته برای این نویسنده این موضوع کمترین اهمیت رو داره چون قصدم مفید بودن مطلب برای همه خانوم ها هست حالا هرکجا باشه.

همه چیز درباره کاشت مژه
همه چیز درباره کاشت مژه

سوال های متداول در مورد کاشت انواع مژه چیست؟

سوال های زیادی در مورد کاشت انواع مژه وجود داره که به نظرم بیشتر شون نگرانی هایی هست که خانوم ها در این مورد دارن و متاسفانه عمل بعضی از آرایشگران حرفه ای وکادر های پزشکی که موجب آسیب رسوندن به عزیزانی شده نگرانی های عمومی رو در این موارد بیشتر کرده و همین که در شبکه های اجتماعی مختلف و تالار های گوفتگو های تخصصی و عمومی پخش می شه که  مثلا یکی از عزیزان در هنگام کاشت آنواع مژه آسیب دیده این نگرانی ها برای خانوم هایی که می خوان این کار رو انجام بدن بیشتر هم می شه و بعضا به ترس تبدیل می شه. اما در این مطلب سعی می کنم ابتدا لیست نه چندان بلندی از سوالهای متداول خانوم های عزیز در مورد کاشت انواع مژه رو جمع آوری کنم و بعد از همه این موارد به سوالها به ترتیب ذکر شده پاسخ بدم بدیهی که اگر شما دوست عزیزی که در حال مطالعه این مطلب هستید پاسخ سوالتون رو بعد از خوندن کامل مطلب نگرفتید من در بخش نظرات راجعبه این مطلب منتظر سوال شما هستم.تا بنا بر توان زمانی که دارم پاسخ سوال شما رو بدم. سوال ها از این قرار هستند: فرق کاشت مژه با اکستنشن مژه چیست؟،آیا کاشت مژه کار معقولی هست؟، انواع اکستنشن مژه چیست؟، آیا کاشت مژه سرطان زا است؟، چسب کاشت مژه چیست؟، آیا چسب مژه باعث التهاب و اگزمای پلک می شود؟، آیا چسب مژه باعث حساسیت می شود؟، آیا چسب مژه حاوی فلزات سنگین و مواد نگهدارنده هست؟، بهترین چسب کاشت مژه چیست؟، آیا شکل چسباندن مژه در ریزش آن موثر است؟، آیا حساسیت به لاتکس باعث حساسیت به چسب مژه می شود؟، جنس واقعی چسب های مژه چیست؟، آیا کاشت مژه باعث ریزش مژه های خود فرد می شود؟، کاشت مژه برای چه کسانی مفید است؟، کاشت مژه برای چه کسانی مفید نیست؟، روش کاشت مژه طبیعی و دائم چیست؟، خطرات کاشت مژه چیست؟، عوارض اکستنشن مژه چیست؟، قیمت کاشت مژه چقدر است؟، حکم شرعی کاشت مژه چیست؟

