پنج تغییری که خیاط ها می توانند در لباس هایتان ایجاد کنند و از آن خبر نداشتید


پنج تغییری که خیاط ها می توانند در لباس هایتان ایجاد کنند و از آن خبر نداشتید

احتمالاً تا به حال در طول زندگی تان چند بار پیش آمده که برای بزرگ یا کوچک کردن لباس یا کوتاه کردن پاچه ی شلوار به خیاط مراجعه کنید. به خصوص اگر ریزه اندام هستید شاید بیشتر از دیگران به خیاط ها احتیاج پیدا کرده اید. اما شاید ندانید که یک خیاط ماهر می تواند جز این چیزهای کوچک کارهای بیشتری برای شما انجام دهد. در ادامه به پنج تغییری که خیاط ها می توانند در لباس هایتان ایجاد کنند و از آن خبر نداشتید اشاره می کنیم.

پنج تغییری که خیاط ها می توانند در لباس هایتان ایجاد کنند و از آن خبر نداشتید۲

تغییر اندازه ی آستین

خب حتماً خودتان بهتر می دانید که می شود آستین های گشاد و بلند را تنگ و کوتاه تر کرد، اما جالب است بدانید که خیاط ها می توانند آستین های تنگ شما را هم گشاد کنند یا با تغییر در آنها لباسی را که تا امروز گوشه کمد انداخته بودید به یک لباس قابل استفاده تبدیل کنند. اگر حلقه ی آستین لباس شما تنگ باشد، خیاط می تواند آن را پایین تر بیاورد تا جای بیشتری باز شود. علاوه بر این می تواند لای درز لباس مقداری پارچه اضافه کند تا کمی گشاد تر شود، یا حتی آستین ها را کلاً در بیاورد تا حالت رکابی پیدا کند.

پنج تغییری که خیاط ها می توانند در لباس هایتان ایجاد کنند و از آن خبر نداشتید۵

تغییر شکل یقه

عاشق یکی از پیراهن ها یا تاپ هایتان هستید اما چون یقه آن طوری است که مناسب اندام شما نیست و قفسه سینه ی تخت، یا بیش از حد برجسته و یا شانه های باریک یا پهن شما را بد شکل جلوه می دهد، آن را کنار انداخته اید؟ خب دوباره از نو بدوزیدش!  خیاط با کمک شما می تواند آن طور یقه ای را که دوست دارید روی لباس سوار کند. مثلاً یقه ی دکمه دار را بر دارد یا یقه ی گرد را به یقه ی قایقی تبدیل کند.

پنج تغییری که خیاط ها می توانند در لباس هایتان ایجاد کنند و از آن خبر نداشتید۳

شلوار با برش دلخواه

اگر یک شلوار جین قدیمی از آنها که در دهه ی ۷۰ مد بود خریده باشید، احتمالاً متوجه شده اید که این شلوارها با اینکه خیلی جذاب هستند اما برش زیاد مطلوبی ندارند. نگران نباشید. یک خیاط حرفه ای تقریباً می تواند تمام قسمت های شلوار را دستکاری کند تا طوری بشود که انگار آن را مخصوص شما دوخته اند! البته وقتی خیاط روی آن کار کند واقعاً هم مخصوص شما دوخته شده! تنها چیز لازم این است که شلوار در پهن ترین قسمت ران ها اندازه ی شما باشد. نگران کمر شلوار نباشید چون آن را هم می شود کوچک و بزرگ کرد. پاچه ها را هم میتوان طبق دلخواه شما تنگ کرد. سجاف شلوار هم قابل بالا یا پایین بردن است. جالب تر از همه اینکه میتوان وسط شلوار را طوری شکل داد که انحناهای اندام شما را بیشتر به نمایش بگذارد.

پنج تغییری که خیاط ها می توانند در لباس هایتان ایجاد کنند و از آن خبر نداشتید۴

اضافه کردن زیپ

پیراهن یا دامنی دارید که چون پوشیدن آن سخت است و باید کلی تقلا کنید که از تن تان بالا برود آن را کنار گذاشته اید؟ خب دیگر غصه نخورید، خیاط می تواند با اضافه کردن یک زیپ مشکل آن را حل کند. اگر نمی خواهید مدل لباس تان هم تغییر کند بخواهید یک زیپ مخفی به لباس اضافه کند. فقط یک نکته، چون موقع دوختن زیپ مقداری از پارچه لباس صرف جای زیپ می شود بهتر است وقتی می خواهید لباسی را کوچک کنید به آن زیپ اضافه کنید که یک وقت تنگ نشود. البته این را هم خودتان می دانید که خیاط ها می توانند زیپ های خراب شده و شکسته را نیز تعمیر یا تعویض کنند، پس آن دامنی را که سال هاست چون زیپش خراب شده گوشه کمد انداخته اید بیرون بیاورد و دست خیاط بسپارید!

برداشتن چین ها

شاید شلوار یا پیراهن یا دامنی داشته باشید که چند سال پیش وقتی چین هنوز مد بود خریده اید. شاید هم به تازگی چنین لباسی تهیه کرده اید اما چین های لباس بهتان نمی آیند و چاق تر نشانتان می دهند. از خیاط بخواهید کل چین ها را بردارد یا آنها را طوری تغییر دهد که لباس به اندامتان بنشیند و فرم آن را حفظ کند.

Opt In Image
هر هفته با مطالبی مفید و کاربردی در زمینه آرایش و زیبایی، مد و لباس و...

ما هر هفته ایمیلی شامل گلچینی از مطالب منتشر شده در آن هفته را برای شما ارسال می کنیم. همچنین هر ماه یک خبرنامه ویژه با مطالبی خاص برایتان ارسال خواهیم کرد. ما ایمیل شما را در اختیار هیچ شخص، سازمان یا شرکتی قرار نمی دهیم. از گل گیس لذت ببرید.

0

به‌اشتراک‌گذاری نوشته

بدون نظر

نظر بدهید

golgis-telegram

ما را در گوگل محبوب کنید