موهای زیبا با این ترفند ها
موهای زیبا با این ترفند ها

موهای زیبا با این ترفند ها

زیبایی موهایتان را با این روشها تضمین کنید

همه افراد علاقه دارند که موهای زیبا و سالم داشته باشند و از آنجایی که انسان به تنوع نیز گرایش دارد رنگ های و مدل های مختلف مو را می آزماید.

سوالی که برای خانم ها پیش می آید این است که: آیا می توان با داشتن رنگ های مختلف روی موها آنها را سالم نگه داشت؟

یکی از مهمترین نکات در مورد سلامت مو این است موها به هر رنگ و مدلی که باشند باید مرتب تقویت شده و چک شوند.

موهای زیبا با این ترفند ها
موهای زیبا با این ترفند ها

موهای طبیعی که فاقد رنگدانه شیمیایی یا گیاهی هستند با تغذیه سالم ،کوتاهی و شستشوی مرتب و استفاده حداقل از حرارت سشوار یا اتو و… سالم و درخشان می مانند ولی در مورد موهای رنگ ، فر ،دکلره ویا صاف شده بصورت شیمیایی باید مراقبت های مرتب زیر نظر متخصصین صورت گیرد و نکته بسیار مهم این است که این افراد نباید از تقویت کننده ها و رنگ های گیاهی استفاده کنند زیرا مواد شیمیایی و گیاهی در تضاد هستند و استفاده از این مواد با هم باعث پوسیدگی و خرد شدن تدریجی موها می شود.

استفاده از رنگ ها ، اکسیدان و پودر های دکلره نا مرغوب دارای آمونیاک بالا و همچنین انجام رنگ و مش و سایر خدمات پیرایشی توسط افراد غیر متخصص باعث ریزش ، پوسیدگی و آسیب های جدی به ساقه و ریشه مو میشود که در بسیاری از موارد قابل بازگشت و ترمیم نیست.

سوال دیگری که مطرح است این میباشد که استفاده از مواد مراقبت از مو مانند: ویتامینه ها، نرم کننده،ماسک مو و ماده کراتین چقدر مفید است؟
اگر انجام خدمات رنگ و مش وفر و… بصورت صحیح باشد، به علت اینکه در حین انجام PH مو تغییرپیدا کرده و دریچه های ریز روی ساقه مو باز میشود با استفاده از نرم کننده و ویتامینه ها میتوان این دریچه ها را بست و PH مو را به حالت نرمال برگرداند. ولی در مورد ماده کراتین کمی متفاوت است.

این ماده ساختاری شبیه به پروتئین داخل مو به همین نام دارد که به گفته سازندگان آن با ورود به ساختار مو توسط حرارتجایگزین ماده اصلی از دست رفته شده و از شکستن و خرد شدن مو جلوگیری می کند.
این سرویس که کمی هم گران است در مورد موهایی که بصورتشیمیایی آسیب دیده و ساقه آن خرد و شکننده و زبر شده اند کاربرد دارد و کمکی به توقف ریزش مو نمی کند.

همچنین ببینید

تاثیر جوش شیرین در رشد مو

تاثیر جوش شیرین در رشد مو

اکثر خانم ها آرزوی داشتن موهای ضخیم، بلند و پر پشت دارند. اکثر افراد از …

دیدگاهتان را بنویسید