مجله گل گیس

همه چیز درباره گریم صورت و گردن

همه چیز درباره گریم صورت و گردن

بعد از قولی که به خواننده های مجله گل گیس و هنر جویان داده بودم که در مورد گریم اجزای صورت مطلبی بنویسم به این فکر افتادم که بهتر یک مجموعه کامل آموزشی رو برای این دوستان با فرمت متنی بنویسم که پاسخ گوی نیاز های هنر جویان مبتدی تا متوسط و خانوم هایی که علاقه مند هستن گریم صورت رو توی خونه انجام بدن باشه.

یکی از مهمترین بخش های آموزشی مجموعه مطلب های من در مورد گریم هست. دوستان به این نکته توجه کنن که مطلب حاضر با تلاش بسیاری برای شما عزیزان آماده شده این مطالب مر بوط به گریم از ترجمه متن های مختلفی به دست اومده و تجربه چند ساله این حقیر هم ضمیمه این مطلب شده.

همون طور که می دونید در نگارش همه متن هایی که می نویسم تجربیاتم رو در اختیار خوانندگانم می زارم تا فرصت های آموزشی برای همه علاقه مندان یکسان باشه از این که بگذریم باید در این مطلب شما نحوه صحیح گریم اجزای صورت رو آموزش می بینید. کلیت مطلب حاضر درباره روش های اجرای گریم برای صورت و گردن هست. در این مطلب با بخش های زیر روبه رو می شید: فوندیشن چیست؟، آموزش فون زدن صورت، انواع فوندیشن،قسمت های پر اهمیت برای گریم، آموزش گریم فک پایین، آموزش گریم فک بالا، آموزش گریم لب ها، آموزش گریم بینی، آموزش گریم چشم و ابرو، آموزش گریم گردن، آموزش گریم ماه گرفتی و کبودی و جای زخم، اما قبل از شروع آموزش نکته های اولیه رو با هم مرور می کنیم تا وارد بحث اصلی بشیم.

نکته های پیش از شروع گریم صورت و گردن

در یک مطلب مرتبط با همین موضوع که قبلا نوشتم به اصول اولیه گریم بیس یا پایه اشاره کردم، در اینجا بصورت خلاصه به این موضوع اشاره می کنم. چون در این مطلب فرض بر اینه که شما دوستان و عزیزان گریم پایه رو بلدین و اگر در این مورد آموزشی ندیدید به مطلب همه چیز درباره گریم صورت و گردن مراجعه کنید. در این مطلب بصورت کامل در مورد گریم پایه توضیح دادم اما برای سهولت یادگیری و یاد آوری مجدد هنرجویان عزیز نکته های کاربردی رو دوباره مرور می کنیم.

برای گریم بعد از شستن و تمیز کردن صورت مدل از فون های تیره و روشن تر از پوست استفاده می کنیم، فون ها رو بصورت خطی بدون محو کاری اجرا کنید، از فون تیره شروع کنید تا به روشن ترین فون برسید. اگر در انجام کار مشکلی مثل کثیف شدن فون ها روی صورت مدل پیدا کردید روش تون رو برعکس کنید. این بار از فون روشن شروع کنید و در نهایت به فون تیره برسید. برای هر فونی یک قلمو بکار بگیرید، اگر قلمو به اندازه کافی ندارید و از یک قلمو استفاده می کنید. بعد از تموم کردن کار هر فون قلم رو خوب با پارچه نرم تمیز کنید تا رنگ قبلی روی قلم نمونه، بعد برید سراغ رنگ بعد، این کار رو تکرار کنید تا همه فون ها رو طبق آموزش روی صورت مدل پیاده کنید.

دقت کنید که خطهای شما کاملا همه صورت مدل رو باید پر کنه، اما قبل از استفاده از فون باید از یک کرم مرطوب کننده و یک کانسیلر خوب روی پوست بزنید که فون ها کاملا روی پوست بشینه. می تونید از این روش استفاده نکنید و اگر مایلید که یک گریم سبکتر داشته باشید، از فون ها در مرحله اول استفاده کنید و در زیر از کانسیلر و مرطوب کننده استفاده نکنید. کانسیلر زیر چشم و صورت رو جدا گانه بزنید، از کانسیلر صورت تا حد امکان برای زیر چشم استفاده نکنید. کانسیلر چشم یک نوع کانسیلر تخصصی برای زیر چشم هست، اگر این محصولات رو ندارید فقط از فون های سنگین استفاده کنید.

