مجله گل گیس

مام مناسب برای آلزایمر

مام مناسب برای آلزایمر
loading...

سلام طراوت هستم و امروز می خوام یک مطلب در مورد خانوم هایی بنویسم که با این عنوان شروع می شه مام مناسب برای آلزایمر!

طبق معمول در متن سعی کردم تا جای ممکن از گفتن واژه های غیر خودمونی استفاده نکنم و برای شما عزیزان بهترین مطلب ها رو آماده کنم مجله گل گیس و همکار های من توی بخش تحریریه مجله آرزوی خوشبختی برای شما دوستان می کنند و از همینجا هم به دوستانی که مطالب بنده رو با اسم یا بدون اسم من توی جاهای مختلف نت و مجلات دیگه انتشار می دن و حرفی هم از من نمی برن تشکر که نمی تونم بکنم ولی خسته نباشن حالا چه فرقی می کنه که دوستان بدونن نویسنده مطلب کیه این مهمه که این مطالب به دست خانوم ها برسه و ازش استفاده کنن.

مام مناسب برای آلزایمر
مام مناسب برای آلزایمر

دئودرانت ها ترکیب هایی هستن که برای کاهش بوی بدن به کار می روند. دلیل این بوی بد وجود باکتری ها در عرق بدن است. وقتی زیر بغل با استفاده از صابون هایی با پی اچ خنثی شسته می شه، پوست، پی اچ اسیدی خود که معادل ۵/۴ تا ۶ است را از دست می دهد و پی اچ آن به حالت خنثی در میاد.
باکتری ها هم که تمایل دارند در محیط با پی اچ قلیایی یا خنثی فعالیت کنن، امکان رشد و کلونی بیشتر پیدا می کنن. باکتری های سوار شده روی عرق، از غدد آپوکرین و سلول های مرده پوست و سلول های مو تغذیه می کنن و باعث آزاد شدن ماده اسیدی ای می شن که باعث بدبو شدن بدن خواهد شد. موهای زیر بغل مانند یک فتیله رطوبت را از سطح پوست خارج می کنه و پوست را خشک نگاه می داره و در جلو گیری از تجمع باکتری ها موثر است، بنابراین باعث جلو گیری از بوی بد عرق می شه. البته اگر این موها بلند باشند، باکتری ها را در خود نگه می دارند، از بین بردن آنها به کم کردن بوی بد بدن کمک می کنه اما بعضی از افراد بهتر است از مام استفاده نکنن. تحقیقات نشان می دهد نمک های آلومینیوم موجود در ضدعرق ها، آثار مخربی بر تعدادی از گونه های موش یا سگ داشته است. دریافت مقدار زیاد آلومینیوم باعث بروز آلزایمر می شه آلومینیوم یک نوروتوکسین است و عوارض جانبی ای روی سد خونی مغزی داره و باعث مستعد شدن فرد به آسیب دی ان ای می شه. در موش هایی که روی پوست آنها آلومینیوم کلراید استفاده شد، افزایش واضح آلومینیوم در ادرار، سرم یا آلومینیوم کلی مغز یا مایعات جفت دیده شد. محققان، ارتباط ضدعرق ها با سرطان بعدتان را هم مورد بررسی قرار داده اند. البته طبق نظر انجمن بین المللی سرطان و جامعه سرطان آمریکا، این ارتباط هنوز مبنای علمی نداره. دکتر فیلیپا، عضو رسمی این انجمن معتقد است مواد اختصاصی در دئودرانت ها به عنوان نگهدارنده وارد جریان خون می شن یا در بافت بعدتان تجمع پیدا می کنن و با تحریک تولید استروژن، باعث رشد سلول های سرطانی بعدتان می شن، ولی این ارتباط علت و معلولی نیست و در مورد آن اختلاف نظر وجود داره. اگرچه این ارتباط به معنی علت بروز آن نیست.

سازمان غذا و دارو

از طرفی سازمان غذا و داروی آمریکا اعلام کرده است افرادی که دچار اختلال کلیوی هستن، نباید از ترکیب های حاوی آلومینیوم استفاده کنن چون آنها را در معرض خطر پیشرفت اختلال فعالیت کلیوی قرار می دهد. آلومینیوم می تونه باعث بروز اختلالات التهابی مانند بیماری کرون می شه، بنابراین اجتناب از تماس پوستی با آلومینیوم خیلی مهم است تا شانس بروز بیماری های مزمنی مانند آلزایمر در آینده کم می شه. به هر حال با توجه به اینکه مطالعه های کافی در این زمینه انجام نگرفته، منطقی است که در استفاده مداوم از این ترکیب ها احتیاط یا از جایگزین های گیاهی استفاده کنین. که برای این منظور هم موادی وجود داره که باید در فروشگاه های معتبر پیدا کنین.

loading...

اضافه کردن نظر

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.