چرا برخی مردان زنان را بدون آرایش دوست دارند؟
چرا برخی مردان زنان را بدون آرایش دوست دارند؟

چرا برخی مردان زنان را بدون آرایش دوست دارند؟

رنگ و لعاب دادن گاهی اوقات به نفع ما خانم ها نیست، به شرطی که سلیقه مرد طرف مقابلمان را ندانیم! برخی از مردان بر خلاف باورهای ما خانم ها ترجیح می دهند که زن مورد علاقه شان را بدون آرایش و میک آپ ببینند. زیرا آنها باور دارند که زنان با آرایش کردن زیبایی حقیقی خود را پنهان می کنند و چهره ای مصنوعی که به آن ها تعلق ندارد را نمایان می سازند. البته این امر هم باز به سلایق و تفکرات مختلف در مردان بستگی دارد و از طرفی بعضی خانم ها به دلیل نا آگاه بودن از طریقه صحیح از لوازم آرایش و اصول درست آرایش کردن، با آرایش کردن بد، خود را زشتر از قبل و واقعیت خود به نظر خیلی از مردان، هیچ چیز زیباتر از صورت طبیعی زنان نیست و این سلیقه حتی در یک دانشگاه انگلیسی بررسی شده است. به هر حال این یک واقعیت است و باید به دنبال این موضوع باشیم که چرا برخی مردان زنان را بدون آرایش دوست دارند؟ محققین با گرفتن عکس از زنان قبل و بعد از آرایش و نشان دادن آنها به شرکت کنندگان در تحقیق، پی برده اند که همان زنان بدون آرایش جذاب تر شناخته شده اند.

به چه دلایلی و چرا برخی مردان زنان را بدون آرایش دوست دارند؟

اعتماد به نفس

زنانی که با غرور تمام صورت خودشان را به همان شکل طبیعی نگه می دارند از اعتماد به نفس خوبی برخوردار هستند و از نظر Craig Malkin معلم روانشناسی دانشکده پزشکی هارواد، اعتماد به نفس، باعث جذابتر شدن زنان می شود.

حس صمیمیت

اگر زنی در حین آشنایی با یک مرد آنقدر راحت است که بدون آرایش خود را ابراز کند نشان می دهد که حس صمیمی بین شان در حال شکل گرفتن است.

فروتنی

دکتر محقق روانشناسی Alex Jones از دانشگاهی در پنسیلوانیا اذعان می کند که از دید مردم، زنان بی آرایش یا کم آرایش خاکی و فروتنی هستند. یکی از شواهد منطقی این است که مردم می گویند فردی که وقت کمتری برای جلوه خود تعیین می کند احتمالا از خودخواهی کمتری برخوردار است.

زیبای طبیعی

یکی از نشانه های غریزی که مردان را مجذوب خود می کند سلامت زنان است. رنگ طبیعی گونه ها و چشمان آرام و لب های خندان ملاک های طبیعی برای زیبای زنان هستند.

چرا برخی مردان زنان را بدون آرایش دوست دارند؟
چرا برخی مردان زنان را بدون آرایش دوست دارند؟

ماجراجو و پر تحمل بودن

زنانی که از نشان دادن لکه و پیس ها و همیشه صد در صد مرتب و کامل نبودن، نمی هراسند نشانه خوبی از روبرو شدن با سختی ها، اهل ماجراجوی و همسفر خوب بودن را بروز می دهند.

ارتباط راحت تر

از نظرCraig Malkin زنانی که همواره با آرایش کامل و لباس رسمی ظاهر می شوند از نظر مردان، غیرقابل دسترس هستند ولی زنان با آرایش ساده و رفتار و هیئت معمولی، مردان را از لاک دفاعی خارج می کنند و جرئت آشنایی و معرفی خودشان را بیشتر می بینند.

درخشش شخصیت

تجربه بعضی زنان نشان داده است که تماس شان با جمع وقتی که آرایشی ندارند تمرکز خودش و بقیه را بر روی شخصیتش ایجاد می کند و این فرصتی است برای آنها که از شخصیت خاصی برخوردارند تا بدرخشند.

نجیب تر

محقق روانشناس دکتر رابرت بوریس از دانشگاه Northumbria انگلیس می گوید آرایش سنگین در وهله اول زنان را از نظر جنسی مورد قضاوت قرار می دهد و به نظر می رسد زنان با آرایش خیلی کم، معصوم و نجیب تر به نظر می رسند. به گفته وی، مردان طوری شخصیت شان طوری تحول یافته است که به دنبال شریک زندگی برای طولانی مدت هستند برای همین طبیعی بودن و سادگی آرایش را به طور غریزی و ناخودآگاه به ماندگاری و تعهد زناشوی ربط می دهند.

همچنین ببینید

تاثیر جوش شیرین در رشد مو

تاثیر جوش شیرین در رشد مو

اکثر خانم ها آرزوی داشتن موهای ضخیم، بلند و پر پشت دارند. اکثر افراد از …

دیدگاهتان را بنویسید