از فون های کرمی یا پودری از فون های مایع کمتر می شه استفاده کرد، مخصوصا که زیر کار آماده نباشه یا پوصت صورت مدل شما خیلی صاف و یک دست هم به لحاظ رنگی و هم به لحاظ برجستگی های سطح پوست مناسب نباشه نگران نباشید، با اسنفاده از روش گفته شده می شه نا هموار ترین پوست ها رو هم پوشش داد. اما بعد از طی مراحل بالا حالا نوبت به محو کاری می رسه، با یک قلموی نرم بزرگ سعی کنید اول خطوط فون هایی رو که کشیدید و در جهت عمودی و افقی هستن رو به آرومی به سمت هم هول بدین با حرکت های چرخشی و فشار های کم و زیاد دستتون سعی کنید یک هماهنگی ایجاد کنید. هیچ خطی نباید بعد از پایان کار بصورت واضح وجود داشته باشه . صورت مدل باید یکنواخت با تیرگی ها و روشنایی ها دیده بشه، در مورد جهت خطوط فون ها هم در ادامه مطلب توضیحاتی رو می دم که چه موقع باید از خطوط عمودی و چه موقع باید از خطوط افقی بهره بگیرید. بعد از یک دست شدن چهره مدل حالا کار اصلی شما شروع می شه همونطور که گفتم بعضی گریم ها در اینجا تموم می شه و دیگه نیازی به گریم نیست و باید دراین مرحله آرایش انجام بدیم این  نکته رو در مطلب  همه چیز درباره گریم صورت توضیح دادم.

قسمت های پر اهمیت برای گریم صورت

مهم ترین قسمت های صورت برای گریم، شامل برجستگی چانه در زیر لب پایین، تیغه بینی تا بالاترین قسمت پیشانی، دوسمت پیشانی در بخش گیجگاهی، دو طرف داخلی بینی و پشت پلک های بالا بصورت به هم پیوسته، زیرچشم ها و بالای گونه ها، روی گونه ها تا قسمت گوشها، همینطور که می بینید تقریبا تمام اجزای صورت مهم هستن اما برای هر نوع صورتی یک بخش از بخشهای دیگه مهمتره. دو نوع اهمیت در هنگام گریم برای یک گریمور وجود داره یک اینکه مدل چه عیبی روی صورتش داره، مثلا بینی گوشتی یا عقابی بزرگ داره و این برای شما به عنوان گریمور یک نقطه بحرانی هست. پس بینی مدل در هنگام گریم مهم هست و برای اون باید برنامه خاصی داشته باشید. اهمیت دوم از روی شکل صورت مدل هست می دونیم که انواع اشکال صورت وجود داره که در یک تقسیم بندی کلی به هشت شکل پایه تقسیم می شه. شکل صورت مدل شما می تونه به یکی از این اشکال نزدیک باشه، هرچند که من توی این سالها کمتر کسی رو دیدم که کاملا با یکی از این اشکال صورت هماهنگ باشه و بشه گفت صورتش دقیقا مثل یک شکل خاص صورت هست، مثلا صورتش بیضی هست. شما هم باید تشخیص بدین که صورت مدل شما به کدوم شکل از این هشت شکل نزدیک هست من یک عکس آموزشی در این مورد برای دوستان در مطلب می زارم شما نقطه های بحرانی هر نوع از انواع اشکال صورت رو می بینید. پس دو نوع اهمیت وجود داره، شکل صورت و عیوب هر فرد، و برای هر کدوم از این دوتا باید نقشه داشته باشید در مورد شکل صورت که صحبت شد. اما در مورد عیوب فردی هر صورت در ادامه توضیح کامل میدم.

همه چیز درباره گریم صورت و گردن
همه چیز درباره گریم صورت و گردن

فوندیشن چیست؟

در مورد فوندیشن سوال های زیادی وجود داره و خانوم ها خیلی از من می پرسند که فوندیشن با کانسیلر چه فرقی داره، یا کرم پودر با فوندیشن چه فرقی داره و سوال های از این قبیل. اما در این قسمت از مطلب می خوام تا جای ممکن به همه سوال های خانوم ها پاسخ بدم، تا حداقل سوال های کلی در این مورد رو پاسخ گفته باشم. اصولا سوال های هنرجو ها و خانوم ها از نوع دسته خارج نیست، بعضی از سوال ها در مورد خود فوندیشن هست. که در اصطلاح بهشون به اختصار می گیم فون. هم برای راحتی تایپ من و هم برای راحتی صحبت کردن.

