همه چیز درباره وکس صورت و بدن

همه چیز درباره وکس صورت و بدن

همه چیز درباره وکس صورت و بدن

سلام طراوت هستم وامروز می خوام همه چیز درباره وکس صورت و بدن که یه خانم باید قبل از وکس کردن صورت و بدن بدونه رو براتون بگم. بیشتر چیزایی که می خوام بگم از تجربیات خودمه و یکمی هم اطلاعات بهداشتی دوست داشتم بیشتر سوال های دوستام و خانوم ها رو که در مورد وکس هست جواب بدم چون بنظرم اومد که هنوز برای کسایی که از وکس استفاده می کنند، سوال های زیادی وجود داره

همه چیز درباره وکس صورت و بدن
همه چیز درباره وکس صورت و بدن

آیا وکس صورت وبدن یک روش معمول هست؟

موم انداختن یا وکس کردن صورت و بدن که خانوم ها بیشتر با این اسم می شناسند یکی از راههای از بین بردن موهای زائد بدن و صورته که با استفاده از موم یا همون wax که در کل چندان فرقی هم با هم در ماده اصلی نمی کنند، در سالن های زیبایی انجام می شه بیشتر خانوم ها بین این دو تا ( فرق می زارن و بعضی ها برای اسم wax بیشتر از مشتری ها شون پول می گیرن ) حالا کاری به این نداریم. اما شما بدونید کافیه؛ اگر رفتید یه آرایشگاه زنانه و گفت برات موم می ندازم مثلا (؟) انقدر ولی wax می ندازم اینقدر(؟) ( قیمت رو از قصد نگفتم چون که هر کسی به اندازه مهارتش و مشتری هاش باید قیمت بده ) شما همیشه بدونید برای موم انداختن یا در اصطلاح دیگه wax کردن باید برید پیش یه سالن زیبای حرفه ای که نهایتا از کارش راضی باشید. حالا براتون می گم چکار باید بکنید.
آیا وکس صورت و بدن خطری هم داره؟
برای از بین بردن موهای زائد روشهای دیگه ای هم هست مثلا دکلره کردن موها که بیشتر موهای زائد رو بی رنگ می کنه، لیزر موهای زائد که به ریشه موها تابیده می شه و اونا رو ضعیف می کنه، ولی وکس یه روش معمولی برای از بین بردن موهای زائد هست و بین خانوم ها بیشتر استفاده می شه هرچند بعضی از آقایون هم وکس می کنن!! بین سالن کارها اسمای جدیدی برای وکس معمول شده که تقریبا همون کارو براتون می کنه اما با اسمهای متفاوت مثل شمع، جلبک دریایی اما یادتون باشه وکس برای همه خانوم ها جواب نمی ده تجربه می گه بعضی ها به همه انواع وکس حساسیت دارن و پوستشون به اصطلاح کش میاد و قرمز می شه جوری که تا چند روز التهابش نمی خوابه وباید برن دکتر پوست اما بعضی خانوم ها به همه انواع وکس حساس نیستن و بعضی روشهای وکس کردن و موم انداختن کمتر اذیتشون می کنه باید حتما این خانوم ها برن پیش یه اپیلاسیون کار حرفه ای تا هم کمتر اذیت بشن و هم اون سالن کار حرفه ای حساسیت پوست این خانومها دستش بیاد. اما اگه بازم می خواید مطمئن بشید که وکس و موم خطری برای سلامتیتون نداره و برای اولین با می خواید این کار رو بکنید یه روش کم خطر تر رو بهتون پیش نهاد می کنم بیشتر این روش برای دخترای کم سن و سال هست که می خوان برای اولین بار وکس کنن.

همه چیز درباره وکس صورت و بدن
همه چیز درباره وکس صورت و بدن

روشهای تشخیص داشتن حساسیت به وکس:

روش اول:

برای شروع حتما از انواع وکس سرد استفاده کنید چون روش استفادش راحت تره مخصوصا برای غیر حرفه ای هایی که می خوان تو خونه این کار رو بکنن ولی وکس گرم خوبی های خودشو داره که بعدا توضیح می دم اول سعی کنید یه لایه خیلی نازک از وکس سرد رو بمالید روی پوستتون بهترین جا پوست نازک و بی موی پشت آرنج هاست ( دقیقا همون جایی که موقعی که مریض می شیم برامون سرم وصل می کنن ) چون پوست اینجای دست نازک تر از قسمت های دیگه ست و اگه شما بخوای مطمئن بشید که به وکس یا موم حساسید یا نه اینجوری مطمئن تره اگر بعد از مالیدن یه لایه نازک به اندازه تقریبی یه سکه کم کم احساس خارش سوزش یا قرمز شدن پوستتون رو دیدید آروم موم یا وکس رو از روی پوستتون بکنید وسریع با آب سرد وکس یا موم رو بشورید. شما در این صورت پوستی حساس دارید که باید برای از بین بردن موهای زائد تون حتما از روشهای دیگه استفاده کنید. تحت نظر یه پزشک متخصص هم با شید چون بیشتر خانوم ها اینقدربه وکس و موم حسا سیت ندارن من خیلی کم از این جور خانوم ها دیدم. اما ممکن شما اینقدر حساس نباشید و با گذاشتن وکس روی پوستتون و خشک شدنش احساس بدی بهتون دست نده پس روش دوم رو امتحان کنید تا اطمینانتون بیشتر بشه.

