بهترین زمان برای مانیکور کردن ناخن ها چه وقتی هست
بهترین زمان برای مانیکور کردن ناخن ها چه وقتی هست

بهترین زمان برای مانیکور کردن ناخن ها چه وقتی هست؟

شاید تا به امروز اصلا به این موضوع فکر نکرده باشید و بهترین زمان از نظر شما زمانی باشد که وقت آزاد دارید! اما امروز ما به شما می گوییم که مانیکور کردن هم مثل باقی کارها زمان مناسبی داره.

آیا واقعا برای مانیکور کردن زمان خاصی وجود داره؟

بهترین موقع برای مانیکور کردن بعد از دوش گرفتن یا ظرف شستن می‌باشه. چون این فعالیت‌ها کثیفی را از زیر ناخن پاک کرده و پوست اطراف ناخنها را نرم می‌کنه. لاک نازک کننده هم می تونه بعد از لاکی که قبلا زده شده و بطور ناخواسته ضخیم شده استفاده بشه. این لاک، لاک ضخیم قبلی را به میزان دلخواه نازک می‌کنه. لاک را در یخچال نگهداری کنین تا عمر طولانی تری داشته باشه. سعی کنین بیش از یکبار در هفته از پاک کننده‌های آستون استفاده نکنین زیرا ناخن‌ها را خشک می‌کنه و ناخن‌های خشک بیش از ناخن‌های نرم و مرطوب شده در معرض شکسته شدن هستن.

بهترین زمان برای مانیکور کردن ناخن ها چه وقتی هست
بهترین زمان برای مانیکور کردن ناخن ها چه وقتی هست

محافظت ناخن ها

یک لایه و پوشش رویی بر روی لاک مانند لاک‌های براق کننده و بی رنگ بر روی لاک ناخن خود بزنید. این کار احتمال شکسته شدن ناخن‌ها را به حداقل می‌رساند. روی ناخن‌های طبیعی بدون لاک هم می تونید هر روز یک لایه از این لاک‌های بی رنگ و براق کننده بزنید تا رطوبت ناخن‌ها حفظ بشه. بعد از شستن دست‌ها از کرم و لوسیون استفاده کرده و روی ناخن‌ها را هم بزنید. دست‌ها و ناخن‌ها بعد از شستشو با صابون و پاک کننده‌های قویتر زود خشک می‌شوند. سعی کنین آنها را چرب و مرطوب نگهدارید. می تونید برای اینکار از مرطوب کننده‌ها و نرم کننده‌هایی مانند وازلین و غیره استفاده کنین. هر شب قبل از خواب هم حتما این کار را انجام بدید.

سالن های زیبایی تهران

تمیز کردن ناخن ها

با استفاده از خلال دندان شما می تونید زیر ناخن‌ها را تمیز کنین. محلولی با ترکیب یک قسمت ماده سفید کننده و ده قسمت آب درست کرده و پنبه را به آن محلول آغشته کرده بعد به هر قسمت از ناخن که لک و کثیف شده بمالید تا جرم آن پاک بشه. زیر ناخن‌ها را با یک تکه چوب خلال دندان یا مسواک و محلول صابون و ماده سفید کننده بسابید تا لکه‌ها برطرف بشن. باید بعد از کاشت ناخن خیلی مراقب بود اولا که ناخن مصنوعی نباید زیاد بلند باشه تا هنگام برخورد محکم با جایی یا چیزی نشکنه. از آستون هم نباید زیاد استفاده کرد.

همچنین ببینید

تاثیر جوش شیرین در رشد مو

تاثیر جوش شیرین در رشد مو

اکثر خانم ها آرزوی داشتن موهای ضخیم، بلند و پر پشت دارند. اکثر افراد از …

دیدگاهتان را بنویسید