فون چیه؟ و چه اشکالی داره و بدرد چی می خوره یا فون از چی بهتره یا باید استفاده کنیم یا نه و یا محدودیتی برای استفاده روزمره داره و مثلا با چه نوع پوستی باید از فون های مختلف استفاده کنیم؟ و سوال هایی از این دست که مربوط به خود فون می شه و دسته دوم سوال ها از این قبیل سوال هاست که نحوه استفاده فون چطوره و چطوری می شه از اون استفاده کرد؟ من سعی می کنم به همه این نوع سوال ها جواب بدم.

فوندیشن هم یک نوع کرم پودر قوی هست، مثل کانسیلر اصولا هر جا اسمی از فوندیشن یا کانسیلر شنیدین بدونید که همه این اسامی به یک معنی هست شما با خریدن فوندیشن ها در حقیقت یک کرم پودر بسیار قوی خریداری کردید که پوشانندگی کاملی داره انواع فون ها وجود داره و انواع رنگها هم برای صورت هایی با تن های مختلفی هست . من خودم یک جعبه فون بیست و پنج تایی دارم که همه کارهای مورد نطرم رو انجام می ده و برای انواع پوست های خانوم های ایرانی مناسبه برای این که تبلیغاتی صورت نگیره اسم این نوع از فون رو نمی تونم بگم اما با یه کم سرچ می تونید بهترین نوع برند فون های مخصوص گریم رو پیدا کنید.

تا اینجا به این سوال که فون چی هست جواب دادم، اما جواب سوال دوم، فوندیشن ها اشکال مختلفی دارن مایع، کرمی، پودری، که هر کدوم از اونها برای انواع مختلفی از صورت هست. فون های پودری برای صورت های چرب استفاده بیشتری می شه، فون های کرمی، برای انواع صورت های خشک استفاده می شه، و در نهایت فون های مایع برای زمانی مناسبه که شما نمی خواید پوشش خیلی سنگینی روی صورت داشته باشید. در این موارد پوست مدل چندان پوشش پیدا نمی کنه باید برای مدل هایی استفاده کنید که ظاهر صورتشون چندان ناصاف نیست.

همه چیز درباره گریم صورت و گردن
همه چیز درباره گریم صورت و گردن

از فون های پودری و کرمی سنگین که پوشش خوبی روی صورت می دن نباید برای آرایش های روزمره استفاده کنید. معمولا دختر خانوم های نوجون وقتی به عنوان هنر جو گریم های پایه رو یاد می گیرن از فون ها خیلی در آرایش روزمرشون استفاده می کنن، اما خطر جدی برای پوست این افراد وجود داره. شما باید به این نکته توجه کنید که فون ها چون پوشش خیلی قوی دارن جلوی تنفس پوستی شما رو می گیرن و به مرور باعث ایجاد حساسیت های پوستی می شن. اول از همه جوش های پوستی و زیر پوستی شوع می شن و با استفاده مداوم چروک های پوستی هم اضافه می شن. توصیه می کنم از فون های قوی برای آرایش روزمره استفاده نکنید، حتی اگر صورتتون خیلی نا همواره و جوش داره اول از همه با رفتن پیش یک دکتر متخصص پوست دلیل این نا را حتی های پوستی رو بفهمید و برای برطرف کردنشون کاری بکنید از فون ها برای پوشوندن مشکلات پوستی استفاده نکنید.

این یک راه حل موقتی هست. پس اگر مشکلات پوستی عمیقی دارید اول از همه دنبال راه حل های پزشکی باشید و بعد از اون باید بگم که اصولا فون های گریم برای پوشاندن مشکلات پوستی مختلف مناسب هستن که بیماری محسوب نمی شه مثل پوشوندن ماه گرفتگی های و کک و مک های صورت پس برای پوشش خیلی قوی از فون های پودری و کرم مانند استفاده کنید.