روش دوم:

یه مقدار بیشتری از وکس یا موم رو روی یه قسسمت از پا که مو داره بمالید صبر کنید خشک بشه بعد در خلاف جهت رشد موها وکس رو بکنید. چند تا چیز رو یادتون باشه اول این که موقع کندن وکس از روی پوست ( حالا صورت یا بدن ) خیلی مهم هست که کندن موم خشک شده برخلاف رویش موها باشه این توی کندن موها خیلی موثر دوم سعی کنید با یک دست اطراف محلی که می خواید وکس رو از روش بکنید رو نگهدارید. یعنی با یه دست موم یا وکس خشک شده رو یه مقدار از روی پوست جدا کنید بین انگشتاتون نگهش دارید حالا با دست دیگه یه کم بالا تر از محلی که دست اولتون هست روی پوست به طرف پایین فشار بدید و هم زمان پوست رو رو برخلاف جهتی که موم رو می کنید بکشید تا حرکت خلاف جهت دست اول رو تقریبا خنثی کنه این روش خیلی موثره اگر بتونید هم زمان با دو دست موم و پوست رو جوری از هم جدا کنید که کمترین کش اومدگی توی پوست اون محل احساس بشه این روش دو تا خوبی داره یک مشتری ها تون کمتر موقع اپیلاسیون اذیت می شن و دوم پوست کمتر قرمز می شه من تضمین می کنم اگر این روش رو توی خونه و روی پوست خودتون تمرین کنید تا یاد بگیرید که چطور انجامش بدید حتما مشتری های ثابت زیادی پیدا می کنید. داشتم برای کسایی که می خوان بدونن به وکس حساس هستن یا نه توضیح می دادم خانوم های که این کار رو توی خونه با موم سرد انجام دادن باید محل کندن موهای زائد رو با آب سرد و صابون بشورن یک روز صبر کنید اگر توی اون قسمت از پاتون اثری از قرمزی یا دونه های ریز زیر پوستی دیدید حتما به وکس یا موم حساسیت دارید و باید به پزشک مراجعه کنید. ولی اگر مشکلی براتون پیش نیومد می تونید از این روش برای از بین بردن موهای زائد تون استفاده کنید.

روش حرفه ای وکس کردن :

قالبهای وکس آماده رو بخرید که با عصاره های مختلفی مثل: آلوئه ورا؛عسل و اسامی دیگه توی بازار موجودِ که مطمئن نیستم که واقعاً از این مواد توش هست یا نه معمولا فقط اسمِ این وکس ها با هم فرق می کنه تقریباً همشون یکی هستن این وکس ها رو بهشون می گن وکس گرم که باید یک اپیلاسیون کار حرفه ای ازشون استفاده کنه وقتی می گم حرفه ای منظورم کلاس گذاشتن یا بزرگ کردن کار طرف نیست یعنی اون آدم داره از این راه پول در می یاره حرفه اش یا شغلش اینه حرفهِ اپیلاسیون رو برای پول در آوردن انتخاب کرده حالا چرا باید از وکس گرم یه سالن زیبایی زنانه حرفه ای استفاده کنه چون روش استفادش یه کم سخت تر از موم سرد هستش.

وکس های قالبی رو توی گرم کن باید گذاشت تا آب بشه اگر دارید توی خونه این کار رو می کنید می تونید قالبها رو توی یه ظرفی که دیگه نمی خواید ازش استفاده کنید بریزید و ظرف رو مستقیماً بزارید روی سماور یا کتری در حال بخار تا موم های قالبیِ توی ظرف آب بشن؛ گرمکن موم هم هست که خیلی بهتر عمل می کنه استفاده از گرمکن دوتا مزیت داره اول این که موم رو درحالت آب شده نگه می داره و موقع استفاده زیاد اذیت نمی شید و دوم حرارت گرم کن با یه ترموستات کنترل می شه و در واقع اونقدر زیاد به موم حرارت نمی ده تا بخارش کنه حرارت موم در تمام طول کار تقریبا یکی هست. اگر رفتید توی یک سالن و دیدید که گرمکن ندارن حتما اونجا اپیلاسیون نکنید. چون سالنی که اینقدر برای مشتری هاش ارزش قائل نمی شه که بره یه گرمکن ساده بخره حتما توی کارش هم حرفه ای نیست تجهیزات ساده ای مثل گرمکن از الزامات یه سالن اپیلاسیون هست. اگر توی منزل دارید این کار رو می کنید. و موم ها رو با بخار آب داغ کردید. خیلی مواظب باشید که موم ها اونقدر داغ نشده باشن که موقع پهن کردن روی پوست ایجاد سوزش کنن پوست شما با موم داغ می سوزه و قرمز می شه یادتون با شه هیچ کدوم از موم های داخل بازار استریل نیستن یعنی اگر پوست خراشیده باشه یا زخم شده باشه و حتی بسوزه خیلی امکان داره میکروب های روی پوست یا میکروب های توی موم وارد بدن تون بشن و پوستتون توی همون محل اوفونی بشه دقت کنید دمای مومی که روی پوستتون می زارید زیاد بالا نباشه تا لایه روی پوست رو بسوزونه.