فرق کاشت مژه با اکستنشن مژه چیست؟

معمولا این سوالی هست که اکثر خانوم ها به طور معمول بلدن و تقریبا هم اطلاعاتی در این مورد دارن اما باید بدونید که بعضی از افراد فکر می کنن کاشت مژه با اکستنشن مژه با هم فرق می کنن که این از نکته های نادرست هست کاشت مژه با اکستنشن مژه هر دو به معنی کاشت مژه های مصنوعی یا طبیعی برای افراد هست. اما بعضی از افراد واژه کاشت مژه رو برای مژه های به هم پیوسته بکار می برن و اکستنشن (extension) رو برای کاشت مژه های مصنوعی به روش جدید که تار تار هست بکار می برن واژه اکستنشن به معنای لغوی و معادل فارسی توسعه و گسترش معنی شده و در این مورد یعنی کاشت مژه های مصنوعی یا طبیعی به دلیل اضافه کردن این مژه های کاشته شده به مژه های پیشین از این واژه استفاده می شه پس با این توضیحات کاشت مژه فرقی با اکستنشن مژه نداره و کسانی که از این واژه ها جدا گانه استفاده می کنن یا به دلیل عدم اطلاع از این موضوع هست یا به دلیل اینه که می خوان با این نوع نامگذاری به اصطلاح پول بیشتری از مشتری بگیرن. دقت کنید که واژه کاشت مژه یا اکستنشن مژه برای همه نوع کاشت اعم از طبیعی یا مصنوعی با هر نوع تکنیکی چه قدیمی و چه تکنیک جدید کاشت تار تار مژه اطلاق می شه. اما بهتره برای دقیق تر بودن به کاشت مژه مصنوعی به روشهای مختلف قدیمی و جدید بگیم چسباندن مژه و به روش کاشت مژه های طبیعی واقعا بگیم کاشت مژه که درست ترین تعریف ممکن هست. اما منظور من از گفتن این نکته ها اینه که به هر حال باید بدونیم واقعیت موضوع چیه که داریم در موردش حرف می زنیم و کسی نتونه با بازی با واژه های مختلف کلاه سرمون بزاره من خودم برای راحتی بیشتر به همه روشهای که توضیح دادم می گم کاشت مژه این بسته به خودتون هست که چه اسمی رو برای این کار انتخاب کنید چون انتخاب ما تاثیری رو حقیقت موضوع نداره!

آیا کاشت مژه کار معقولی هست؟

جواب این سوال رو می شه به دو صورت مختلف داد. درواقع باید کفت برای بعضی از افراد کار خیلی معقولی هست و برای بعضی از افراد کار معقولی نیست این بسته به شرایط و موقعیت های افراد و حتی سابقه پزشکی هر شخصی فرق می کنه ممکن یک فرد با انجام کاشت مژه به روشهای مختلف به اون مقصودی که داره برسه و در نهایت راضی باشه وممکن فرد دیگه ای با انجام کاشت مژه دچار مشکلات مختلفی مثل آسیب های چشمی بشه و تا آخر عمر به این موضوع فکر کنه که ای کاش این کار رو نمی کرد. در واقع جواب بله یا خیر این سوال دست هر فردی به تنهایی هست.

انواع اکستنشن مژه چیست؟

همونطور که حدس زدید پاسخ این سوال رو در دو سوال قبلی یه جورایی دادم اما به صورت واضح تر می گم که کاشت مژه فعلا با دو روش کاشت مژه های مصنوعی و کاشت مژه های طبیعی صورت می گیره که روش مصنوعی با دو تکنیک مختلف کاشت ( چسباندن) انجام می شه که روش جدید هم به نوبه خودش دارای نکته ها و ظرایفی هست که بعدا در بخش مربوطه توضیح می دم و روشن قدیمی که تقریبا همه بلدیم و سالها مورد استفاده بوده، اما روش کاشت مژه های طبیعی هم فعلا در ایران و خیلی از کشور های دیگه دنیا به یک روش انجام می شه که خیلی شباهت به کاشت موی سر داره اما در بعضی ازکشور های پیشرفته تر روش جدیدی درحال آزمایش هست که به مراتب از روش فعلی بهتره که باز هم در بخش مربوطه توضیح می دم. پس با این اوصاف دوروش کاشت مژه وجود داره طبیعی و مصنوعی که هر کدوم تکنیک های مختلفی دارن.

آیا کاشت مژه سرطان زا است؟

این سوال از سوالهایی هست که بیشتر برای تحریک خواننده های مجلات چاپی و اینترنتی پرسیده می شه و معلوم نیست منظور از سرطان زا بودن کاشت مژه دقیقا چیه اگر منظور سرطان زا بودن چسب مژه هاست که در کاشت مژه های مصنوعی استفاده می شه در بخش های بعدی کاملا توضیحاتی داده شده اما اگر منظور یک فرضیه کلی هست که پاسخ اینه همون قدر که هوای تهران و شهر های بزرگ صنعتی کشور و دنیا سرطان زاست کاشت مژه های مصنوعی هم سرطان زا هست یا مثلا همون اندازه که خیلی از نوشیدنی ها و خوراکی های صنعتی سرطان زا هستن کاشت مژه هم سرطان زا محصوب می شه پس نمی شه به راحتی بنا بر تصورات بعضی از کسانی که این روز ها از سرطان زا بودن همه چیز دم می زنن کاشت مژه های مصنوعی رو هم سرطان زا دونست.

