مجله گل گیس

زیباترین مدل های دستبند پهن جواهر

زیباترین مدل های دستبند پهن جواهر
loading...

فلسفه انداختن دستبند به سالیان بسیار دور و شاید اولیه باز گردد، که زنان هر قبیله برای آذین بخشیدن به دستنان خود همواره از دستبند هایی از جنس های متفاوت و کار شده توسط دست خود استفاده می کردند. این نشان دهنده ی وضعیت مالی آنها بود. زیرا آنها برای نشان دادن طبقه و درجه خود می خواستند با نشان دادن دستبند ها به رخ دیگران درجه و اعتبار خود را به نمایش بگذارند.

در واقع هر چه که دستبند ها پهن تر و از جواهرات بیشتری در آنها استفاده شده بود آن زن اشراف زاده تر و متمول بوده. زیرا استفاده از گردن بند ها و طوق های طلا اگر چه بسیار مرسوم بود ولی به دلیل سنگینی که در گردن آنها ایجاد می کرد، ترجیح می دادند که شکوه و جلال درجه خانوادگی خود را دستبند هایی که با سنگ ها و جواهرات گران قیمت تزیین شده بود نشان دهند.

در ایران باستان نیز بسیار آثار تاریخی کشف شده است که بیانگر همین موضوع است، به طور مثال دستبند منتهی به دو بز کوهی که شیر از پشت به آنها حمله کرده است،  با قطر ۸ سانتی متر که قدمت آن مربوط به سده ی ششم تا چهارم پیش از میلاد، در زمان هخامنشیان می باشد.

این دستبند که در یکی از موزه های خارج از ایران نگه داری می شود سندی است بر گفته های ما. حال با توجه به گذشته ی پر بار و زرین ایران باستان بد ندیدیم که امروز گالری از زیباترین مدل های دستبند پهن جواهر را به نمایش بگذاریم.

loading...

اضافه کردن نظر

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.