یه کم از وکس آب شده رو با یک وسیله کارد ک مانند ( بهترین چیز کاردک های پلاستیکی که داخل جعبه های کرم های موبر می زارن ) روی پوستتون بمالید سعی کنید یه نوار باریک و بلند درست کنید که هم موقع کندن راحت باشه و هم موهای اون قسمت رو تماماً بکنه و نیازی به تکرار نداشته باشه سریع کندن هم توی کیفیت کار موثره ولی این نکته ها رو هم اجرا کنید همون جوری که گفتم وکس رو بکنید سریع و در خلاف جهت رشد موها و در سمت دیگه با دست سعی کنید پوست اطراف محل کندن وکس رو هم زمان خلاف جهت کندن وکس بکشید یا بی حرکت نگه دارید درد کمتری رو توی این حالت تحمل می کنید. کلا موهای کلف و بلند ریشه های محکم تری دارن و در نتیجه کندن شون هم سخت تره یه کار مفیدی که می تونید برای محل های حساس بدنتون انجام بدید تا درد کمتری رو تحمل کنید اینه که پونزده دقیقه قبل از اپیلاسیون اون منطقه از بدن که معمولا خانوم ها خط بیکینی شون رو با این روش اپیلاسیون می کنند. از اسپری لیدوکائن استفاده کنید یا از کرم هایی که حاوی لیدوکائین هستن این ماده باعث بی حسی موضعی روی پوستتون می شه از دارو خانه ها بخواید پماد یا اسپری لیدوکائین بهتون بدن روی پوست اسپری کنید یا بمالید بعد حداقل ۱۵ تا ۲۰ دقیقه صبر کنید و اپلاسیون رو به روش گفته شده انجام بدید.برای پاک کردن بقیه موم های باقی مونده روی پوستتون حمام کنید یا از مواد پاک کننده که مخصوص همین کار هست استفاده کنید. با آب و صابون هم می تونید صورت یا بدنتون رو بشورید.

همه چیز درباره وکس صورت و بدن
همه چیز درباره وکس صورت و بدن

نکته های ریز درمورد وکس:

بهتره از قالب های کوچیک وکس استفاده کنید که به قالبهای سکه ای معروف هستن هر کدوم از اون قالب های سکه ای برای یک بار اپیلاسیون صورت بس می شه

