شما هم ستاره شوید


پوست زیبا و درخشان

اگر به ستاره های سینما و چهره های معروف تلویزیونی نگاه کنید آنچه که در میان تمامی خانم ها مشترک است، پوست سالم و بی نقص است. خوراکی هایی دور و بر ما وجود دارند که به راحتی می توانند پوست ما را همچون ستاره ها زیبا و درخشان کنند. یکی از جمله منابع مفید و نجات بخش ماهی سالمون است. سالمون به دلایل متعددی غذای بسیار مناسبی برای پوست و مو محسوب می شود.  آنجایی که به پوست شما مربوط می شود غنی بودن ماهی سالمون از اسید های  چرب امگا ۳ است. چربیهای اشباع نه تنها به درک و نیروی مغز کمک می کنند و با تقویت آن و متمرکز شدن در دیواره سلول های پوستی درخشان وزیبا می سازند، بلکه کمک می کندتا  رطوبت پوست حفظ شود.

بر اساس مطالعات انجام شده توسط محققان بر روی موش ها آنها به این نتیجه رسیدند که با تقسیم موش ها به دو گروه مختلف و قرار دادن آنها در معرض تابش نور ماوراء بنفش خورشید و سپس با خوراندن امگا ۳ و امگا ۶ به یکی از گروه ها بعد از دو هفته بررسی مجدد مشخص شد، گروهی از موش هایی که از امگا ۳ و ۶ تغذیه شده بودند پوستشان ۲۰ درصد سریع تر از گروه دیگر ترمیم شد. ماهی سالمون با نتیجه بخشی بسیار عالی برای پوست علاوه بر اینکه از خشک شدن پوست جلوگیری کرده و با خطرات ناشی از نور شدید خورشید مقابله می کنند تاثیر بسیاری بر روی درخشندگی و سلامت موها نیز ایفا می کند.

پوستی درخشان و زیبا

پوستی درخشان و زیبا

از چه زمانی برای پوست خود دل بسوزانیم

بهتر است بدانید که برای اثر بخشب این موارد بر روی پوست باید از سنین کودکی به سراغ مصرف منابع غنی از امگا ۳ و ۶ رفت. قابل ذکر است که مصرف این منابع در زمانی که پوست دچار آسیب شده است و به مرور زمان سلامتی و شادابی خود را از دست داده، دیگر نمی توان اقدام اساسی و ریشه کن برای آن در نظر گرفت. پس بهتر است با تغییر در عادات غذایی، در اثر بخشی این روند قدم بر داریم.

از منابع غذایی که حاوی امگا ۳ هستند می توان، ماهی ساردین، گردو و بذر کتان را می توان نام برد.

Opt In Image
هر هفته با مطالبی مفید و کاربردی در زمینه آرایش و زیبایی، مد و لباس و...

ما هر هفته ایمیلی شامل گلچینی از مطالب منتشر شده در آن هفته را برای شما ارسال می کنیم. همچنین هر ماه یک خبرنامه ویژه با مطالبی خاص برایتان ارسال خواهیم کرد. ما ایمیل شما را در اختیار هیچ شخص، سازمان یا شرکتی قرار نمی دهیم. از گل گیس لذت ببرید.

0

به‌اشتراک‌گذاری نوشته

ارسال نظر جدید

golgis-telegram

ما را در گوگل محبوب کنید