مجله گل گیس

همراه با رمضان

توصیه های غذایی در ماه مبارک رمضان
loading...

با آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما عزیزان، همانطور که در بخش های قبلی  طعم شیرین رمضان و توصیه های غذایی از نوع رمضان قول داده بودیم، باز هم با توصیه های تغذیه ای و سلامت برای ماه رمضان در خدمت دوستاران مجله گل گیس هستیم.

توصیه های رمضانی

در ماه مبارک رمضان نوشیدن مقدار زیادی آب بعد از غذا به خصوص به هنگام سحری موجب ایجاد نفخ و اختلال در هضم می شود. بنابر این سر کشیدن مقدار زیادی آب بعد از سحری از بیم تشنگی در طول روز کار درستی نیست، در مقابل خوردن میوه در هنگام سحری علاوه بر رفع مشکل یبوست باعث مقاومت بیشتر در برابر تشنگی می گردد. یکی از عواملی که موجب بروز یبوست می شود کمبود تحرک جسمی و فعالیت فیزیکی است. بعضی از روزه داران در ماه مبارک رمضان از ورزش و پیاده روی خودداری میکنند، در نتیجه ممکن است به یبوست مبتلا شوند. بنابر این بهتر است با مصرف مواد گیاهی حاوی فیبر غذایی، مصرف آب کافی، ورزش و پیاده روی از این عارضه ی مزاحم و ناراحت کننده که موجب اختلالات گوارشی می شود پیشگیری کنید.

این موارد را هرگز فراموش نکنید:

  • خوردن بیش از حد و انباشتن سریع معده در هنگام افطار و سحری کمکی به افزایش طول سیری در افراد نمی کند،بلکه به موازات ایجاد بی حالی، کم تحرکی و افسردگی، زمینه ی افزایش وزن و عوارض ناشی از چاقی مانند (افزایش فشار خون، بالا رفتن چربی و قند خون و انواع اختلالات گوارشی) را فراهم می آورد و اثر شفا بخشی روزه را خدشه دار می کند.
  • خوابیدن با شکم پر و بلافاصله پس از صرف سحری غالباً منجر به پیدایش طعم نامطبوع در دهان و حالت کسالت و بی نشاطی می شود، البته خوابیدن بلافاصله پس از صرف افطار هم توصیه نمی شود. اما زود خوابیدن در ساعات اولیه شب سفارش می شود.
  • در وعده ی افطار نباید یکباره حجم زیادی از غذا یا مایعات را وارد معده کرد، چون اتساع ناگهانی معده باعث اختلال در جریان خون دیگر اندامها و اعضای بدن و نیز بروز سوء هاضمه می شود.

در مطالب بعدی با توصیه های رمضانی دیگر همراه ما باشید.

loading...

اضافه کردن نظر

مجله گل گیس، بخش محتوایی مجموعه اصلی گل گیس است که به ارائه محتوای جذاب و مفید در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت جسم و روح می پردازد. تمامی محتوای مجله مناسب زنان بوده و این مجله همانند سایت اصلی به صورت تخصصی روی موضوعات مرتبط با زنان تمرکز می کند. برای ارتباط با ما می توانید از صفحه تماس استفاده کنید. و برای دریافت شرایط پذیرش آگهی در مجله گل گیس می تواید به صفحه پذیرش آگهی مراجعه کنید.