پیشنهاد می شه اونایی که با بند انداختن مشکل دارن از وکس استفاده کنن چون برای این خانوم ها خیلی راحت تره و درد کمتری هم داره در مقابل بند انداختن؛ بعضی ها که با بند انداختن پوستشون زخم می شه با وکس بهتر کنار می یان.
یه نکته مثبت وکس اینه که موقع کندن پوست زیر وکس یه جورایی لایه برداری هم می شه چون علاوه به موهای زائد که به موم ها و یا وکس ها می چسبن پوست های مرده ولکه های روی پوستی هم با موهای زائد به وکس می چسبن ویه جورایی موقع کندن وکس کار پاک سازی و لایه برداری هم انجام می شه و پوستتون برای چند روز شفاف و روشن می شه اونم با یک حرکت درد ناک این آخری شوخی بود اکثراً با روش گفته شده درد کمتری رو احساس می کنند که خیلی قابل تحمل تر از بند انداختن هست.
برای ضد عفونی پوست حتما از کرم ها و ژل های بعد از اصلاح ( افتر شیو ) استفاده کنید چون توی مواد تشکیل دهنده اونها الکل طبی ومواد نرم کننده و ضد التهاب وجود داره که پوست شما بهشون خیلی احتیاج داره از الکل طبی هم می تونید استفاده کنید ولی زیاد نزنید چون هم سوزش می یاره وهم الکل خالی پوست رو خشک می کنه برای همین هم با مواد دیگه ترکیب می شه برای ضد عفونی هیچ چیز جای الکل رو نمی گیره.
زیاد و پشت سر هم از وکس استفاده نکنید چون زیاده روی توی این کار مخصوصا برای خانوم های که پوست شلی دارن باعث می شه پوستشون شل تر بشه کلاً برای همه خانوم ها توصیه می شه که زیاد وکس نکنن.
از محلول های طبیعی ضد التهاب استفاده کنید دارو خانه ها می تونن راهنمایی تون کنن بطور کلی برای خانوم های که حساس هستن الوئه ورا خوبه و محلول های ضد التهاب طبیعی که بدون نسخه هم می تونید از دارو خانه ها بگیرید. ولی اگر حساس نیستید لازم نیست از این محلول ها استفاده کنید.
برای این که موهای زیر پوستی نداشته باشید حتما از کرم های لایه بردار آرایشی استفاده کنید. بعد از هر بار وکس احتمال موهای زیر پوستی زیاد می شه چون پوست نازک شده و موها توی رشد مجدد امکان داره برن زیر پوست و رشد کنن. که ما این رو نمی خوایم؛ پس لایه های بسیار سطحی از پوستمون رو بر می داریم تا سر مو های در حال رشد از پوست بیرون بیان و زیر پوست نمونن که رشد کنن و پوست روشون رو بگیره.
یه روز بعد از وکس سعی کنید توی نور مستقیم خورشید نرید یا با کرم های ضد آفتاب قوی در طول روز بیرون برید.
وکس انداختن پشت لبها خیلی درد ناک تر از قسمت های دیگه هست ( تقریبا مثل سیبیل آتشین می مونه )
اگر از کرم های لایه بردار که برای درمان جوش یا لکه های پوستی استفاده می شه دارید مصرف می کنید حتما وکس انجام ندید چون پوستتون به اندازه کافی مقاوم نیست وممکن مشکل براتون پیش بیاد. بعضی داروهای خوراکی هم می تونن باعث بشن پوست نسبت به نورخورشید یا عوامل دیگه تحریک کننده ضعیف بشه اگر داروی خاصی مصرف می کنید مطمئن بشید که مشکلی برای پوستتون ایجاد نکنه اگر پوست به هر دلیلی نازک و حساس شده باشه وکس می تونه برای شما آسیب زننده بشه. دقت کنید که بی دلیل به خودتون آسیب نزنید.
اگر بعد از وکس کردن دچار عفونت پوستی یا جوش های پوستی شدید حتما به پزشک مراجعه کنید تا درمان بشید که احتمالا از محلول های آماده یا دست ساز حاوی آنتی بیو تیک های ضعیف براتون تجویز می شه که طول درمان هم داره.
حتما حتما از کاردک های جداگونه برای مشتری ها استفاده کنید پیشنهاد می کنم که از لوازم پزشکی فروشی های جمهوری یه بسته چوب های معاینه که پزشک ها موقع دیدن دهان بیمارشون ازش استفاده می کنن تهیه کنید هم ارزون در میاد و هم مشتری ها مشکل پیدا نمی کنن بعد از استفاده از این چوب ها برای هر مشتری اونو دور بندازین.
هیچ وقت از یه وکس برای دو نفر استفاده نکنید. چون ممکن آلودگی های روی پوست هر کدوم از اون ها به دیگری منتقل بشه بعضی اپیلاسیون کارها از یک ظرف و کاردک جداگانه برای هر مشتری استفاده می کنن که کار خیلی خوبی هم هست اگر جوش های چرکی رو پوستتون هست وکس نکنید اول اون رو درمان کنید؛ وبعد به فکر از بین بردن موهای زاهد تون باشید. چون وکس کردن صورت یا بدن که جوش چرکی داره باعث می شه بقیه قسمت های پوست هم آلوده بشه و امکان داره جوش های چرکی جا های دیگه پوست هم در بیاد.
بالاخره سعی کنید همه نکته های بالا رو فراموش نکنید و یادتون باشه هیچ چیز جای سلامتی رو نمی گیره حتی زیبایی این شعار من توی کل کارهاست امید وارم جواب سوال های شما هم توی این مقاله بوده باشه ولی اگر باز هم سوالی داشتید می تونید کامت بزارید و بپرسید سعی می کنم در اولین فرصت جوابتون رو بدم من طراوت هستم یکی از نویسنده های مجله گل گیس روز خوبی رو براتون آرزو می کنم موفق باشید.

همچنین ببینید

تاثیر جوش شیرین در رشد مو

تاثیر جوش شیرین در رشد مو

اکثر خانم ها آرزوی داشتن موهای ضخیم، بلند و پر پشت دارند. اکثر افراد از …

65 نظر

 1. سلام ببخشید می خواستم ببینم وکس برای کسی که تزریق ژل در ناحیه پیشانی انجام داده ضرری نداره؟

  • با سلام خدمت شما خواننده گرامی در خصوص این پرسش شما باید گفت که وکس برای برداشتن مو های زائد روی پوست که در ناحیه (درم، سطحی ترین لایه پوست) رشد می کنه استفاده می شه و تزریق ژل از نوع تزریق زیر جلدی و مابین بافت های ماهیچه ای صورت می گیره و در واقع زیر لایه سوم پوست تزریق انجام می گیره بنابراین وکس کردن پوست صورت برای شما مشکلی نخواهد داشت به شرطی که التهابات محل سوزن تزریق بهبودی کامل پیدا کرده باشه