آموزش فون زدن صورت

برای فون زدن صورت قبل از هر چیز باید از بخش قبلی این نکته رو بخونید که صورت مدل شما از چه نوع پوستی برخورداره چرب یا خشک، بعد از مشخص شدن این موضوع برای صورت های چرب از فون های پودری خشک استفاده کنید و برای صورت های چرب از فون های کرمی استفاده کنید که چربی بیشتری دارن. قبلا هم از یک مرطوب کننده و کانسیلر هم رنگ پوست مدل روی صورت استفاده کنید. حالا از فون های روشن استفاده کنید من خودم همیشه از فون های تیره شوع می کنم، چون معتقد هستم که اینطوری راحت تر می شه قسمت هایی که نمی خوایم زیاد توی چشم باشه رو ببینیم چون وقتی از فون های روشن شروع می کنیم.

ممکن خطای دید ما باعث بشه توی جاگذاری خطوط تیره و اندازه خطوط اشتباه کنیم، به هر حال هم می شه از فون های روشن استفاده کنید و برای شروع خطوط روشن رو روی صورت مدل بزارید و بعد کم کم به سمت فون های روشنتر برید و هم می تونید از فون های تیره شروع کنید و به سمت فون های روشن برید. این یک نوع سلیقه شخصی و راحتی فرد در انجام کاره، و هیچ قانونی وجود نداره. فقط نکته استفاده از قلمو ها رو بخاطر داشته باشید. برای هر فونی یک قلمو جداگانه استفاده کنید، یا اگر از یک قلمو استفاده می کنید برای هر فون اون قلم رو کاملا تمیز کنید.

حالا با کمک آمووزش های قبلی که در مورد شکل صورت مدل دادیم و هم با توجه به نقاط پر اهمیت برای انواع صورت فون ها رو مثل خطوط بارک یا زخیم و ختی به شکل نقاط دایره ای به نسبت سطح پوشش روی صورت مدل اجرا کنید، به این نکته توجه کنید که باید همه قسمت های صورت و گردن مدل رو پوشش بدین. فکر کنید دارید یک پوست کامل رو برای مدل می سازید نباید یک قسمت از این پوست سوراخ باشه. سعی می کنم با عکس هایی که می زارم شما رو راهنمایی کنم. متاسفانه پنا بر بر دلایلی نمی تونم عکسهای مدل های کار های خودم رو بزارم و روی اون مدل ها با هم صحبت کنیم، اما مدل های مختلفی توی این

همه چیز درباره گریم صورت و گردن
همه چیز درباره گریم صورت و گردن

ترنت هست که برای آموزش شما مفیده، سعی می کنم عکسهای آموزشی برای این بخش رو با دقت انتخاب کنم که همه نکته های گفته شده رو نشون بده.

حالا برای ایجاد یک لایه پوستی بر روی صورت مدل هم می توید از فون های صورتی یا قهوهای و یا برنزه استفاده کنید. یک جعبه پالت فون های رنگهای مختلف رو نشون نتون می دم شما باید برای هر نوع پوستی از یک دسته رنگ خاص فون استفاده کنید، برای پوست های مختلف من به این روش عمل می کنم برای پوست های روشن معمولا از فون های صورتی و قهوه ای های خیلی ملایم استفاده می کنم پوست این مدل ها پایه روشنی داره و برای پوشوندن ایراد های پوستیشون باید از رنگهای مناسب پوستشون استفاده کنید به نظرم استفاده از رنگهایی بجز صورتی های ملایم و قهوه ای های خیلی ملایم یه جورایی کارتون رو خراب می کنه و رنگ پوست صورت مدل شما خیلی توی ذوق میزنه پس توصیه من اینه که اگر می خواید کار خیلی توی ذوق نزنه از این روش استفاده کنید، مگر اینکه ایده دیگه ای داشته باشید. ( بخواید که کارتون خیلی به چشم بیاد! )  برای پوست های تیره تر مثلا پوست ای گندمی از رنگهای فون برنزه و قهوه ای های متوسط استفاده کنید. اصلا از تن های صورتی روشن استفاده نکنید، چون بازم بر اساس تجربه می تونم بگم که توی ذوق خواهد زد.

برای پوست های تیره حتما از قهوه ای های تیره مناسب با رنگ پوست مدل استفاده کنید، هرچی رنگ زمینه پوست تیره تر بود، شما هم پایه فون رو به سمت قهوه ای های تیره تر ببرید. برای همه پوست ها این نکته رو به یاد داشته باشید که این رنگ پایه و زمینه پوست صورت مدل ها تون هست که به شما می گه از چه نوع رنگهایی استفاده کنید . برای دوستانی که در انتخاب رنگ فون مشکل دارن یک راه حل ساده پیشنهاد می کنم، هر رنگ رو روی پوست مدل تست کنید. روی پوست زیر گردن یا کناره های شقیقه بعد توی نور روز یا زیر نور لامپ های رشته ای به این رنگها نگاه کنید و هم خوانی اون ها رو بسنجید. در مورد نور های سالن های آرایشی تقریبا یک فاجعه رخ داده با روی کار اومدن لامپ های کم مصرف تشخیص رنگ ها حتی برای حرفه ای ترین چشم ها هم سخته. بعد از انجام مراحل گفته شده باید بریم سراغ آموزش گریم اجزای صورت.

آموزش گریم اجزای صورت

در این بخش از آموزش، ما به گریم جداگانه اجزای صورت می پردازیم اما این نکته رو به خاطر داشته باید که گریم صورت یک آرایش کلی روی همه اجزا هست، اگر در اینجا قسمت های مختلف صورت رو بطور جداگانه آموزش میدیم بخاطر راحتی در یادگیری هست وگرنه باید همه اجزای صورت کم کم با گریم کردن متعادل بشن. در این بخش بصورت کلی در مورد گریم این بخش های صورت صحبت می کنیم. آموزش گریم بینی، آموزش گریم فک پایین، آموزش گریم فک بالا، آموزش گریم لب ها، آموزش گریم چشم و ابرو، آموزش گریم گردن، آموزش گریم ماه گرفتی و کبودی و جای زخم.

آموزش گریم بینی

همه ما دوست داریم بینی باریک و زیبایی داشته باشیم. اما این کار برای خیلی از خانومها ممکن نیست، چهره هر کس ویژگی های خاصی داره و بینی هایی با اشکال مختلف هم یکی از انواع شاخصه های فردی هست. در این قسمت ما به شما آموزش می دیم که چطور شکل بینی رو با گریم کردن تغییر بدین. قبل از شروع به کار باید بدونید که بطور کلی بینی هر کس اندازه های متفاوتی داره که توجه به این اندازه ها برای یک گریمور مهم هست. در عکس های سه گانه ای که اول کار گرفتیم بینی مدل رو بطور کلی می تونیم از هر سه زاویه ببینیم. سه تا اندازه در بینی مهم هست اول اندازه بین پره های بینی، بینی های گوشتی و بهن معمولا در قسمت پایه بینی، یعنی پره ها اندازه غیر استانداردی دارن برای این نوع از بینی ها شما باید سعی کنید این پره های بزرگ رو کوچکتر از حالت واقعی نشون بدیم. پس تیره کردن پره های بینی در قسمت هایی که به صورت چسبیده و محو کردن فون های تیره به سمت روشن به طرف تیغه بینی، باعث می شه پایه بینی کوچکتر از حالت عادی نشون داده بشه.

بینی های پهن رو با سایه کاری های ظریفتر روی پره ها می شه تا حدود زیادی مثل بینی های باریک نشون داد. تمرین کردن باعث می شه بهتر بتونید این کار رو انجام بدین. اندازه بعدی که در بینی ها مهم هست قد بینی از زایه پهلوی صورته بعضی از بینی ها پایه های پهنی ندارن ولی در نمای کناری چهره خیلی بلند هستن، معمولا بینی های عقابی این مشکل رو دارن برای این نوع از بینی ها باید کار رو از کناره های تیقه بینی شروع کنید، سعی کنید تا جای ممکن کناره های بینی رو در فون های تیره فرو ببرید و برای خط تیغه بینی فاصله کمی در نظر بگیرید. هرچقدر کنترا ست تیغه بینی با کناره های دو طرف بیشتر باشه قلد بینی رو می شه کوتاه تر نشون داد.

All About Makeup face and neck (2)

اندازه بعدی در بینی، قد رو به روی بینی هست. در این اندازه که از پیشانی تا نوک بینی هست باید یک اندازه استاندارد و متقارن وجود داشته باشه. اگر بینی از این اندازه استاندارد خارج باشه کشیده و پایین افتاده در قسمت نوک بینی دیده می شه. برای این نوع از بینی ها باید با فون های تیره خطی بین نوک بینی و تیغه بالایی کشید و نوک بینی رو از بخش بالایی تیغه جدا کرد. در این موارد طول بینی در نمای روبه رو به دوبخش نوک بینی و تیغه تقسیم می شه. در قسمت بالای تیغه بینی و روی پیشانی هم از سایه های تیره بهره بگیرید تا تیغه بینی در این قسمت هم کوتاه تر دیده بشه، در واقع ما برای این نوع از بینی ها دو نقطه تیره و دو نقطه روشن از فون های گریم در نظر می گیریم. نوک بینی روشن و تیغه بالایی بینی و بعد خط جدا کننده نوک بینی و تیغه بالایی تیره و پیشانی مدل برای بینی هایی که در این اندازه یعنی اندازه بینی از روبه رو قد کوتاهی دارن. شما باید از فون های روشن استفاده کنید. فون روشن رو منظورم روشن ترین فونی که در نظر گرفتین رو ،از بالای پیشانی تا نوک بینی ادامه بدین. بدون قطع کردن حتی بخشی از زیر بینی، در قسمت نوک بینی رو هم روشن کنید. اینجوری قدر بینی در نمای روبه رو بلند تر دیده می شه.

برای بینی هایی که پره های کوچکی دارن و حتی به اندازه مناسب از هم فاصله ندارن سایه کاری باید روی پوست اطراف پرها انجام بشه و پره های بینی باید روشن باشن. نکته برای گریم بینی اینه که شما اول از همه اندازه های مناسب برای زوایای مختلف بینی رو بسنجید و بعد گریم رو آغاز کنید. اگر اشتباها قسمت هایی که باید تیره بشن رو روشن کنید، در واقع کار شما خراب می شه و مشکل خیلی از هنر جو ها هم اینه که نمی دونن مشکلات بینی مدل کجا هاست تا اصلاح شون کنند.

آموزش گریم فک پایین

این قسمت در صورت گریم ساده تری داره و برای مهارت پیدا کردن در این قسمت از گریم چندان به تمرین زیادی احتیاج ندارید، اما مثل دیگر قسمت های صورت همیشه این اندازه و ابعاد صورت مدل شماست که به شما نشون می ده که باید چه استراتجی داشته باشید. بعضی از مدل ها در قسمت فک پایین به دلیل بزرگی استخوان فک پایین یا چاقی صورت، در این قسمت از فک اندازه بزرگی دارن برای این دسته از مدل ها باید دقت کنید که هدف ما کوچک نشون دادن فک پایین این مدل ها هست.

پس با فون تیره باید لبه پایینی فگ رو از زیر چانه تا زیر گوش تیره کنید خطوط رو به صورت افقی در امتداد خط استخوان فک بکشید. و موقع محو کردن در جهت عمودی محو کاری صورت می گیره در قسمت زیر گوش به سمت گونه و لبها هم برای این دشته از افراد از فون تیره استفاده کنید، چون ما می خوایم از پهنی صورت و فک این مدل ها کم کنیم. در قسمت برجستگی چانه و زیر اون در فسمت فک از سایه های روشن فون استفاده کنید، اما خطوط شما باید در جهت عمودی باشه تا به این بخش شکل کشیده تری بدیم. سعی کنید بخشهای بزرگتر از اندازه های طبیعی رو با فون های تیره در جهت افقی به سمت وسط صورت جمع کنید و برجستگی های چانه در زیر لب پایین رو با خطوط عمودی هایلایت کنید (فون های روشن) برای مدل های که فک های کشیده ای دارن و اندازه فک پایین خیلی بلند هست، باید فون های تیره رو از استخوان چانه شروع کنید و ضخامت خط تیره فک پایین این دسته از مدل ها رو از اندازه استخوان فک بیشتر بگیرید تا اندازه فک پایین و کشیدگی های اون کوتاهتر دیده بشه.

