Blonde hair color
Blonde hair color

بدون دکلره موهای خود را روشن کنید

از آن جا که رنگ موهای روشن یا به عبارتی بلوند یکی از علاقه مندی های دختران و زنان محسوب می شود و از طرفی ژنتیک ایرانی ها اغلب موهای تیره است، پس باید برای دست یابی به این منظور دست به دامن پودر های دکلره شد. استفاده از این پودر که شاید برای بسیاری از افراد به دلیل آسیب زدن به ساقه ی مو امکان پذیر نباشد و از طرفی مطلوبیت رنگ های روشن برای خانم ها این بلا را برایشان بخرد، سعی ما بر این است با راه کارهای ساده رنگ موهای شما را به پایه های روشن نزدیک کنیم.

نکته مهم در روشن در آوردن رنگ مویی با پایه تیره، آن هم بدون دکلره، دقت در انتخاب رنگ و اکسیدان است.

در بازار امروز رنگ مو در ایران، اکسیدان شماره ۱ یا ۶ درصد، شماره ۲ یا ۹ درصد و شماره ۳ یا ۱۲ درصد وجود دارد، که با توجه به رنگ دلخواه باید از اکسیدان مناسب آن استفاده کرد.

دستور العمل

  1.  در صورتی که شخصی موهای نازک رنگ‌ نشده داشته باشد، و بخواهد موی خود را ۳ درجه روشن کند، می تواند از اکسیدان شماره ۲ یا همان ۹ درصد و ترکیب آن با رنگ دلخواه موی خود را تا ۳ درجه روشن کند.
  2.  دستور العمل دیگر این است که هر چه مو ضخیم‌ تر و تیره‌ تر باشد، باید از اکسیدان درصد بالاتری استفاده شود.
  3.  اکسیدان شماره یک یا ۶ درصد برای موهایی که می‌خواهند تنها یک درجه روشن شوند، پیشنهاد می‌شود و اکسیدان ۱۲ درصدی برای روشن کردن ۴ تا ۵ درجه مو کاربرد دارد. باید توجه داشت که رنگ و اکسیدان به تنهایی هیچ تاثیری روی مو ندارند و باید از ترکیب هر دو استفاده کرد.
  4. موهایی که سفیدی آنها بیش از ۵۰ درصد است، رنگ موهای شماره ۰۰( دو صفر) پیشنهاد می‌شود.
  5. در برخی از برندهای معروف، رنگ موهایی با نام اسپیشیال بلوند وجود دارد که می‌توان با استفاده از اکسیدان مناسب و بدون پودر دکلره رنگ مو را تا پایه ۶ درجه روشن کرد.
    در صورتی که مو از قبل های‌لایت شده باشد با استفاده رنگ‌های اسپیشیال می‌توان مو را به رنگ دلخواه درآورد.
  6.  باید به این نکته توجه داشت که رنگ و اکسیدان مصرفی برای رنگ مو به جنس مو و پایه اصلی رنگ مو طبیعی هر فرد بستگی دارد. دقت در انتخاب اکسیدان و رنگ موی مناسب می‌تواند ما را به رنگ دلخواه نزدیک کند.

همچنین ببینید

تاثیر جوش شیرین در رشد مو

تاثیر جوش شیرین در رشد مو

اکثر خانم ها آرزوی داشتن موهای ضخیم، بلند و پر پشت دارند. اکثر افراد از …

دیدگاهتان را بنویسید