 2. سلام خیلی ممنون از راهنمایی و مطالب خوبتون
  من میخوام توی خونه خودم صورتمو وکس کنم از این قالب های سکه ای استفاده کنم درسته؟ این قالب های وکس سکه ای زنونه یا مردونه ندارن؟ و سوال دیگه اینکه نیازه که برای اینجور وکس ها از پد مخصوص اپیلاسیون استفاده کنم ؟شما چه مارکی برام پیشنهاد میکنید؟

  • بهتره اولین بار وکس صورت را در یک آرایشگاه معتبر و با رعایت اصول بهداشتی انجام بدید و در دفعات بعد از قالب های کوچک وکس استفاده کنید که اصولا به آن قالب سکه ای می گویند و هر سکه آن برای یک دفعه اصلاح صورت کفایت می کند استفاده کنید. نوع خاص و انحصاری وجود ندارد، ضمنا استفاده از پد های مخصوص به شما در انجام درست این کار کمک میکنه.

 3. سلام.ببخشید میشه بگید جهت های انداختن موم گرم رو مثلا بیکینی از چه سمت باید وکس رو بزنیم.ممنونم

  • ممنون. فرقی نمیکنه که شما از وکس برای کدوم قسمت از بدنتون استفاده می کنید در هر حال باید موافق موهای رشد کرده وکس رو بمالید و خلاف جهت رشد موها پد رو بکشید تا موها از ریشه کنده بشه.

 4. سلام من میخاستم بدونم وکس واسه کل بدن خوبه؟وبعد وکس باید چه چیزی رو استفاده کنیم که جوش نزنیم؟و اگه روی بازو وباسن جوش قرمز باشه وکس تواین نواحی خطرناکه؟

 5. اگر جوش های چرکی رو پوستتون هست وکس نکنید اول اون رو درمان کنید؛ وبعد به فکر از بین بردن موهای زاهد تون باشید. چون وکس کردن صورت یا بدن که جوش چرکی داره باعث می شه بقیه قسمت های پوست هم آلوده بشه و امکان داره جوش های چرکی جا های دیگه پوست هم در بیاد.
  معمولا یه سری لوسیون ها در بازار وجود داره که برای بعد از وکس کردن و یا اپیلاسیون استفاده میشه شما میتونید اون رو از داروخانه ها تهیه کنید.

 6. سلام.ببخشیدخاستم بپرسم استفاده ازوکس برای ناحیه تناسلی موردی نداره استفاده بشه؟؟؟

  • پشتیبان: سلام دوست عزیز. اگر قبلا وکس رو در ناحیه دیگه ای از بدن استفاده کردید و حساسیتی ایجاد نکرده، استفاده از اون مانعی ایجاد نمی کنه. مگر این که پوست اون قسمت از بدن بیش از حد نازک و حساس بوده یا بیماری زمینه ای داشته باشه.

 7. سلام من از بیکینی وکس کردم بار اولم بود و نمیدونستم باید تست کنم حالا ناحیه بیکینی باد کرده و درد و سوختگی بدی دارم اصلا نمیتونم دست بزنم و لمسش کنم چ باید کرد؟

 8. سلام ،
  میشه لطفا بگید وکس سرد دقیقا چیه ؟ چطور میتونم تهیه کنم ؟
  یه سوال دیگه اینکه آیا میشه برای ناحیه تناسلی از وکس سرد استفاده کنم؟
  ممنون از راهنمایی شما

 9. سلام چرا من هر چی سعی میکنم که بتونم موهای ضخیم زیر بغلم رو با موم از بین ببرم نمیشه؟اصلا موهای ضخیم زیر بغلم کنده نمیشن چرا؟

 10. سلام خسته نباشید ….میخاستم بپرسم اگه توی قسمت پاها یاهرقسمتی موهای زائد کوتاه باشن میشه بازم وکس کرد یا باید کمی بلند تر بشن؟؟؟

  پشتیبان: سلام و ممنون. برای وکس معمولا موها باید تا حدی بلند باشن.