آموزش گریم فک بالا

فک بالا در واقع همون گونه هست و بخش بالایی فک پایین برای شروع شما باید یک سایه تیره از همون فون تیره ای که در قسمت فک پایین استفاده کردین استفاده کنید. با دست استخوان فک بالا رو لمس کنید، حالا سایه تیره رو زیر این استخوان در جهت افقی و مایل به سمت گوش بکشید، اما ضخامت خط در این قسمت به اندازه صورت مدل هست. اگر گونه های مدل کوچک هستن و مدل شما لاغر هست، پس خط شما باید باریک باشه اما برای صورت های چاق با گونه های بزرگ این خط باید ضخامت بیشتری داشته باشه. بعد از انجام این کار شما باید هایلایت روی گونه رو بزنید، در اینجا هم با توجه به اندازه صورت مدل و گونه های خود مدلتون از هایلایت استفاده کنید. اگر گونه های مدل بزرگ هستن هایلایت رو از لبه بینی شروع نکنید. یک بیضی کوچک روی گونه رو هایلایت کنید، اما برای صورت های لاغر باید این بیضی از لبه کناری بینی شروع بشه و تا حد امکان بیضی مورد نظر رو گسترده تر هایلایت کنید. نکته مهم برای گریم این بخش از صورت اینه که وارد بخشهای دیگه ای مثل قسمت های مربوط به چشم وابرو نشید و دقیقا قسمت گونه مدل رو گریم کنید.

آموزش گریم لب ها

لب ها از دو نظر در مرکز توجه قرار دارن، اول از این که لب ها در وسط صورت قرار دارن و مرکز مستقیم دید بیننده هستن و دوم اینکه چون حرکت زیادی دارن و موقع حرف زدن جابه جا می شن. نظر بیشتری رو جلب می کنن. اگر رنگ رژها رو هم در نظر بگیرید، این بخش از صورت مرکز توجه هست، البته بعد از چشم ها لب ها مهمترین نقاط دید برای بیننده هستن، لبهای بارک مهمترین مشکل برای یک گریمور هست. باید در این بخش با برجسته کاری اطراف لبها با هایلایتهای روشن از فون مورد نظر سعی کنیم لبها رو برجسته تر از حالت عادی نشون بدین، بعدا با استفاده از آرایش و رنگهای خاصی از رژلب می تونید برجستگی بیشتری به لبها بدین، اما در این مطلب بحث ما برای گریم لبها هست در واقع گریم لبها مربوط به گریم پوست اطراف لبها می شه رژ زدن و کار هایی از این دست مربوط به آرایش لب بعد از گریم هست.

آموزش گریم چشم و ابرو

برای گریم چشم و ابرو ابتدا باید این دو بخش از اجزای صورت رو یکی تصور کنید. در اینجا باید از فون روشن شروع کنید. منظور روشن ترین فون صورتی هست که انتخاب کردین ، اما بعضی از آرایشگر ها فرقی بین فون های دور چشم و فون های مخصوص به صورت نمیذارن. اما بدونید که برای چشم و اطراف چشم و ابرو باید از فون های مخصوص چشم وابرو استفاده کنید. در ایران معمولا آرایشگر های حرفه ای هم از فون های مخصوص چشم استفاده نمی کنن، اما بیشتر آرایشگر های حرفه ای در کشور های اروپایی صاحب سبک در آرایشگری توصیه می کنن که از فون های مخصوص اطراف چشم استفاده بشه. به نظرم بجز توصیه های پزشکی دلیل دیگه ای نداره، چون مسلما ترکیبات فون های اطراف چشم با فون های صورت متفاوت هست و نباید به این فکر باشید که این توصیه ها ترفند های تبلیغاتی هستن.

من خودم در انجام گریم اطراف چشم از فون های صورت استفاده می کنم چون فون های اطراف چشم بسیار گرون قیمت تر از فون های صورت هستن و در ضمن پیدا کردن این نوع از فون در ایران کار خیلی سختی هست چون خیلی از فروشنده های حرفه ای آرایشی و همکار های من هم از بودن و وجود همچین محصول تخصصی بی خبر هستن . زیاد نباید در این مورد سخت گرفت جند تا توصیه انجام می دم که خودم در هنگام کار اطراف چشم از اونها بهره می گیرم، سعی کنید تا جای ممکن دقت کنید که فون وارد چشم مدل نشه سرعت رو فدای دقت کنید. اگر از فون های پودری استفاده می کنید حتما از مدل بخواید که چشمش رو ببنده تا پودر داخل چشم نره، اگر پودر داخل چشم مدل رفت سریعا با قطره نفازولین یک درصد چشمی شستشو بدین.

برای شروع کار تمام اطراف چشم رو با فون روشن پر کنید سعی کنید داخل چروک های های اطراف چشم رو با این فون پر کنید تا چروک ها تقریبا با سطح پوست هم تراز بشه. در مرحله بعد با استفاده از تن های مختلف فون های تیره لایه لایه شکل و فرم چشم رو برجسته کنید. برای برجسته کردن چشم های ریز یا چشم های بی حالت بهترین روش اینه که با فون در اطراف چشم و به خصوص پلک بالا و پایین سایه های چند لایه ایحاد کنید چشم های کوچیک رو بزرگتر کنید با لایه های تیره و روشن در واقع ما می خوایم چشم مدل رو نقاشی کنید. اطراف چشم رو مثل یک نقاش حرفه ای با سایه کاری تغییر بدین، چشم های ریز رو با کار کردن در گوشه پلک به سمت گیجگاه بزرگ کنید. برای سمت دیگه چشم که به بینی متصل هست از فون روشن استفاده کنید، تا با یک سایه روشن چشم درشت تر به نظر بیاد. اما برای گریم چشم های بی حالت بهترین کار انجام آرایش در پلک بالا و پایین هست، با کار کردن به صورت خطی چشم ها رو بادامی نشون می دیم، دقت کنید برای آرایش چشم های ریز در پلک های بالا از سایه های تیره استفاده نکنید. چون این کار باعث می شه چشم ها کوچکتر از حالت معمول نشون داده بشه. اگر مشکلی برای شما در هنگام گریم چشم پیش اومد به راهنمای آرایش چشم در مطلبی با همین عنوان که قبلا نوشتم مراجعه کنید.

آموزش گریم گردن

گردن تنها جایی هست که معولا از قلم می افته و تنها جایی هست که کار شما رو لو می ده، اگر سن مدل شما بالاست به گریم گردن بیشتر اهمییت بدین. سعی کنید که گردن رو هم مثل صورت مدل گریم کنید. مسلما چروک های گردن نشونه خوبی برای بیننده های گریم شما نیست، در گریم گردن اول از همه با فون های روشن چروک ها رو پر کنید تا هم سطح پوست قسمت های دیگه گردن بشه، بعد با سایه کاری های تیره تر فرم مناسب رو به گردن بدین برای گردن های کوتاه از خطوط افقی استفاده نکنید، کلا استفاده از خطوط افقی در گریم گردن ممنوع هست، مگر در شرایط خاص در گریم گردن های کلفت باید از دو طرف گردن فون های تیره رو به سمت وسط گردن بکشید. و در وسط گردن از خط های عمودی استفاده کنید. برای کوتاه تر نشون دادن گردن های خیلی بلند از فون های تیره کمک بگیرید در اینجا از دو سمت زیرین گوشها در بالای گردن یک خط به مرکز گردن مثل یک فلش بکشید یعنی موقع ای که از نمای رو به رو به مدل نگاه می کنبم باید یک فون فلش مانند به سمت پایین دیده بشه بعد ما بقی گریم گردن رو مثل گریم گردن های نرمال به صورت خطی انجام بدین، در مورد گریم گردن بهترین روش انجام یک گریم یک نواخط خطی با خطوط عمودی هست.

آموزش گریم ماه گرفتی و کبودی و جای زخم

در گریم ماه گرفتگی و کبودی و جای زخم بهترین روش استفاده از فون همرنگ پوست هست، نکته مهم در این مورد اینه که خیلی از آرایشگر ها و گریمور ها با همون فونی که برای گریم کردن به کار می گیرن این قسمت ها رو گریم می کنن، چون گریم با فون پوشش سنگینی روی پوست می ده و همه مشکلات پوستی رو بر طرف می کنه، البته به صورت موقت اما باید از فون همرنگ پوست استفاده کنید، وقتی که نمی خواهید گریم سنگینی روی پوستتون انجام بدین، کلا برای خانوم هایی که در آرایشهای خودشون از فون همرنگ پوست استفاده می کنن، کاربرد داره وهم برای کسانی هم که آرایش سنگینی ندارن. تنها با گریم بخشی که این عارضه رو داره یک پوشش مناسبی ایجاد می شه.

نکته پایانی

برای همه دوستان و هنرجویان عزیز آرزوی موفقیت دارم و آماده خوندن نظرات و احیانا سوالات شما هستم.

اضافه کردن نظر

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.