مجله گل گیس

نکاتی پیرامون انتخاب رنگ مو

loading...

تغییر در رنگ مو ها می تواند در شکل ظاهری یک فرد تاثیر زیادی داشه باشد. اما انتخاب رنگ مو مناسب نسبت به تغییر آن از اهمیت بیشتری برخوردار است. به عنوان مثال به عکس زیر توجه کنید.

نکاتی پیرامون انتخاب رنگ مو
نکاتی پیرامون انتخاب رنگ مو

نکات اصلی در انتخاب رنگ مو چیست؟

شما بین دو رنگ بالا کدام را انتخاب می کنید؟ در صورتی که رنگ سمت راست را انتخاب کرده اید باید به شما تبریک گفت زیرا این رنگ مو مناسب با رنگ پوست مدل است. در واقع اولین و مهم ترین نکته در انتخاب رنگ مو تناسب آن با رنگ چهره و پوست صورت است. پوست زنان ایرانی اکثرا گندومگون است پس رنگی را انتخاب کنید که مناسب با پوستتان باشد. در صورتی که تشخیص رنگ چهره برایتان سخت است باید به رنگ کف دست نگاه کنید اگر پوست کف دست مایل به آبی باشد چهره سفید و در صورتی که تن سبز داشته باشد چهره تیره تر است.

اگر پوستتان سرد است بهتر است از رنگ مو قهوه ای استفاده کنید. البته طیف های گسترده ای از قهوه ای که متمایل به قرمز یا زرد باشد نیز بسیار مناسب این افراد است. حتی این افراد می توانند با توجه به درجه رنگ پوست، از رنگ های شرابی ، قرمز، آلبالویی، طلایی و بلوند نیز استفاده کنند. هر چقدر این رنگ ها برای افرادی با پوست روشن مناسب است به همان میزان برای افرادی با پوست تیره زشت و زننده است . پس هر چقدر رنگ چهره تیره تر باشد از رنگ های ذکر شده و فانتزی، تند  و … دوری کنید.

رنگ های سفید و سیاه خالص نیز ظاهری غیر طبیعی داشته و اکثرا بیننده را به اشتباه وا می دارد در صورتی که هر کس شما را ببیند تصور می کند موهایتان کلاه گیس است. در صورتی که به دنبال رنگ مو طبیعی هستید باید این نکته را یاد آور شویم که طبیعی ترین رنگ مو ، رنگی است که یک الی دو درجه با رنگ چهره تفاوت داشته باشد. به عنوان مثال برای چهره های گندمی رنگ های قهوه ای تیره و یا قهوه ای خاکستری تیره بسیار مناسب است.

نکته دیگر در انتخاب رنگ مو استفاده از رنگ مو با کیفیت است. رنگ مو خوب علاوه بر دوام بسیار بالا بر روی مو ها، به آنها آسیب نیز وارد نمی کند. در خرید رنگ مو به نکاتی مانند ترکیبات آن و داشتن ویتامین و کراتینه نیز دقت داشته باشید. ترکیبات غیر استاندارد علاوه بر ناپایداری می تواند فولیکول مو را نیز از بین ببرد.

عدم رعایت نکات ذکر شده در انتخاب رنگ مو نه تنها تغییری در چهره شما ایجاد نمی کند بلکه شاید تاثیرات سوء نیز داشته باشد. در صورتی که دنبال یک تغییر بزرگ هستید حتما در انتخاب رنگ مو خود این نکات را رعایت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه رنگ مو و یا حتی انتخاب رنگ مو مناسب با ابرو می توانید به مطالب دیگر مجله مد و زیبایی گل گیس مراجعه نمایید.

loading...

اضافه کردن نظر

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.