 11. سلام من موهای صورتم کرکی وبوراست وفقط موهای پشت لبم وموهای قسمت هایی ازپیشونیم وقسمت هایی ازموهای صورت نزدیک به گوش هام مشکی هستن واولین باره که میخام موهای صورتم بردارم پوست حساسی دارم که مثلا اب خیلی سرد که به صورتم میزنم دونه میزنم امازود خوب میشه درکل جوش صورت زیادنمیزنم حالا نمیدونم من که اولین بارمه برم ارایشگاه وکس صورت انجام بدم یابند بندازم؟؟؟بعضی هامیگن اگه بندبندازم موهای صورتم کلفت وضخیم میشه؟؟نمیدونم وکس یابند؟؟خواهشاراهنماییم کنید باتشکرازسایت خیلی خوبتون

  • سلام و وقتتون بخیر
   اگه پوستتون تا این حد حساس هست و بار اولتون هم هست که می خوایین اصلاح کنید توصیه می کنم از روش هایی استفاده کنید که کمتر تهاجمی باشند. احتمالا وکس برای شما حساسیت ایجاد می کنه. اگر هم اصرار به استفاده از وکس دارید، اولا از وکس گیاهی استفاده کنید، دوما حتما واسه این کار به آرایشگاه مراجعه کنید و سوما برای بار اول، فقط روی قسمت کمتر حساس صورتتون، مثل پشت لب، این روش رو تست کنید.

 12. سلام این واکس بدن یا صورت چه تفاوتی با هم دارن میشه واکس بدن رو برای صورت استفاده کرد یا برعکس?

 13. سلام ببخشید این موم های سردی که تو قوطی هستن رو میشه واسه صورت استفاده کرد

 14. سلام من خودم صورتمو توخونه وکس میکنم چرا ماده وکسم شکننده است ووقتی میخوام ازروی صورتم بکنم میشکنه؟

  • آنی اپیلاسیونکار

   سلام دوست عزیز وکستون اگه چیزی غیر آلو ورا هست به تنهایی خرد میشه مثلا عسل حتما باید با آلوورا قاطی بشه نقره با طلا قاطی بشه ولی زغال و الوورا رو میشه تنهایی مصرف کرد بعد هم چرا نمیری سالن خیلی راحت تری یه سالن تمیز و شیک روحیه ات هم عوض میکنه موفق باشی

 15. سلام خانم ببخشید من چند روز پیش خودم موم انداختم خیلی داغ بود یه لایه از پوست دستم سوخت . خواستم بپرسم سالن های اپیلاسیون این گرما رو چک می کنن؟ من پوستم نازکه باید بهشون بگم ؟

 16. سلام خسته نباشید ببخشید ی سوال داشتم اینکه من تو ی سایتی ی کلیپ وکس کردنو دیدم و رنگ وکس سیاه بود هیچ‌ توضیحی در موردش نداده بود میخواستم بدونم این چ‌نوع وکسیه ک سیاه رنگه

 17. سلام.لطف میکنید یه مارکء خوب از وکس های قلبی رو معرفی کنید.ممنون میشم

 18. سلام ..میخواستم بدونم این وکس هایی که جدیدا میبینیم تو کلیپ ها چی هستن که رنگ مشکی دارن و دانه های زبری احساس میکنم توش هست

 19. سلام.برای جلوگیری از شل شدن پوست بعد از وکس چیکار باید کرد؟

 20. سلام ببخشید من دیروز وکس کردم ولی الان زیرچانه ام احساس مورمورشدن میکنه بایدچی کارکنم؟ممنون

 21. سلام ممنون از مطلب خوبتون میخواستم بپرسم براى موم صورت بهتره اول کل موم رو روى صورت بزنم و بعد کم کم بکنم یا اینکه کم کم هر قسمت رو بزنم و بکشم؟

 22. سلام
  من بعد دوازده ساعت از وکس کردن (شب که وکس کردم صبحش) صورتم (گونه)بدجور قرمز شده بود طوری ک واقعا ترسیدم
  چند روز گذشت و قرمزیش ب حالت پوسته پوسته شدن و از بین رفتن اما دو سه روزه دوباره همون محل حالت قرمز مایل ب قهوه ای پیدا کرده
  میشه راهنماییم کنین چیکار کنم؟؟؟

 23. سلام خسته نباشید،من دوروزی میشه وه دستگاه شمع خریدم،خواستم موهای ناحیه ی تناسلی با شمع بکنم اما خیلی دردآور بود،بعد شمع جلبک دریایی خیلی زود هم خشک میشه لطفامیشه راهنمایی کنید چیکارکنم؟باتشکرفراوان

 24. من می تونم ازقالب های سکه ای که مخصوص دستگاه وکس هستش توی دستگاه شمعم بندازم تاآب شه و استفاده کنم؟

 25. سلام من روی دستمو وکس کردم. بعضی قسمت ها قرمز شد.علتش حساسیته یا محکم کندن پد؟

 26. سلام خسته نباشید.ببخشید من وکس kauf از آرایشی بهداشتی خریدم اما وقتی استفاده میکنم به هیچ عنوان خشک نمیشه و کش میاد.باید چیکار کنم؟ و این که حلال این موم چیست تا بتوانم از روی ظروف و میز و پارچه پاکش کنم؟ممنون میشم جوابمو بدید.

