مجله گل گیس

۶ راهکار خوشبختی برای زوج های جوان

۶ راهکار خوشبختی برای زوج های جوان

خوشبختی یک احساس خوشایند از شرایط و داشته ها در هر زندگی است. هر زوجی که احساسات خوشایندشان بیش از سایر احساساتشان مخصوصا احساسات منفی که در برخی از ازدواج ها به چشم می خورد، باشند، به اصطلاح آن زوج را خوشبخت می نامند. البته اگر از هر یک از طرفین دلایل این احساس خوشبخت بودن پرسیده شود، قاعدتا پاسخ های آنها کاملا شبیه به یکدیگر نخواهد بود. درست است که شاید طرفین از برخی فاکتورهای موجود در زندگیشان رضایت قلبی داشته باشند ولی این هرگز به معنای دریافت احساس خوشبختی یکسان در آن ها نیست.

معیارهایی که به زنان احساس خوشبخت بودن می دهد بسیار با معیار های مردان متفاوت است. حتی در بین زنان نیز این درجه بندی و اولویت از داشته ها نیز تغییر دهنده مقدار رضایت  از زندگی و یا همان احساس خوشبختی است. زنان خوشبخت در ازدواج به‌ خوبی می‌دانند که چگونه می‌توان بدون تلاش زیاد ارتباطی دلخواه و خوشایند با همسر خود شکل‌ داد. آن‌ها دارای این مهارت هستند که با دستان شفابخش خود همسرشان را عمیقا لمس ‌کرده و از او همسر بهتری بسازند.
حال اگر شما احساس می‌کنید بعد از ازدواج رابطه‌تان با همسرتان کمی سرد شده و مثل گذشته گرم و صمیمی نیستید نکات زیرا را بخوانید و به آنها عمل کنید.

قدم به قدم با ۶ راهکار خوشبختی برای زوج های جوان

۱٫ مسایل کوچک را سرسری نگیرید.

گاهی نگذاشتن ظرف‌ها در ظرفشویی یا درآوردن کفش‌ در مکانی نامناسب، سبب دعواهای بزرگی می‌شود. اگر بتوانید مسایل کوچک را بین خود حل کنید به راحتی از پس حل مشکلات بزرگ‌تر برمی‌آیید. جان گاتمن روانشناس که ۲۰ سال زندگی زوج ها را مطالعه کرده، عامل اصلی موفقیت یا شکست ازدواج را توانایی، یا عدم توانایی حل اختلافات می داند.

۲٫ ابراز علاقه کنید.

برای خوشبخت بودن در یک رابطه لازم است هر روز پیام مثبت دریافت کنید. بیان جملاتی نظیر دوستت دارم، دلم برایت تنگ شده، احساس خوبی به من می‌دهی یا خرید یک هدیه، می‌تواند عشق را شعله‌ور کند. فراموش نکنید مردان بیش از زنان به شنیدن این مسایل نیاز دارند. در میان زوج‌هایی که زنان به همسرشان ابراز احساس نمی‌کنند، میزان طلاق ۲ برابر است.

۶ راهکار خوشبختی برای زوج های جوان
۶ راهکار خوشبختی برای زوج های جوان

۳٫ ابراز احساسات را نادیده نگیرید.

مردان با درست کردن میز شکسته آشپزخانه ممکن است علاقه خود را به همسرشان نشان دهند در صورتی که زنان با بیان کلمات این کار را می‌کنند. فراموش نکنید که زنان و مردان راه‌های متفاوتی از هم برای بیان احساسات دارند پس به شکلی که همسرتان از طریق آن ابراز احساس می‌کند احترام بگذارید.

۴٫ صحبت کنید هر روز حداقل ۱۰ دقیقه در مورد مسایلی غیر از کار، خانواده، وظایف و رابطه‌تان صحبت کنید.

۵٫ از روزمرگی فرار کنید.

تمامی روابط ابتدا و انتهایی دارند. زوج‌هایی که در روزمرگی بمانند به انتهای خط می‌رسند و روزمرگی خوشبختی آنها را در خود دفن می‌کند. اگر می‌خواهید رابطه خوشبختی داشته باشید باید کاری کنید زوج شما احساس بی‌حوصلگی نکند و از روزمرگی بیرون بیاید. با هم به پارک بروید و بدمینتون بازی کنید.

۶٫ به موقع دعوا کنید.

اگر از چیزی ناراحتید موقع مناسبی برای پیش کشیدن آن پیدا کنید. در مورد آنچه می‌خواهید بگویید درست فکر کنید. بعد از اتمام بحث هم حتی اگر شما آغازگر بحث نبوده‌اید یا مقصر نیستید، عذرخواهی کنید. اگر دعوا را درست اداره نکنید به مرور رابطه بین شما و همسرتان سرد می‌شود.

اضافه کردن نظر

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.