در خواب زیبا شوید
Sleeping beauty

۱۰ کار قبل از خواب، برای زیبایی بیشتر

به نظر می رسد راهی برای اسپاسم های عضلانی نا خواسته در صورت در هنگام خواب وجود نداشته باشد اکثر خانم ها از این موضوع بی خبرند که بسیاری از چین و چروک های صورت شان در هنگام خواب شبانه بروز می کند زیرا که بخش ارادی مغز در هنگام خواب عمیق غیر فعال می شود و دستورات عصبی مستقیما از بخش نا خودآگاه مغز پیروی می کند. بنابراین افرادی که در هنگام خواب شبانه انقباض های طولانی مدت و عمیق عضلات صورت را دارند در هنگام بیداری چین و چروک های واضحی بر سطح پوست آنها دیده می شود. محققان بر این عقیده هستند که با ده راهکار ساده می توان در مقابل این پدیده مقابله کرد.

با شستن صورت خود انجام یک رژیم کامل مراقبت از پوست را شروع کنید

حتما قبل از خواب پوست صورت خود را به وسیله ی یک پاک کننده ملایم شستشو دهید، زیرا که در طول روز اشعه ی ماوراء بنفش خورشید و عوامل آلوده کننده محیطی مانند میکرو اورگانیزم ها و باکتریها، لوازم آرایشی مختلفی که مورداستفاده قرار می دهیم برای پوست ما تهدید محسوب می شوند. در هنگام خواب شب هورمون سوماتروپین که توسط کبد ترشح می شود مسئول بازسازی مجدد تخریب های پوستی است، اگر در هنگام خواب پوست صورت خود را از این آلاینده ها پاک ننماییم بدن نمی تواند به باز سازی مجدد پوست بپردازد.

معرفی چند ماده مفید

استفاده از جلبک دریایی قرمز که دارای اثرات تحریک کننده کلاژن سازی است، عصاره چای سفید که خاصیت تسکین دهنده گی و آرامش بخش است، عصاره بابونه که خاصیت ضد التهابی دارد.

بهترین حالت خوابیدن

بهترین حالت برای خواب، خوابیدن به پشت است . در این حالت چهره شما بالش را لمس نمی کند، بنابراین هیچ چین و چروکی انجام نخواهد شد . همچنین، بالش خود را به بالا تکیه دهید. بالا به دلیل آن که کمک خواهد کرد برای کاهش پف کردگی زیر چشم در این حالت با اجازه دادن به خروج مایع لنف و تخلیه آن از چهره به نتیجه مطلوب خواهید رسید و از شر پف کردگی زیر چشم در امان خواهید بود.

صورتتان را با بالش له نکنید

یه گفته یک متخصص ماموگرافی صورت افرادی که در هنگام خواب از بالش نرم استفاده نکرده و صورت خود را در آن فرو نمی کنند همانند آن است که در طول سال ۲۵۰۰ ساعت چین و چروک های صورتشان را با اتو صاف کنند. به گفته ی ایشان بهتر است در هنگام خواب از بالشی استفاده شود که سفت و استراتژیک بوده و نیمه ی پایین صورت از محل سوراخ های بینی به پایین هرگز با بالش در تماس نباشد عدم رعایت این نکته سبب به وجود آمدن و تشدید چین و چروک خط لبخند و چروک های اطراف دهان در صورت می شود که در خانم ها بسیار شایع است.

از روکش ابریشمی برای بالش استفاده نمایید

وجود یک روکش ابریشمی سبب می شود تا صورت در هنگام خواب بر روی سطح بالش بلغزد و مانع از ثابت ماندن صورت در یک وضعییت نادرست و چین خورده می شود واستفاده از این روکش هم چنین مانع از ایجاد شکستگی مو نیز می شود.

کاهش پف کردگی با ترفند زیر

صورت خود را ۱۰ بار در آب سرد فرو کرده و خارج کنید. استفاده از کمپرس قطعات یخ به صورت غیر مستقیم نیز همین تاثیرات را نیز خواهد داشت.

تنظیم رطوبت فصلی پوست

توصیه می شود در فصول گرم سال از یک مرطوب کننده ی سبک و غیر چرب استفاده نمایید تا رطوب اضافی پوست شما بتواند تبخیر شود و بلعکس در فصول سرد سال از مرطوب کننده های حاوی چربی استفاده نمایید تا پوست رطوبت خود را از دست ندهد.

سرمایه گذاری بر روی یک مرطوب کننده

در روزهایی که هوا گرم و خشک است حتما از یک روشن کننده به همراه یک مرطوب کننده استفاده نمایید.

اتاق خواب آرامش بخش

اتاق خواب شما باید به دور از هر گونه از عوامل استرس زا همانند تلوزیون، تلفن… باشد.

این موارد را هم هرگز فراموش نکنید

حتما در طول شب خواب کاملی داشته باشید زیرا فقدان داشتن خواب کافی سبب می شود خون رسانی در سطح پوست صورت به درستی انجام نپذیرد و چهره شما رنگ پریده به نظر بیاید و هم چنین عدم داشتن خواب کافی باعث ایجاد استرس خواهد شد که این عامل خود تشدید کننده بسیاری از بیماریها و تخریب های پوستی مانند آکنه، پسوریازیس، اگزما و… خواهد شد.

همچنین ببینید

تاثیر جوش شیرین در رشد مو

تاثیر جوش شیرین در رشد مو

اکثر خانم ها آرزوی داشتن موهای ضخیم، بلند و پر پشت دارند. اکثر افراد از …

دیدگاهتان را بنویسید