 27. سلام وقتتون بخیر
  من با موم گیاهی موهای زایدمو از بین بردم اما الان موهای گیاهی تیکه تیکه به بدنم چسبیده چیکار کنم؟؟؟

 28. سلام، من موقع وکس یه مقداربه ابروهام زدم ومیترسم موهای ابروم باکشیدن کنده بشه چطورمیتونم شمع وازروی موها پاک کنم ؟

 29. با سلام و خسته نباشید.من موهای زاید بدنم خیلی زود رشد میکنه و میخواستم بدونم چه روشی بهتره تا موهای بدنم زود زود درنیاد و پوست مرغی نشه بعد اصلاح؟و همچنین برای روشن کردن رنگ ناحیه تناسلی و زیر بغل هم اگر روشی سراغ دارین راهنمابی کنین ممنون

 30. سلام وقت بخیر، میخواستم بدونم وکسی که ریخته روی لباس رو چجوری باید پاک کنم

 31. سلام .موهای بدن من بیش از اندازه ضخیم و پرپشت است در حدی که از کمر به پایینم را کاملا پوشانده است و مو های روی باسن و شکمم خیلی ضخیم است و اصلا قابل چشم پوشی نیست. به نظر شما اگر برای موهایی با این ضخامت از وکس استفاده بشه بد نیست ؟ و ایا موهای زیر پوستی توی این نواحی رو زیاد میکنه؟ من اصلا تحمل قرمزی بیش از حد و زشت شدن و ناهموار شدن پوست رو ندارم اگه میدونید این شکلی میشه لطفا راهنماییم کنید.ممنون

 32. سلام .موهای بدن من بیش از اندازه ضخیم و پرپشت است در حدی که از کمر به پایینم را کاملا پوشانده است و مو های روی باسن و شکمم خیلی ضخیم است و اصلا قابل چشم پوشی نیست. به نظر شما اگر برای موهایی با این ضخامت از وکس استفاده بشه بد نیست ؟ و ایا موهای زیر پوستی توی این نواحی رو زیاد میکنه؟ من اصلا تحمل قرمزی بیش از حد و زشت شدن و ناهموار شدن پوست رو ندارم اگه میدونید این شکلی میشه لطفا راهنماییم کنید.ممنون

 33. سلام من دیروز جلبک انداختم همه صورتمو ولی ی قسمت از صورتم سوخته پوستش انگار کنده شده روی صورتمم جوش دراومده جوش های سر سیاه روی صورتم خالی شده و قرمز شده حالا باید چکار کنم که صورتم خوب شه مخصوصا اون قسمت که آسیب دیده و سوخته ؟؟ لطفا جواب بدین سریع مرسی

 34. سلام
  من خشاب موم خریدم اما اصلا چسبنده نیست امکان داره خراب شده باشه؟
  موم هتی قبلی که خریدم و داهل دستگاه میذاشتم خیلی چسبنده بودن ولی این هر چقدر داغ هم شد خشابش بازم فایده نداشت.

 35. سلام عزیزم .ممنون که این همه اطلاعات رو جمع آوری کرده و در اختیار ما گذاشتی .لطفا بگو وکسی که برای صورت به کار میره از چه موادی تشکیل شده؟

 36. سلام، وقتتون به خیر.
  می بخشید، من یه سوال داشتم.
  من چند سال بود که از موم های کاسه ای (زرد رنگ عسلی- مارک پروین یا نیر) استفاده می کردم و موهای بدنم نازک و کم تر شده بود. دو ماه قبل داستگاه وکس خشابی خریدم و تا الان سه بار خودم تو خونه با وکس خشابی (سبز- آلوئه ورا) وکس کردم. الان موهام خیلی پرپشت و ضخیم شده و حتی جاهایی که مو نداشت (مثل کنار ران و داخل بازو) مو در اومده و خیلی هم ضخیم شده. من شنیده بودم وکس و موم موها رو کم و نازک می کنه، پس چرا من اینطوری شدم؟!!
  غذا و سبک زندگیم هم تغییری نداده ام که بگم مربوط به اونه. شما دلیلش رو نمی دونید؟ ممنون می شم خیلی زود نظرتون رو بفرمایید چون باید یه فکری براش بکنم و اگه لازم باشه دیگه از وکس استفاده نکنم.
  البته یه چیز دیگه هم این که من اهل شمالم و اینجا موم اصلا خوب کار نمی کنه، یعنی برای من که اصلا موها رو نمی کنه. من چون مدتی تو یه جای خشک زندگی می کردم از موم استفاده می کردم و خیلی تمیز می شد پوستم، ولی وقتی برگشتم شمال اینجا موم اصلا کار نمی کنه برام، شاید به خاطر رطوبت. نمی دونم. به هر حال مجبور شدم وکس خشابی بگیرم. حالا نمی دونم اگه وکس هم بده دیگه چه کار می تونم بکنم برای رفع موها؟