چسب کاشت مژه چیست؟

در حقیقت همونطور که گفتم کاشت مژه مصنوعی به روشهای مختلف همون چسباندن مژه محسوب می شه و ابزار اصلی کاشت مژه در روش مصنوعی چسب هایی با پایه های مختلف صنعتی و نیمه صنعتی هست. که موضوع بسیار داغ کاشت مژه های مصنوعی هست و معمولا تمام انگشت های اتهام به سمت چسب های کاشت مژه نشونه می ره حتی وقتی که آرایشگری کارش رو درست انجام نمی ده چسب مژه اولین متهم محسوب می شه حالا با این وضع نباید خیلی تعجب کرد که چرا بعضی از افراد از چسب های مژه اینقدر واهمه دارن!

همه چیز درباره کاشت مژه
همه چیز درباره کاشت مژه

آیا چسب مژه باعث التهاب و اگزمای پلک می شود؟

چسب های مژه انواع مختلفی دارن که برای کاشت مژه های مصنوعی استفاده می شن و با انتخاب درست چسب و داشتن اطلاعاتی در نحوه استفاده از اون مطمئنا ایجاد ناراحتی های پوستی مثل التهاب و اگزما منتفی هست. باید بدونیم که چسب های مژه در حال حاضر با پایه های مختلفی از جمله لاتکس، سیلیکون، وچسب های پایه گیاهی نیمه سنتتیک (نیمه صنعتی) تولید می شن که هر کدوم از این نوع چسب ها برای کاشت مژه های مختلفی استفاده می شه، مژه های قدیمی به هم پیوسته که همه میشناسیم رو می شه با چسب های حاوی لاتکس به لبه پلک درست در پشت خط رویش مژه های طبیعی فرد چسبوند. اینکار سالها در ایران مرسوم بوده و هر خانومی حداقل یک بار از این روش کاشت مژه استفاده کرده، نیاز به توضیح روش درست کاشت این نوع از مژه ها نیست چون کاشت این نوع مژه دیگه مرسوم نیست. ولی سالها پیش من برای عروس خانوم ها و ساقدوش هاش مژه مصنوعی می کاشتم و خیلی هم روش خوبی بود چون تنها روش موجود بود و بعد هم برای یک شب استفاده انجام می شد. اما هنوز هم به نظرم روش خوبی برای کسانی هست که خیلی از مژه مصنوعی استفاده نمی کنن و فقط گاهی اوقات می خوان از مژه مصنوعی استفاده کنن. البته ظاهر این نوع از مژه مصنوعی خیلی جالب از آب در نمی یاد و نباید کلا به فکر یک نمایش خوب با این نوع مژه مصنوعی بود اما برای مواقع خاصی من به دوستانم که زیاد اهل آرایش های دائم و مد روز نیستن پیشنهاد می کنم برای تمیز در اومدن کار حتما از چسب های مژه استفاده کنید نه چسب های متفرقه و تا خشک شدن کامل چسب پشت پلک تون چشمهاتون رو باز نکنید چون گازی در هنگام خشک شدن این نوع از چسب ها متصاعد می شه که چشم رو یه کمی می سوزونه. چسب های پایه سیلیکونی هم در بازار موجوده این نوع از سیلیکون ها از همون خانواده سیلیکون های بهداشتی پزشکی هست که در پروتز های سینه استفاده می شه کاملا بی خطر برای بدن انسان معرفی می شه اما بعضی از افراد به این نوع از سیلیکون هم حساسیت دارن و بهتره از این نوع چسب استفاده نکنن. روشی وجود داره که شما بتونید میزان حساسیت تون رو نسبت به این نوع از چسب ها بسنجید. که در این بخش توضیح می دم اما قبل از اون نهایتا چسب های پایه گیاهی هستن که به روش نیمه صنعتی تولید می شن قیمت بالایی دارن و نسبت به دونوع چسب دیگه مقاوت کمتری دارن که در بازار ایران هم نمونه هایی رو می شه پیدا کرد که اکثرا ساخت کشورکره هستن.

آیا چسب مژه باعث حساسیت می شود؟

برای اینکه بتونید میزان حساسیت تون رو بسنجید، چسب مورد نظر رو خریداری کنید روی ساعد تون یک نقطه کوچک از این چسب رو بریزید و بعد از چند ساعت اگر محل برخورد چسب با پوستتون سوزش خارش و تحریکات دیگه پوستی نداشت احتمالا شما به این نوع چسب آلرژی یا همون حساسیت ندارید. و اگر تحریکاتی داشتید حتما احتمال بدین که این نوع از چسب مفید نیست. این یک راه حل ارزون برای فهمیدن حساسیت نسبت به چسب های مژه هست اما چندان نتایجش قابل اتکای کامل نیست روش علمی و قطی برای این کار مراجعه به کلینیک های آلرژی سنجی هست که گرون قیمت و نتایجش قابل اتکا هست. اما نا گفته پیداست که کمتر کسی هست که به همه انواع این چسب ها آلرژی داشته باشه و نتونه یک نمونه مناسب برای خودش انتخاب کنه. بحث در مورد این موضوع خیلی طولانی و روشهای ویژه ای هم برای فهمیدن میزان حساسیت وجود داره که گفتنش از حوصله این بخش خارجه بهر حال شاید در یک فرصت مناسب تر در این مورد صحبت کردیم.

آیا چسب مژه حاوی فلزات سنگین و مواد نگهدارنده هست؟

بلهف نمونه های قدیمی این نوع از چسب ها دارای مواد سمی هستن اما میزان این مواد و تاثیر واقعی شون روی بدن انسان کاملا نا مشخصه و صحبت هایی که در این مورد می شه بیشتر از اونکه پایه علمی داشته باشه حدس و گانه زنی های بعضی از متخصصین هست مثل صحبت هایی که در مورد مضرات مواد غذایی به خصوص فست فود ها می شه این نوع نظریات چندان هم با واقعیت قابل اثبات علمی تطابق نداره اما در مورد فلزات سنگین هم باید گفت باری کسانی که هر روز در هوای تنفسی شون فلزات سنگین وجود داره صحبت از وجود احتمالی این نوع از فلزات در چسب مژه هاشون بیشتر یک شوخی نه جندان با نمکه تا یک عامل تهدید کننده. اما در چسب های پایه سیلیکونی و پایه گیاهی از این نوع مواد مضر کمتر مورد استفاده قرار می گیره با اینکه کار خانه های تولید کننده مواد آرایشی موضف هستن تمام ترکیبات موجود در محصولشون رو بنویسن اما بعید می دونم وجود مقادیر ناچیزی از این نوع مواد مضر رو در ترکیبات شون ذکر کنن.

بهترین چسب کاشت مژه چیست؟

با تمام توضیحاتی که دام باید گفت که بهترین چسب برای هر فردی متفاوت هست کسانی که به لاتکس حساسیت ندارن استفاده از چسب های پایه لاتکسی مشکلی به وجود نمی یاره و برای افراد دیگه که به لاتکس حساسیت دارن استفاده از انواع دیگه می تونه توصیه بشه. پس بهترین از نظر من ارزون ترین چسبی که هم استاندارد باشه و هم برای شما ایجاد حساسیت نکنه و هم کار کاشت مژه رو برای شما به خوبی انجام بده.

آیا شکل چسباندن مژه در ریزش آن موثر است؟

جواب این سوال هم قطعا بله هست. تکنیک های چسبوندن مژه های مصنوعی متفاوته و برای هر کدوم از این تکنیک ها توجیهاتی هم وجود داره اما روشی که من می پسندم و به هنر جو های تازه کار پیشنهاد می کنم از این قرار: مطمئن بشید که چشم ها و مژه های مدل تمیز و عاری از هر نوع ریمل، خط چشم و چربی های لوازم ارایشی باشه، مدل رو روی صندلی راحتی که از قبل اماده شده بخوابانید. چسب مخصوص مژه های پلک پایین رو بچسبونید بعد از مژه های تکی تار تار استفاده کنید از مژه های سه تایی استفاده نکنید چون هم مصنوعی بودن رو بیشتر نشون می دن و هم روی مژه طبیعی مدل فشار مکانیکی زیادی بخاطر وزنشون می زارن. که نهایتا باعث کنده شدن مژه ها میشن که طول عمر مژه های طبیعی مدل تون رو کم میکنه از مژه های طبیعی مدل باید تا جای ممکن محافظت بشه موقع چسب کاری مژه ها از یک سوزن خیاطی کمک بگیرید. می پرسید چطور؟ سوراخ سوزن در این تکنیک مد نظر هست چون اکثر اکستنشن کار ها به همه مژه ها به یک میزان چسب نمی زنن نهایتا کارشون چندان یک دست و تمیز از اب در نمی یاد. من به دوستان هنرجو توصیه می کنم یک سوزن خیاطی رو در یک سطحی فرو کنن مثلا یک فوم کلفت جوری که سوراخ سورزن دیده بشه تح مژه ها رو هنگامی که به چسب آغشته می کنن یکبار تاکید می کنم فقط یکبار از سوراخ سوزن رد کنن این کار باعث می شه به صورت اتوماتیک روی هر تار مژه مقدار تقریبا یکسانی چسب باقی بمونه حتی اگر در آغشته کردن مژه ها به چسب دقت لازم رو نداشته باشید باز هم چسب اضافی با این روش گرفته می شه اما نکته این روش آموزشی اینه که هر چند تا مژه رو که نصب کردین سوزن رو تمیز کنید تا برای کار های بعدی آماده باشه معمولا بین حدود سی تا چهل تار مژه رو می شه به هر چشم چسبوند که تعداد اونا بستگی به تعداد مژه های مدل داره چون هر تار مژه مصنوعی روی یک تار مژه طبیعی نصب می شه پس بنا براین میزان مژه های فرد در انجام این کار به لحاظ کمی (تعداد مژه اکستنشن شده) تاثیر مستقیم داره. به هنر جو ها توصیه می کنم هنگام چسبوندن مژه ها دقت بیشتری به خرج بدن و مژه ها رو دقیقا روی مژه های طبیعی بچسبونن نه در دو طرف مژه ها این کار دو فایده داره اول از اینکه فشار کمتری به مژه طبیعی فرد وارد می شه و وزن مژه مصنوعی مژه طبیعی رو به یک سمت نمی کشونه احتمال چسبیدن همزمان دو مژه به یک مژه مصنوعی کمتر می شه و نهایتا در نمای چشمان بسته مدل زیبایی و تمیزی کار چند برابر می شه اما از مژه های متوسط استفاده کنید یا در صورت خواست خود مدل از مژه های کوتا استفاده کنید سایز بزرگ مژه ها زودتر از انواع متوسط و کوتاه ریزش دارن در انتهای چشم برای نمایش بهتر کار از مژه های بلند تر استفاده کنید. تا جای ممکن از چسب کینواخت برای چسبوندن مژه ها استفاده کنید توصیه می کنم از چسب های مشکی استفاده کنید چسب های بی رنگ کاملا محو و نادیدنی نمی شن و حالت شیشه ای به خودشون می گیرن. اما چسب های مشکی نهایتا مثل ریمل عمل می کنن و در نظر بیننده ها مثل این می ونه که شما ریمل زدین از ریمل بعد از کاشت مژه به این روش استفاده کنید اما تا جای ممکن به چسب ها انتحای مژه ها ریمل نزنید برای ماندگاری بالاتر از سی تا سی و پنج روز باید حتما روش نگهداری از مژه هاتون خوب باشه سعی کنید مژه ها رو خشک و تمیز نگهداری کنید از بخار زدن و رفتن زیر دوش آبگرم به صورت مستقیم خود داری کنید اما هر روز به صورت مرتب مژه ها رو بشورید و به ارامی با شانه مخصوص مژه اونا رو شانه کنید. از فشار های مکانیکی روی مژه ها جدا اجتناب کنید دست مالیدن چشمها و خاراندن مداوم پلک باعث می شه مژه ها زودتر از موعد بریزن مژه هایی رو که خوب نچسبیدن رو با دست نکنید برای نگهداری از مژه ها هر هفته یا نهایتا دو هفته یکبار پیش اکستنشن کار تون برید تا ترمیم رو براتون انجام بده و مداوم در مجاورت آب قرار نگیرید. اگر احساس سوزش قرمزی قابل مشاهده التهاب روی لبه پلک یا ناراحتی های چشمی کردین به  کار تون مراجعه کنید تا با محلول حلال چسب مژه مژه ها رو از روی پلک شما بر داره. در کل باید مراقب به بهداشت چشم و فشار هی فیزیکی به پلکها تون باشید اما در این مورد اگر سوالی باشه می تونم پاسخ بدم اگر در بخش نظرات به من پیام بدین.

همه چیز درباره کاشت مژه
همه چیز درباره کاشت مژه

آیا حساسیت به لاتکس باعث حساسیت به چسب مژه می شود؟

اگر شما به دستکش های جراحی و یا دستکش های ظرف شستن الرژی دارید. بهتون تبریک می گم شما جزو افراد خاصی هستید که به لاتکس حساسیت دارن، کمتر از یک در صد از مردم جهان به لاتکس حساسیت دارن وشما جزو اون یک درصد هستید. لاتکس یک صمغ طبیعی هست که از نوعی درخت استوایی استخراج می شه و برای کار های صنعتی و ارایشی و پزشکی مورد استفاده داره اگر جزو اون یک درصد از مردم دنیا هستید، از چسب های پایه لاتکسی استفاده نکنید.

جنس واقعی چسب های مژه چیست؟

تقریبا به این سوال جواب داده شده اما نکته ای که می مونه اینه که این چسب ها به عنواع عنصر چسباننده از این مواد استفاده می کنن و این به این معنی نیست که مواد دیگه ای در ساخت اونا به کار نرفته پس بنا بر این موقعی که ما می گیم چسب پایه لاتکس منظورمون اینه که این چسب از لاتکس به عنوان یک عنصر چسبنده استفاده می کنه و مسلما مواد دیگه ای هم در تولید اون به کار رفته همه انواع چسب مژه هوا خشک هستن یعنی در مجاورت هوا خشک می شن و نیازی به هاردنر( خشک کننده) ندارن واین خبر خوبیه چون به همون میزان هم راحت تر از سطح مژه ها جدا می شن.

آیا کاشت مژه باعث ریزش مژه های خود فرد می شود؟

جواب این سوال هم می تونه بله باشه و هم نه همونطور که گفتم عوامل زیادی در ریزش مژه های فرد نقش دارن که از جمله اونا سابقه های پزشکی هر فرد نحوه نگهداری از مژه های کاشته شده، روش مناسب کاشت و تکنیک اکستنشن کار، و نهایتا مقاومت مژه های فرد هست و مجموعه عواملی که در بالا گفته شد. از جمله رعایت بهداشت چشم ها چون اکثر مواقع رعایت نکردن بهداشت باعث می شه مژه ها عفونت کنن یا زودتر از موعد ریزش داشته باشن متخصصان عمر طبیعی هر مژه رو حدود بیست ماه تخمین می زنن که بعد از پایان عمر از پوست پلک جدا شده و در جای اون مجددا موی تازه رشد می کنه اما مژه هایی که به صورت طبیعی نمی ریزن و بر اثر صدماتی مانند صدمات عفونی یا فشار های مکانیکی از پلک جدا می شن چون همراه پیاز انتهای مو جدا می شن موی جدیدی روی پلک در جای اون رشد نمی کنه در واقع مژه از ریشه کنده شده. کلا مژه های اقایان مقاوم تر پر پشت تر وکلفت تر از خانوم ها هست که به دلیل وجود هورمونی به نام تستسترون در بدن ایان هست که از عوارض جانبی ازدیاد این هورمون در بدن رشد موهای نواحی مختلف بدن به میزان زیاد هست از جمله رشد موهای صورت و البته ابرو و مژه. جواب نهایی در این مورد اینه که با رعایت نکات گفته شده اکستنشن مژه خطر چندانی برای خانوم های عزیز نداره.

کاشت مژه برای چه کسانی مفید است؟

کاشت مژه برای کسانی که به دنبال زیبایی بیشتر مژه هاشون هستن و حساسیت خاصی به مواد کاشت مژه از جمله چسب مژه ندارن مفید هست به شرطی که توصیه های گفه شده رو رعایت کنن.

کاشت مژه برای چه کسانی مفید نیست؟

دقیقا برعکس سوال بالا برای دوستانی که موارد گفته شده برای کاشت رو ندارن این نوع از کاشت مژه مفید نیست وباید به دنبال کاشت مژه طبیعی باشن.

روش کاشت مژه طبیعی و دائم چیست؟

روش معمول کاشت مژه های طبیعی مثل کاشت موی سر می مونه در این روش با برداشتن بخشی از پوست سر و جدا کردن پیاز های مو به روش جراحی این پیاز ها رو در زیر پوست پلک می کارن این روش بسیار خوبی برای کاشت مژه های دائم و طبیعی هست اما مشکلاتی رو هم به دنبال داره، مژه های کاشته شده در این روش مثل موی سر رشد سریع ای دارن و باید مرتبا کوتاه بشن از نظر ابعاد قطری و رنگ و همچنین جنس مو مژه های کاشته شده با مژه های طبیعی متفاوت هستن و زاویه رویش مژه های کاشته شده مسل زاویه مژه های طبیعی نیست در واقع در این روش شما رفتاری از مژه های کاشته شده می بینید که از موهاتون انتظار دارید. در حال حاضر روش جدیدی برای کشت مژه های خود فرد در آزمایشگاه مورد استفاده قرار میگیره که مژه های تولید شده دراین روش همون کد ژنتیکی مژه های طبیعی در مژه های کشت شده وجود داره و با کاشت این مژه ها هیچ تفاوتی بین مژه های قبلی با مژه های تازه کاشته شده وجود نداره. و در ضمن مشکلات کاشت مژه های فعلی رو هم ندارن.

خطرات کاشت مژه چیست؟

فکر کنم در این مورد با طول و تفسیر صحبت شد، اما خطرات کاشت مژه به همین نکات محدود نمی شه و ممکنه برای بعضی موارد خطراتی غیر قابل پیش بینی اتفاق بیفته. همونطور که گفتم در این مطلب سعی کردم به سوال های متداول خانوم ها جواب بدم و موارد خاص رو در نظر نگیرم.

عوارض اکستنشن مژه چیست؟

عوارضی مثل ریزش مژه های طبیعی فرد، التهاب پوست اطراف پلک و بیماری های چشمی از قبیل تاری دید گزارش شده است.

قیمت کاشت مژه چقدر است؟

معمولا قیمت جلسه اول (کاشت مژه) بین ۲۰۰ تا ۴۵۰ هزار تومان بسته به مهارت اکستنشن کار و تعداد مژه های کار شده محاسبه می شه و هر جلسه ترمیمی هم بین ۵۰ تا ۱۰۰ هزار تومان متغیره به نسبت مدت زمان ترمیم و تعداد ترمیم مژه های کنده شده متغیر هست.

حکم شرعی کاشت مژه چیست؟

در این مورد هر فردی باید به مرجع تقلید خودش مراجعه کنه اما حکم کلی در این مورد اینه که اگر مانع رسیدن اب به عضو( چشم) نشود مانعی ندارد. اما به همین نکته نمی شه استناد کرد و باید حتما نظر قطعی مراجع اعظام تقلید خودتون رو جویا بشید.

اضافه کردن نظر

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.