مجله گل گیس

چند توصیه برای یک آرایش شیک

چند توصیه برای یک آرایش شیک
loading...

برای اینکه شما یک آرایش شیک انجام بدید لازم نیست لوازم آرایش متنوع و متعددی داشته باشید.مهم اینه که این لوازم از کیفیت بالایی برخوردار باشن. و شما به درستی بتونید ازشون استفاده کنید.

نکته های یک آرایش شیک

استفاده از لوازم آرایش خوب و مناسب ، مهارت و هنر شما را به بهترین نحو نشان می‌دهد و آرایشی زیبا و طبیعی را به ارمغان میاره بهترین ارایشگر ها هم می تونن با لوازم آرایشی کم ولی با کیفیت یه کار خیلی عالی انجام بدن

برای اینکه آرایش زیبایی انجام بدید لازم نیست لوازم آرایش متنوع و متعددی داشته باشید.‌یک رژگونه،‌یک پوشاننده،‌یک برس برجسته کننده و‌یک فرمژه ، ۴ وسیله‌ی اصلی برای آرایشی مناسب و ساده هستن. مهم این است که این لوازم از کیفیت بالایی برخوردار باشن. و البته این حرف به معنی این که لوازم آرایشتون باید گرون باشن نیست.

اسفنج ها

خیلی از لوازم آرایشی در بسته بندی‌های خود اپلیکاتورهای پلاستیکی و اسفنج‌های نازک دارند که عموما کیفیت مطلوبی ندارند و صرف نظر از رایگان بودن از هیچ امتیازی از نظر کیفی و عمر خوب برخوردار نیستند ، ولو اینکه ظاهری زیبا داشته باشند. پس از اسفنج های طبیعی و اپیلیکاتور هایی که قابل شستشو هستن استفاده کنید.

کرم پودر‌ یا کرم مایع را چگونه استفاده کنیم؟

استفاده از اسفنجی با لبه‌های گرد که براحتی در دست جای گیرد باعث ‌می شه که اسفنج به آرامی روی سطح پوست حرکت کنه و با جلا بخشیدن به آرایش شما نهایتا آرایشی صاف و ‌یکنواخت و بی نقص خواهید داشت. از اسفنجی استفاده کنین که لاتکس نباشه لاتکس‌های آرایشی شما را مجبور می‌کنه مقدار زیادی مواد مرطوب کننده و اضافی تهیه کنین و از کرم پودر زیاد استفاده کنین و شکل ظاهری آن هم استفاده از آن را دشوار می‌سازد. به علاوه با اولین شستشوی صورت مواد آرایشی روی صورت پخش ‌می شه. ( به ویژه اگر پوست حساسی دارید) و از موادی تهیه شده باشه که با شستشو‌ی روزانه، مواد آرایشی به راحتی از سطح پوست پاک نمی شه. از اسفنج های طبیعی استفاده کنید خیلی با این اسفنج های معمولی و صنعتی فرق می کنن.

رژگونه های ملایم را جایگزین کنید

برس رژ گونه باید پر مو باشه و نوک موهای آن گرد باشه ، تا به راحتی روی صورت حرکت کنه. از برسی که موهای صاف و تیز داره وخطی صاف روی گونه‌ها تا شقیقه‌ها به جای می‌گذارد استفاده نکنین. مسیر حرکت برس روی پوست نباید به صورت حلقوی باشه.کافیه کمی رژگونه به شکل مایل روی گونه‌ها بزنید تا رنگ آن به شکل طبیعی و‌یکنواخت پخش بشه. فراموش نکنین که برس رژگونه را باید مرتبا بشویید و خشک کنین که قارچ ها در لابه لای اون ها رشد نکنن.

سایه‌ چشم

بهترین برس سایه‌ی چشم برسی است که پهن و نرم باشه بطوریکه بتوان سایه را روی پلک به صورت لایه ای نازک و‌یکنواخت پخش کرد. برس باریکی که معمولا” در بسته بندی سایه‌های چشم قرار داره مخصوص کشیدن خطوط باریک در طول مژه‌ها است ولی دسته‌ی کوتاه آن غالبا کار را دشوار می‌کنه و شما با استفاده از این برس‌ها نمی تونید از ترکیبی از رنگها استفاده کنین برس های ضخیمتر برای این کار مناسب تر هستن برای خط کشیدن ، پخش کردن‌ یا کشیدن طرح‌های مختلف با سایه از برس‌های مناسب هر مورد استفاده کنین. دقت داشته باشید که اشتباه نکنید توی انتخاب برس

Some tips for a chic makeup (2)از پنکیک به شکل صحیح استفاده کنین

برس پنکیک باید لایه‌های اضافی پودری که روی پوست قرار گرفته را پخش و صاف کنه تا پودر به شکلی طبیعی و‌یکنواخت روی پوست بخوابد اسفنج‌های پنکک اوائل خوب و مناسب عمل می‌کنن ولی بعد از چندین بار استفاده کثیف شده و محل مناسبی برای رشد باکتری‌ها خواهند شد. تمیز کردن آنها بطور کامل کار سختی است و معمولا بعد از مدتی قادر به پوشاندن گوشه‌ها و فرو رفتگی‌های صورت نیستند و به این ترتیب آرایشی صاف و‌یکنواخت با این برسها امکان پذیر نخواهد بود. ( مهم نیست پودر چه ضخامتی داشته باشه ، مهم‌یکنواختی آن است). این برس باید براحتی روی برجستگی‌ها و فرو رفتگی‌های صورت مثل کناره‌های چشم‌ها و بینی بلغزد. این برس را هفته ای‌ یکبار بشویید. و به مدت کوتاهی باید اون رو خشک کنید و هر شش ماه اون برس رو دور بندازید و یه برس دیکه بخرید.

نکته آخر

اگر‌یک وسیله‌ی آرایشی باشه که شما هرگز نباید از آن دور باشید، آن دستمال مرطوب هست. این دستمال مرطوب برای پاک کردن ریمل‌های پخش شده در زیر چشم ، و پاک کردن آرایش از صورت فوق العاده اند. به علاوه جنس این دستمال مرطوب ( %۱۰۰ کتان) از نظر بهداشتی ایده آل هست.

loading...

اضافه کردن نظر

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.