  • واسه ی اینه از آلاورا استفاده کردی چشمت روز بد نبینه من پوستم اینقد صاف بودوشفاف یه لکه پیدا نمیکردی بعد از استفاده از این موم الاورا پوستم نابود شد اینقد لکه زدو دونه زد بااینکه یک سال گذشتهو کلی دکتر رفتم الان بهتر شده بنظرمن بهترین چیز اپلیدیه چون ماده ی شیمیایی نداره و جذب پوستت نمیشه موم واسه اینکه کلی ماده ی شیمیایی داره وقتی استفاده میکنی وارد منافذ پوستت میشه ومعمولا برای کندن موهاباید ۲بار روی یه قسمت موم زد وقتی ریشه ی مو از جاش درمیاد منافذش بازه و وقتی دوباره موم رو روش میزنیم ایناوارد منافذمیشه وبعد از چند دقیقه که بسته شد این آلودگیا توی منافذ پوستت میمونه وباعث جوشو لکه شدن پوست میشه واستفاده از موم و وکس توی طولانی مدت باعث شل شدنو افتاده شدن پوست میشه هرکیم میگه نه نمیشه الکی گفته.خارجیا نود درصدشون موهای بدنشونو بر نمیدارن وبااستفاده از دکلره خاص اونارو بور میکنن از نظر من پوست نیاز به استراحت داره میدونم عذاب آوره ولی باید تحمل کرد.بعداز یه مدت که موهاتونوبرداشتیدو خوب نازکو کم شد اونارو بور کنید که اذیتتون نکنه ویه مدت کوتاه به پوست استراحت بدید وبااستفاده از شیر اونوتقویت کنید که باعث روشن شدن پوستم میشه..

  • پیشنهاد می کنم از پدهای آماده اپیلاسیون استفاده کنید. هم خیلی راحته هم نتیجه خوبی داره

 37. سلام خانم طراوت-سوال من اینه ک بجز لیدوکائین محصول دیگه ای وجودداره ک اثراتش از لیدوکائین بهترباشه؟من لیدوکائین استفاده کردم جواب نداد-شخصی زایلاپی رو بهم پیشنهادداد نظر شما چیه؟

 38. سلام بانو
  به نظر شما هرچندوقت صورت را شمع بندازیم که پوست شل نشه؟؟؟

  • سالی یک تا ۲ بار میشه صورت رو وکس کرد. چون وکس هایی که هست خیلی به پوست آسیب می زنند. به تازگی وکس های جدیدی تو ایران اومده که حتی هر ماه هم صورتتون رو وکس کنید مشکلی نداره. اسمش کارونلب. البته یه سری هم هست برای استفاده تو خونه که مارکش waxaway

 39. سلام فاین وکس که بدون پد هست بهتره یا موم؟
  کدوم داعمی تر هست

 40. سلام خسته نباشین
  من میخوام خودم تو خونه موهای کل بدنم و از بین ببرم ، از جمله موهای شکم و کمر و بیکینی و پاها ، برای همشون از یه نوع موم استفاده کنم؟ یا مثلن موهای شکم و کمر و پاهام ک نازکن یه موم و موهای بیکینی ک ضخیمن با یه موم دیگه؟
  اصن من فرق موم و وکس و مومک و نمیدونم ، چه چیزی باید استفاده کنم؟؟
  یه نوع هست ک میذاری رو پوست بعد میکنی با دست چیه؟ من با ابلیمو و شکر تهیش کردم ، یه همچین چیزی میخوام

 41. سلام ببخشید من رفتم ارایشگاه صورتمو وکس کردم اما دو جای صورتم حالتی که پوستش کنده شده باشه یا سوخته باشه شده .وکسی که میذاشت روی صورتم خیلی داغ بود ازش بخار بلند میشد.حالا باید چیکار کنم تا خوب بشه؟و اینکه کار ارایشگاه مشکل داشته یا نه طبیعیه اینجوری بشه؟

 42. سلام خسته نباشید ببخشید من شمع گرفتم از این قالبیا نه سکه ای .میخواستم بدونم برای بدنمم میتونم استفاده کنم یا فقط برای صورته و شمع بدن فرق داره

 43. سلام میدونین اگه موم سکه ای روی مژه بریزه چجوری میشه پاکش کرد؟!لطفاً کمکم کنین ممنون میشم

 44. آیا وکس نیاز به پد هم داره یانه؟

 45. سلام وقت بخیر
  میخواستم بپرسم در چه فاصله زمانی میشه از وکس صورت استفاده کرده(مثلا ماهی یک بار نرمال؟)
  استفاده کردن مداوم از وکس باعث شل شدن پوست نمیشه؟

 46. سلام وقت بخیر
  میخواستم بپرسم استفاده مداوم از وکس مشکلی نداره پوست شل نمیشه
  (مثلا ماهی یک بار نرمال؟)

 47. سلام ببخشید من رفتم آرایشگاه و برای صورتم وکس استفاده کردم الان یکم از مواد وکس به موهای سرم چسبیده حتی حموم هم رفتم ولی پاک نشد چیکار کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید